PayPal (официјална тема)

Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Od ebay.ie Slabo dostava do MK kako sto gledam ili greska sum ...?
Јас прво разгледувам на ebay.com, потоа го ставам производот во "Add to watch list" , влегувам преку ebay.ie, одам во "Watch list" и го порачувам од тука.
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
108
Поени од реакции
61
Нема надеж, само комунистичка четворка остана и ќе си остане, Fantastic Four... НБРМ, shame on you... Богов, Y U DO DIS... *cries in corner*. Ова кој ќе вети да го среди предизборно, добива 10,000 гласа за избори.

 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.964
Поени од реакции
2.867
Имав преку eBay нарачано мобилен ама откажав одма заради оправдани причини и sellerot без проблем откажа тоа и ми ги врати парите назад одма но сеуште не ги имам на сметка скоро 40 саати веќе. Некој нешто да не знае што мр да е проблемот? Пишува дека пејпал ќе ми ги префрли на картичка.
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
Имав преку eBay нарачано мобилен ама откажав одма заради оправдани причини и sellerot без проблем откажа тоа и ми ги врати парите назад одма но сеуште не ги имам на сметка скоро 40 саати веќе. Некој нешто да не знае што мр да е проблемот? Пишува дека пејпал ќе ми ги префрли на картичка.
Ако ги имаш на пејпал се е ок. Неколку дена трае трансферот од пејпал на сметка...обично 2-3 дена.
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Ај некој добар човек да ми позајми 0.20 долари на Пеј Пал, потребни ми се веднаш..
Јас очекувам трансфер на пеј пал околу 25 Октоври ама касно ќе биде тогаш..
Некој сега да ми позајми 0.20 долари, па на 25 Октомври јас ке му вратам 0.40
 

jonovski

Хералд
Член од
24 јуни 2009
Мислења
127
Поени од реакции
150
До пред некое време можеше да се примаат пари на виза картичка, ама сега не може. така да ми останаа некои средства на пејпал, п аако некој има проблем со плаќање, можеме да се договориме
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
До пред некое време можеше да се примаат пари на виза картичка, ама сега не може. така да ми останаа некои средства на пејпал, п аако некој има проблем со плаќање, можеме да се договориме
ти пишав п.п
 
Член од
29 јуни 2010
Мислења
22
Поени од реакции
11
Ќе замолам некој да ми објасни дали и како можам да отворам PayPal сметка за да примам пари од заработувачка. Сметката мора да биде на PayPal условно. Порано беше преку Словенија од Тутунска банка, но не знам дали сеуште важи тоа правило.
Фала.
 
Член од
14 октомври 2016
Мислења
3
Поени од реакции
1
Здраво, имам прашање во врска со еден проблем, ако може некој да ми одговори и да ме упати. Имам регистриран и верифициран словенски Пејпал акаунт. Се обидев да додадам втора имејл адреса, и кога кликнав таа да се верифицира, ми се појави известување дека Пејпал препознал логирање од нова локација и по неколку безуспешни обиди да се потврди бројот, бидејќи единствениот број што при отворањето на Пејпал акаунтот можев да го внесам беше број на фиксен телефон, сега ми се заклучи акаунтот. Пробав да ги контактирам преку мејл и ми бара прво да се логирам на Пејпал, ама секој пат кога ќе се обидам, акаунтот е заклучен и никако не можам да ги контактирам, а за поддршка даваат телефонски број од Словенија. Дали имал некој такво искуство и дали знае некое чаре како во овој случај може да се реши проблемот, или повеќе нема да можам да се логирам и да си го користам Пејпал акаунтот. Благодарам.
 
Последно уредено:
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Здраво, имам прашање во врска со еден проблем, ако може некој да ми одговори и да ме упати. Имам регистриран и верифициран словенски Пејпал акаунт. Се обидев да додадам втора имејл адреса, и кога кликнав таа да се верифицира, ми се појави известување дека Пејпал препознал логирање од нова локација и по неколку безуспешни обиди да се потврди бројот, бидејќи единствениот број што при отворањето на Пејпал акаунтот можев да го внесам беше број на фиксен телефон, сега ми се заклучи акаунтот. Пробав да ги контактирам преку мејл и ми бара прво да се логирам на Пејпал, ама секој пат кога ќе се обидам, акаунтот е заклучен и никако не можам да ги контактирам, а за поддршка даваат телефонски број од Словенија. Дали имал некој такво искуство и дали знае некое чаре како во овој случај може да се реши проблемот, или повеќе нема да можам да се логирам и да си го користам Пејпал акаунтот. Благодарам.
Избриши кеш и историја на прелистувачот, па пробај пак да се логираш.
 
Член од
14 октомври 2016
Мислења
3
Поени од реакции
1
Избриши кеш и историја на прелистувачот, па пробај пак да се логираш.
Благодарам за советот, пробав така, ама за жал не успеа. Пак вели, дека не може да го верифицира акаунтот, и за помош да им пратам мејл или да им се јавам на телефон. Ама, за да можам да им пратам мејл, ми бара прво да се логирам на Пејпал, кога ќе пробам не ми дозволува да се логирам, а телефонскиот број е од Словенија. Има ли некаква надеж дека во ваков случај може нешто да се реши, дали можеби е заклучен само на одредено време, или акаунтот веќе нема да можам да го користам?
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Благодарам за советот, пробав така, ама за жал не успеа. Пак вели, дека не може да го верифицира акаунтот, и за помош да им пратам мејл или да им се јавам на телефон. Ама, за да можам да им пратам мејл, ми бара прво да се логирам на Пејпал, кога ќе пробам не ми дозволува да се логирам, а телефонскиот број е од Словенија. Има ли некаква надеж дека во ваков случај може нешто да се реши, дали можеби е заклучен само на одредено време, или акаунтот веќе нема да можам да го користам?
Пробај со Forgot Password, јас така успеав за истиот проблем.
 
Член од
14 октомври 2016
Мислења
3
Поени од реакции
1
Пробај со Forgot Password, јас така успеав за истиот проблем.
Благодарам многу, се обидев така и успеа. Како што ми посочи, внесов дека го заборавив пасвордот и така се ресетира, потоа внесов нов, и сега без никаков проблем се логира. Уште еднаш, голема благодарност и сѐ најубаво!
 
Член од
20 октомври 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво, имам неколкупрашање во врска со целава збрка околу македонскиот и словенскиот paypal. Прво, дали уште функционира целата шема со Visa Electron и тутунска банка? Второ, доколку не, има ли некој друг начин да се заобиколи македонскиот paypal и да се примаат средства? Некои страни (како на пример getAbstract и Dame) плаќаат само преку paypall.
Please help, фала однапред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom