Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Го гледаше бе некој Фантастични Ѕверки ( :unsure: ) да кажи впечатоци?
Јас го чекам среда во 2Д пошто мразам 3Д.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Го гледаше бе некој Фантастични Ѕверки ( :unsure: ) да кажи впечатоци?
Јас го чекам среда во 2Д пошто мразам 3Д.
Го гледав во четвртокот, ама чекам пак да го изгледам во вторник па да кажам што мислам :D
Вака од прва ми се свиѓаше ептен иако можеби не понуди ништо посебно, ама самото тоа што пак гледам филм во ХП светот ми беше доволно :X3:
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Го гледав во четвртокот, ама чекам пак да го изгледам во вторник па да кажам што мислам :D
Вака од прва ми се свиѓаше ептен иако можеби не понуди ништо посебно, ама самото тоа што пак гледам филм во ХП светот ми беше доволно :X3:
Допрва доаѓа интересното со младите Дамблдор и Гриндевалд (Џони Деп :D). Кој ги читал ХП книгите знае...[DOUBLEPOST=1479573944][/DOUBLEPOST]Инаку пред да се гледа филмот треба да имате малку бекстори за Гриндевалд кока во ХП филмовите воопшто не беше објаснета.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
го гледав Synedoche, New York
:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::eek::eek::eek:

кое филмиште, првата 10-ка за годинава што ја дадов... многу потсеќа на филмовите на Пол Томас Андерсон па и Филип Хофман во него :place::place::place: препорака! или некој обавезно нека го ставе во филмскиот клуб, јас сум за уште едно гледање во најскоро време, прејаки скриени моменти има филмот и симболики!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
го гледав Synedoche, New York
:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::eek::eek::eek:

кое филмиште, првата 10-ка за годинава што ја дадов... многу потсеќа на филмовите на Пол Томас Андерсон па и Филип Хофман во него :place::place::place: препорака! или некој обавезно нека го ставе во филмскиот клуб, јас сум за уште едно гледање во најскоро време, прејаки скриени моменти има филмот и симболики!
Да знаеш од кога му се спремам...
И не очекував олку пофалби за Snowden (го неам глеано) :O
Документарецот го имате глеано?
@wicked_1 и @Zedd ли беше шо пиша пред некој ден
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Citizenfour си е моментот се друго е млатење празна слама .....
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Мене документарецот ми беше добар стварно, ама Snowden баш беше забавен, и мене не ми беше уопште лош. Документарецот 8 сум го оценил, а овој 7, од аспект на драма и филм за отпуштање Snowden е баш добар избор.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Мене документарецот ми беше добар стварно, ама Snowden баш беше забавен, и мене не ми беше уопште лош. Документарецот 8 сум го оценил, а овој 7, од аспект на драма и филм за отпуштање Snowden е баш добар избор.
Извинете ако е оф топик али асален превод да не му се наоѓа на некој за Snowden.....Не дека ми треба многу али не можам многу глас да пуштам навечер (со мало бебе сме) така да ми треба да читам на англиски или српски ако има.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.797
Поени од реакции
33.617
Извинете ако е оф топик али асален превод да не му се наоѓа на некој за Snowden.....Не дека ми треба многу али не можам многу глас да пуштам навечер (со мало бебе сме) така да ми треба да читам на англиски или српски ако има.
Англиски имаш на podnapisi и српски на subscene.
 
W

wicked_1

Гостин
И не очекував олку пофалби за Snowden (го неам глеано) :O
Документарецот го имате глеано?
@wicked_1 и @Zedd ли беше шо пиша пред некој ден
Ќе ти пишев да го гледаш обавезно, незнам колку е следена приказната ама до перфекции е изработено сценариото, нарацијата и глумата на Луит и тие околу него е генијална.

Download > now.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Да знаеш од кога му се спремам...
И не очекував олку пофалби за Snowden (го неам глеано) :O
Документарецот го имате глеано?
@wicked_1 и @Zedd ли беше шо пиша пред некој ден
Не знам за кој документарен збориш, ама јас приказната ја знам од документарна на PBS.

Филмот е супер и обработува приказна пред настаните што мене ми беа познати односно како тој се мачи да дојде во позиција да го направи тоа што го стори.

За мене супер филм 9/10
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Ќе ти пишев да го гледаш обавезно, незнам колку е следена приказната ама до перфекции е изработено сценариото, нарацијата и глумата на Луит и тие околу него е генијална.

Download > now.
касниш, handmaiden го глеав
у пм филмчиште

@Zedd за Citizenfour зборев
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.797
Поени од реакции
33.617
Конечно го изгледав Elle, конечно со добар превод. И го сфаќам @wot и со тоа дека си имаше своја тежина филмот, па и дека заслужено го предложиле Французите (иако јас сепак мислам дека Les Innocents беше подобар). Исто и ликовите - не се сложувам дека биле лошо напишани... Само некако приказната ме остави запрепастен - животот на средовечна, разведена теткица со чуден фетиш. А за насоките кон кои се управуваше самата себеси, не би коментирал, ќе се изнервирам. Не знам, сигурно има нешто подлабоко во приказната што мојот ограничен ум не го разбра, штом добива толку високи оценки од сите страни. Од мене 7/10, зашто сепак е далеку од лош филм. Ама пак ќе речам - чуден е...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom