Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.046
Поени од реакции
80.916
Збориме за исис и салафисти читни малку погоре ако не помниш за што пишуваш тема се избори....

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Сакаш да кажеш дека тоа што за ефтини пари твојон газда им се натрти (а и земјава ја натрти) на салфистичките богатуни од Катар е оф-топик во темава?
Или мислиш дека тоа се дешава еднаш у 1000 години?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Сакаш да кажеш дека тоа што за ефтини пари твојон газда им се натрти (а и земјава ја натрти) на салфистичките богатуни од Катар е оф-топик во темава?
Или мислиш дека тоа се дешава еднаш у 1000 години?
Кој како каде се тртел ја не знам али знам дека такво учење не е распростането само у Македонија туку и у околнитр земљи и Европа. Или сите тие влади биле по твое на тртење во Qatar или муслиманите си го сакаат таквото учење нема трето.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.091
Поени од реакции
6.731
70 илјади албански гласови за сдс, 70 албански за дпмне

шокантно јесте :pos:
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Хахахахахахахаха шокантно дуи гласаше за дпмне. Зборувајте ми за национализмот на дпмне и дуи ве молаааам
Ќе има смеење по штабовите на СДС вечер, кога ќе стигнат фактурите од Косово.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Леле сега Гује коа ке опне Аљбанец прњмиер, на Античките Орки Зајко ќе им биде крив :pos:
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.056
Поени од реакции
7.127
Shokantno duri 80 Albanski glasovi za DPNE vo Tearce, sto im ima veteno Gujo na Albancite?
Тарифата отприлика била 100 евра да не излезеш да гласаш поединечно, 300 евра фамилијарно негласање додека 500 евра за фамилијарен глас кон дпмне. Си ќари селото. Џабе толку инвестираа кога пак нема да можат да формират влада.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Не знам за сдсм ама ја искрено се надевам на коалиција дпмне дуи алијанса за албанците. Нека паднат маските.
Кои маски? партијата со најмногу гласови од македонскиот блок коалицира со партијата со најмногу гласачи од албанскиот блок. Единствено ВМРо го прекрши ова правило во 2006 на кратко.[DOUBLEPOST=1482694500][/DOUBLEPOST]
И сега делеа СДСМ пари во Теарце или не, ај решете се.
Вие кога ќе решите дали ВМРО делел пари да седат дома? Или еве Гард пшто смислил тарифник и за гласање и за апстинирање. Комедии.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom