Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Добро ако не е со тој глумец како се вика глумецот ? И ако го знаеш филмот можеш да го пишеш мислам не е тоа тешка работа .
Место да се издеруваш препрочитај што ти пишале. Croupier ти го пишал од 1998 со Клив Овен. Мада Алфа со квалитетот на програма се сомневам дека би дале филм со 7ца на ИМДБ.
И како член со 4 години стаж треба да знаеш дека тука не се бара филм, има друга тема отворена баш за тоа.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Место да се издеруваш препрочитај што ти пишале. Croupier ти го пишал од 1998 со Клив Овен. Мада Алфа со квалитетот на програма се сомневам дека би дале филм со 7ца на ИМДБ.
И како член со 4 години стаж треба да знаеш дека тука не се бара филм, има друга тема отворена баш за тоа.
Не е тој филм јас незнам како да ви објаснам .Се сомневам дека ти не си ни прочитал за што се работи во филмот ...Нема повеќе да коментирам.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Не е тој филм јас незнам како да ви објаснам .Се сомневам дека ти не си ни прочитал за што се работи во филмот ...Нема повеќе да коментирам.
Јас се сомневам дека ти имаш 2 функционални неврони во тиквата, па никому ништо.
Ај кхзз оди си таму во соодветни теми, жити се не ме нервирај на ваков убав ден
Не знаел како да објасни, да не вадам сеа пак цитатите од последниот пат кога бараше филм во темава
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Има ептен исфрустрирани типови тука едвај да чекаат да се истурат на било кој што ќе пише....
А за филмска уметност и култура станува збор...
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
хахаха the last one is a gem. :pos:

туку знам дека зборевте Суисајд скуад бил лош, али до толку бе? Па еден саглам карактер немаа разработено, Дедшат и Харли беа само океј. Волер и Деадшат ипак требало да останат истите глумци од Arrpw, Харли беше једина срцка у филмот, а Џокерот беше најлош Џокер одигран на филмско платно, толку небитен лик немаше у филмов. Се надевам дека доколку има 2ка, нема да биде режирана од Ејер, Ајер или како и да се чита.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
хахаха the last one is a gem. :pos:

туку знам дека зборевте Суисајд скуад бил лош, али до толку бе? Па еден саглам карактер немаа разработено, Дедшат и Харли беа само океј. Волер и Деадшат ипак требало да останат истите глумци од Arrpw, Харли беше једина срцка у филмот, а Џокерот беше најлош Џокер одигран на филмско платно, толку небитен лик немаше у филмов. Се надевам дека доколку има 2ка, нема да биде режирана од Ејер, Ајер или како и да се чита.
Леле ти па што збориш :D
Требало да ги земат шушумигите од Ароу, никако мешање на DCEU со смешките што ги вадат CW, никако!
Волер во Ароу врска немаше со тоа што Волер треба да биде, Виола си ја заврши работата супер во SS.
А за Дедшот ај не заебавај, ликот имаше најмногу минутажа во филмот и беше водечки лик, секако дека треба некој аматер безимењак да го глуми....
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.779
Поени од реакции
33.567
хахаха the last one is a gem. :pos:

туку знам дека зборевте Суисајд скуад бил лош, али до толку бе? Па еден саглам карактер немаа разработено, Дедшат и Харли беа само океј. Волер и Деадшат ипак требало да останат истите глумци од Arrpw, Харли беше једина срцка у филмот, а Џокерот беше најлош Џокер одигран на филмско платно, толку небитен лик немаше у филмов. Се надевам дека доколку има 2ка, нема да биде режирана од Ејер, Ајер или како и да се чита.
Мене ми беше ОК. Забавно филмче.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Леле ти па што збориш :D
Требало да ги земат шушумигите од Ароу, никако мешање на DCEU со смешките што ги вадат CW, никако!
Волер во Ароу врска немаше со тоа што Волер треба да биде, Виола си ја заврши работата супер во SS.
А за Дедшот ај не заебавај, ликот имаше најмногу минутажа во филмот и беше водечки лик, секако дека треба некој аматер безимењак да го глуми....
па јас не знам друга причина за гледање суперхеројски филмови, ако немаат за цел да понудат забава. Смешките од CW, одлично си ја служат целта да понудат забава, а SS беше далеку од забавен. Пред се би го опишал како досаден со лошо разработени ликови, лоша режија и посветување внимание на небитни моменти.
Туку Вил Смит па ама го одглуми Дедшат, ваљда дека актер „професионалец“ и ликов што да ти зборам, најдобро одигран. Боље Џоел наместо Флег да го играше Дедшат. Вил Смит и со најсериозната фаца ми е смешен. Треба некоја ладнокрвност да има ликот, како што има Џоел, или аматеров од Ероу.
Виола може го одигра добро ликот, ама антипатична ми е ептен, а треба да имаш некоја симпатија кон неа, а од друга страна да ги „ебава“ другите како сака.

Guardians of Galaxy беше забавен филм, а ова? Ова беше залудно потрошени 2 часа
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Doghouse сосема океј и изненадно забавен филм, барем јас уживав. Нормално ниво под Shaun of the Dead и останати notable зомби комедии.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.332
се мислев вчера дали The Accountant или Инферно да ги глеам во Синеплекс... и коа се мислиш помеѓу два филма одма фрлаш паричка :pos: фала богу паричката падна на The Accountant... одамна ваков добар филм неам гледано, одлична глума на Бен Афлек, ма шо одлична феноменална :) кој може нека тркне до Синеплекс да си го изглеа како господин.. нема да зажалите верувајте ми :)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
се мислев вчера дали The Accountant или Инферно да ги глеам во Синеплекс... и коа се мислиш помеѓу два филма одма фрлаш паричка :pos: фала богу паричката падна на The Accountant... одамна ваков добар филм неам гледано, одлична глума на Бен Афлек, ма шо одлична феноменална :) кој може нека тркне до Синеплекс да си го изглеа како господин.. нема да зажалите верувајте ми :)
Не знам за Акаунтант, али ќе си се заебал ако си отишол на Инферно. Го гледав некни и преразочаран сум. Едвај 5ка му дадов. Не бев во тек со книгата, не знаев ништо од содржина, али ептен некако слаб беше. Плус ептен ми се одбивни mas-destruction virus, save-the world филмови. Ептен Бондовски беше направен, а Ленгдон ко Бонд само без оружје. :eek:Кодот на Да Винчи и Ангели и Демони ми се далеку подобри.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom