Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

B

Blade Torch

Гостин
Не знам, јас у постот котирам одма после главните :P

А Ноктурнал Анималс само со корејски букви го има уште, нели? не ми се греши душа да го пуштам така бе...
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Не знам, јас у постот котирам одма после главните :P

А Ноктурнал Анималс само со корејски букви го има уште, нели? не ми се греши душа да го пуштам така бе...
брад второто место ти е исто како последното, не е прво. :pos:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Razocaruvanjata na nedelata se:

Toni Erdmann
The Red Turtle

Meh... tapa e koa ocekuvas mnogu
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.475
Да ви го препорачам The Gift за тие што не го гледале. Незнам што ми требаше толку време за да го изгледам филмов, деновиве сигурно ќе пишам една рецензија за него :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Она кога ќе ти направи мерак некој филм и некој ќе ти пише па the gift не е ништо посебно, почнувам да ја сфаќам @Corvus како и е кога и ги хејтам суперхеројските.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
На темана читам како ви се хејташе бе Only Lovers Left Alive :D

Ептен ок си е филмот, а музиката во него беше фантастична. Прееска на цел глас ја акнав дома дури немаше никој.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Инаку пред некој ден го гледав и What we do in the shadows.
Шо знам ок ми легна, имаше добри фори во хуморот. Онака несекојдневна комедија со вампири (иако понекогаш несполјив ми е хоророт со комедија). Ама ова беше дoбро, пробајте му се.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.767
Поени од реакции
33.509
Miller's Crossing го имаш пробано ? :D
Не, ама и ветив на @Хоуп дека ќе им дадам уште една, последна шанса, или со Miller's Crossing или со Inside Llewyn Davis. Ако уште еднаш ме разочараат, дефинитивно не им седнувам веќе.
 
G

grande-juve

Гостин
Не, ама и ветив на @Хоуп дека ќе им дадам уште една, последна шанса, или со Miller's Crossing или со Inside Llewyn Davis. Ако уште еднаш ме разочараат, дефинитивно не им седнувам веќе.
Добар е вториов али ако последна шанса даваш Милерс тогаш, филмиште ми беше.. 10ка му иам дадено, мада треба пак да го испрашам зш од дамна ми е глеан.

А Blood Simple? Исто многу јак
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.475
Дај не заебавајте за д гифт... Филмот можеби имаше бавен старт, и личеше на типичен американски кешгреб филм, али луѓе мене крајот ме остави онака, со подзината уста. Не викам дека е мастерпис, ама дефинитивно е вреден да се погледне.

Не е како суперхеројските филмови, кои пред да седнеш да ги гледаш, однапред знаеш како ќе завршат... :icon_lol:


Али ај, ако мислете дека не е ништо посебно, ондак пеки... 2017 е пред нас, ќе има многу суперхеројски филмови, тогаш ќе правиме муабет за просек филмови

:kafence:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom