Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 септември 2016
Мислења
28
Поени од реакции
31
Член од
26 јануари 2014
Мислења
40
Поени од реакции
14
Дали знај некој да ми напиши кој информации ги бараат при закажување за происход во конзулат телефонски?
Фала на сите кои ми одговорат :)
 
Член од
9 јули 2014
Мислења
130
Поени од реакции
44
se izvinuvam pisav nekolku pati ako ima nekoj da mi odgovori sto znaci koga pisuva na zadolzitelna i kolku se ceka statusot da premine na finalna,vi blagodaram
 
D

dimitars

Гостин
Дали знај некој да ми напиши кој информации ги бараат при закажување за происход во конзулат телефонски?
Фала на сите кои ми одговорат :)
Maticen broj, ime prezime i broj na pasos[DOUBLEPOST=1476217106][/DOUBLEPOST]
se izvinuvam pisav nekolku pati ako ima nekoj da mi odgovori sto znaci koga pisuva na zadolzitelna i kolku se ceka statusot da premine na finalna,vi blagodaram
10 meseci
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
60
Поени од реакции
19
"По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство." - posle ova sto sledi? Bev godina ipol na dopolnitelna. Broj 1383x/2013. Sestra mi e uste na doplnitelna so brojce nekolku pred mene 1381x/2013. Inace so zaednicka molba sme i svidetelstvo od baba kako dopolnitelen dokument. Zasto ja preskokale ne mi e jasno. Ili ne odat po red?
 

den

Член од
31 мај 2016
Мислења
118
Поени од реакции
36
"По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство." - posle ova sto sledi? Bev godina ipol na dopolnitelna. Broj 1383x/2013. Sestra mi e uste na doplnitelna so brojce nekolku pred mene 1381x/2013. Inace so zaednicka molba sme i svidetelstvo od baba kako dopolnitelen dokument. Zasto ja preskokale ne mi e jasno. Ili ne odat po red?
a da ne znaes kolku ima od 2013 vkupno aplikanti
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom