Заработка на интернет (официјална тема)

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291


Ај на здравје бричење сеа и од Нетелер...
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
285
тоа е бате
овие од мафија владата намерно блокираат странски сервиси за картички за да може секој трансфер во банка да го следат па да оданочуваат после

знаат дека доста македонци преку интернет печалат место да рмбаат во фабрика па сакаат дел од профитот да им земат

за споменици
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Katastrofa ... samo covek da se odseli od tuka ...
стварно беше топ додека функционираше.. сеа ќе си квичеме како пилци :D
само ме интересира да проверам дали ова важи за држави како Македонија, Србија, Босна и други.. или општо за Балканот..
 
Член од
26 септември 2015
Мислења
9
Поени од реакции
0
стварно беше топ додека функционираше.. сеа ќе си квичеме како пилци :D
само ме интересира да проверам дали ова важи за држави како Македонија, Србија, Босна и други.. или општо за Балканот..
Ukinati se kartickite za site zemji shirum svetot samo mozat da gi koristat drzavi od Evropska Unija, najbliski do nas sto mozat da gi koristat se grcite i bugarite
 
Член од
27 јануари 2015
Мислења
565
Поени од реакции
549
Конечно Payza Mastercard достапна и во Македонија

Нема потреба веќе од трансфер на парите на дебитна од било која банка кога веќе со самата Payza Mastercard можете да ги повлечете парите од Банкомат, купување во било кој маркет или на купување преку интернет. Проверена работа, аирлија :)



па и payza пред неколку години ја укинаа за македонија
Никогаш не била укината него тоа што се соочива на Payza беше што прекинава да праќаат пари на дебитна картица т.е. банките го блокираа трансферот од Payza према дебитна не само кај нас него секаде (swift трансфер преку банка од секогаш функционирало) и по некое време направива своја Payza Prepaid Mastercard каде што сегде функционира и нормално и во Македонија. А тоа што зборуваш е највероjатно кога беше Alterpay
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
285
Никогаш не била укината него тоа што се соочива на Payza беше што прекинава да праќаат пари на дебитна картица т.е. банките го блокираа трансферот од Payza према дебитна не само кај нас него секаде (swift трансфер преку банка од секогаш функционирало) и по некое време направива своја Payza Prepaid Mastercard каде што сегде функционира и нормално и во Македонија. А тоа што зборуваш е највероjатно кога беше Alterpay
па Alertpay сега е Pаyza
ако сега важи нивната картица за македонија тогаш супер
 
Член од
27 јануари 2015
Мислења
565
Поени од реакции
549
па Alertpay сега е Pаyza
ако сега важи нивната картица за македонија тогаш супер
знам дека Alterpay сега Payza но затоа неговиот партнер што беше канаѓанецот си лежи во ќорка додека додека англичанецот си е регистриран со сите тапии и ја пресели фирмата во Англија.
И картицата не да важи си купуваш и вадиш од банкомат како секоја картица на Maser Card и нема никаков проблем.
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
незнам ама некако Payza Од секогаш ми бил булшит процесор.. почнувајки од огромните провизии на трансакција, времето на чекање за префрлање пари на картиччка.. (6 работни дена чекав првиот пат кога повлеков пари) ...
А и ова со пејза картичката сеа.. ми изгледа copy-cat на нетелер, ама ајде може ќе успеат дека нетелер ис шат даун :)
 
Член од
27 јануари 2015
Мислења
565
Поени од реакции
549
незнам ама некако Payza Од секогаш ми бил булшит процесор.. почнувајки од огромните провизии на трансакција, времето на чекање за префрлање пари на картиччка.. (6 работни дена чекав првиот пат кога повлеков пари) ...
А и ова со пејза картичката сеа.. ми изгледа copy-cat на нетелер, ама ајде може ќе успеат дека нетелер ис шат даун :)
Те сваќам поминати работи кај секој што работел со Payza но работите се сменива нема веќе чекање, повлекување на нивната картицаа иде нстант во секунда без проблеми поминаа зафрканциите од минатото и исчекувањето ќе биде или не. ;) Кој работи од кај нас најдобра моментално алтернатива сега е Payza со PTC, PPV, CPM,CPV додека за PPD,CPA Payoneer

 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2016
Мислења
37
Поени од реакции
8
Ако може мала помош од поискусните :). Прв пат работам сега на Апворк и ме исплатија како што се договоривме. Значи исплата беше денеска. Јас ја поврзав Пајонир картицата што ја имам со Апворк, и сега што следува??? :) Парите ги гледам во agreed и paid ама сега се чека неколку дена или?? Јас ја гледам сумата ние што се договоривме, треба да ми одбие Апворк 20 % нели, и треба да чекам сега Апворк да ми ја префрли сумата на Пајонир или?? И колку дена одприлика се чека??
Фала ви однапред:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom