Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.293
Поени од реакции
15.509
Кажи му дека си го изварала, не со еден, со двајца. Ќе те пцуе и преколнува, али побрзо ќе престане да те сака и полесно ќе те заборави.
 
O

Orion.

Гостин
Vaka: Idam so decko mi 8 meseci ...no pred dva meseci zapoznav eden decko koj preterano mn.mi se zasviga(a 8 meseci mi se nema deseno drug da mi se zasviga) Mu se zasvigav i jas na deckoto i pocnavme da se dopisuvame i do sega se imame videno 3 pati .....znaci deckoto ima ist karakter ko mojot i nenormalno mnogu me privlekuva ...Na pocetokot mislev da go otrgnam od mislite no nikako ne mi odese ....toa e se okey .....No ima eden problem ...IMAM DECKO ,koj go sakam(no mislam deka go odsakuvam) on me saka premnogu (a ne ni zasluzuvam) se znaeme 5 godini(drugari na vremeto) ...i sakam posle vrskava da ostaneme drugari....no mislam deka ako prekineme ke go izgubam kako drugar i poradi toa go odlozuvam raskinuvanjevo :S Znam deka ke pati i nejkam da go povredam .....

Ve molam kazete mi kako da ja prekinam vrskava i idei za najbezbolno raskinuvanje zs nesakam da go povredam .....:nesum::se_ molam:icon_frow
Другар после врска хммм тешко. Како и да е, биди искрена спрема него и едноставно кажи му што осеќаш и крај.
 
P

Princ

Гостин
Мислам дека секој човек на планетава земја ќе цени многу повеќе поштено и отворено да му кажеш што мислиш/чувствуваш, наместо да го вртиш наоколу ко идиотче неограничено долго. Само кажи му, повеќе ќе го повредиш ако дознае дека ти Х период си седела на две столчиња (буквално) отколку ако едноставно расчистиш со него.

И да, колку и да звучи ладно, се надевам грешиш што напушташ толку долга и здрава врска за некој со кој 3 пати се имаш видено. Не за друго, туку тоа (евентуално) ќе те научи во иднина да го цениш тоа што во моментот го имаш, наместо да се подаваш кон секој што го гледаш 3 пат.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Vaka: Idam so decko mi 8 meseci ...no pred dva meseci zapoznav eden decko koj preterano mn.mi se zasviga(a 8 meseci mi se nema deseno drug da mi se zasviga) Mu se zasvigav i jas na deckoto i pocnavme da se dopisuvame i do sega se imame videno 3 pati .....znaci deckoto ima ist karakter ko mojot i nenormalno mnogu me privlekuva ...Na pocetokot mislev da go otrgnam od mislite no nikako ne mi odese ....toa e se okey .....No ima eden problem ...IMAM DECKO ,koj go sakam(no mislam deka go odsakuvam) on me saka premnogu (a ne ni zasluzuvam) se znaeme 5 godini(drugari na vremeto) ...i sakam posle vrskava da ostaneme drugari....no mislam deka ako prekineme ke go izgubam kako drugar i poradi toa go odlozuvam raskinuvanjevo :S Znam deka ke pati i nejkam da go povredam .....

Ve molam kazete mi kako da ja prekinam vrskava i idei za najbezbolno raskinuvanje zs nesakam da go povredam .....:nesum::se_ molam:icon_frow
дали ти воопшто знаеш ШТО САКАШ? или незнаеш...
ако му раскинеш на сегашниот дечко искрено ти посакувам врска од максимум месец дена со типот шо е исти карактер ко тебе и да останеш ем без едниот ем без другиот за следен пат да не ти текне такво нешто да направиш...
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.804
Поени од реакции
3.056
Ve molam kazete mi kako da ja prekinam vrskava i idei za najbezbolno raskinuvanje zs nesakam da go povredam .....:nesum:
:icon_frow
јас да сум типот што три пати сте излегле .. ако раскинеш со дечкото за мене, ич нема да те ценам и нема да ми бидеш атрактивна. Ќе те баталам, а ако воопшто имам врска со тебе ќе ми биде за тепање време, и ќе трае најмногу неколку недели. Зошто? зошто јас не сакам за долга врска тело, убавина .. т.е некоја што три пати сум ја видел (таквите ми се за забава) туку сакам карактер а карактер ти не си :salut:​
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
@Sneze :D cim ti e do pesni tebe gajle nemas, sedi so dvajcata, mozda ke ti dadat sendvic da jades/probas :)
 
Член од
8 ноември 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Крејзи Појол ...... Pesnata mi ja opisuva momentalnata sostojba .....slusni go tekstot ...ke ti bide jasno :S:S
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Abe sedi so dvajcata, samo pazi da ne te razbirat, pa ako te sutne ovoj noviot pak ke go imas stariot. Te razbiram jas :icon_lol:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
јас да сум типот што три пати сте излегле .. ако раскинеш со дечкото за мене, ич нема да те ценам и нема да ми бидеш атрактивна. Ќе те баталам, а ако воопшто имам врска со тебе ќе ми биде за тепање време, и ќе трае најмногу неколку недели. Зошто? зошто јас не сакам за долга врска тело, убавина .. т.е некоја што три пати сум ја видел (таквите ми се за забава) туку сакам карактер а карактер ти не си :salut:​
точно точно точно... најточно на цел свет !!!
П.С и да ти успее врската утре ден може момакот да ти рече ти раскина со оној за да се фатиш со мене.. од кај да бидам ја сигурен дека нема и мене истото да ми го напраиш...

--- надополнето ---

Abe sedi so dvajcata, samo pazi da ne te razbirat, pa ako te sutne ovoj noviot pak ke go imas stariot. Te razbiram jas :icon_lol:
е мн убаво и кажа... ај ако не едното онда е другото.. шо се типците у случајов резервни делови за кола па ај ако не одговара овој ке прпобаме со овој ???
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Што и да одлучиш, еден ден ќе се каеш и ќе се прашуваш што ќе се случеше ако го одбереше другиот.
Така да, нема вистински избор во ваков случај.
Запрашај се себе си прво дали тоа што го чувствуваш кон било кој е љубов или заљубеност, види на кој мислиш преку денот, кого повеќе сакаш да видиш, со кого се замислуваш за година дена од сега.
И што и да одлучш, биди искрена кон момците.

Патем, шо мајка си барала да излагаш со овој, ако идеш со друг? Сама си ја барала бељата.
Друго, шо мајка бара овој да ти се пушта коа знае дека си зафатена?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Патем, шо мајка си барала да излагаш со овој, ако идеш со друг? Сама си ја барала бељата.
Друго, шо мајка бара овој да ти се пушта коа знае дека си зафатена?
ххехе ме потсети на едни стари македонски поговрки...
за љубов и за кавга се потребни двајца
И
бељата никогаш не доаѓа сама по себе...
 
L

Liberation

Гостин
Патем, шо мајка си барала да излагаш со овој, ако идеш со друг? Сама си ја барала бељата.
Друго, шо мајка бара овој да ти се пушта коа знае дека си зафатена?
За првото си знае Sneze-mk, а за второто јас ќе одговорам од име на сите кои се мешаат во туѓи врски:

“Ако му раскине заради мене, значи јас сум по-фраер од него.“

На деца со неизградени карактери, ваквите успеси и те како им се важни за билдање на егото и машкоста.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
За првото си знае Sneze-mk, а за второто јас ќе одговорам од име на сите кои се мешаат во туѓи врски:

“Ако му раскине заради мене, значи јас сум по-фраер од него.“

На деца со неизградени карактери, ваквите успеси и те како им се важни за билдање на егото и машкоста.

Точно. Знаеш она коа викаат забранетото е послатко? Така е веројатно и во овој случај.
Пример сведок сум бил кај мои другари многу пати кога девојка нонстоп му досаѓа на дечко кој што веќе има врска, од кога дечково ќе раскине без разлика од која причина (или да речам слободен е) ондак девојкава не го ни приметува. Исто е и обратното, машките повеќе сакаат да имаат некоја која што веќе има врска, добиваат поени кај околината, друштвото итн
 
P

PewDiePie

Гостин
Па Снеже да бидам искрен со тебе,јас да ти бев дечко и да дознаам дека за тоа време дур сме иделе ТРИ пати си се гледала со друг тип,ќе ти ги искршев коските сите до една,лути се после ти колку сакаш. :toe: Така да ти си го знаеш дечкото дали е во стање да те здрви од ќотек ако му кажеш што си направила или пак ќе те пушти туку така да си идеш од неговиот живот. Е сега морам да те прашам што пенис си барала со друг кога веќе имаш дечко што те сака и што го знаеш 5 год.? Човек да не знае дали да се смее или плаче на муабетот дека планираш да напуштиш таква врска за 3 искачања и за некој што мислиш дека има ист карактер како тебе,па добро може ли да си толкаво теле и да не сфатиш дека секое машко кога сака да ќари некое девојче и иде по кејф,тоест наеднаш има исти интереси и сфаќања како девојчето на кое му се пушта,ведар е фин насмеан и се така дур не го ќари. Е после да речеме почнуваш врска со типот,му раскинуваш на дечко ти и поминува недела,две,месец,два месеци и оп типот со ист карактер некако не бил толку ист како тебе а? Тогаш почнува да си го покажува вистинското лице и ти сфаќаш дека гадно си се заебала,и сакаш назад со бившиот. Епа да ми извиниш ама тогаш ќе можеш да го цицнеш малку што ќе ти се врати. Затоа мој совет е глеј усери све со некој што те сака за некој што го свиѓаш и што глава ставам дека се обидува да те ќари само и после ќе те шутне,а тоа како можеш да спиеш навечер со помислата дека си искачала со друг а имаш дечко,алал да ти е,не може секој така треба да си гад од карактер за да направиш таква работа и да се правиш како ништо да не било.......па може и треба да идеш со типот(3 гледања) пошто очигледно незнаеш да цениш љубов,очигледно си шиткач.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom