Портокалова револуција, дестабилизација и распад на Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Ете ги милион вработени во општините, пола милион вмро ги вработи. И толку е јако вмро, што ја вработува и македонската дијаспора во Австралија, Америка, Европа, итн. Народот ги гласа не од друго, туку вмро ги уценува дури и тие преку океанот. Логика бре.[DOUBLEPOST=1461313626][/DOUBLEPOST]

А ти виде како било во Германија пред 80 години кога уште дедо ти си играл на некоја пољанка во Шумадија?[DOUBLEPOST=1461313707][/DOUBLEPOST]

После чуди се зошто народот го гласа вмро. Барем домашни се.
битушанец народот гласа за кој сака а до сега на протестиве јас не видов ниеден грк ни србин.. гледам има информации дека се инфлитритани у толпите некои си срби али не видов до сега некој јавно со слика или доказ да искочи дека стварно реално ги има...

нека е и така на крај краева - па у македонија живеат и срби нели бугари власи роми ти реков ми рече... и сега они немаат право да бидат незадоволни или друго е муабетот???

пошо ти пишува дека си БОРЕЦ ЗА ЧОВЕКОВИ ПРАВА... едно прашање од овој аспект - дали ТИ мислиш дека ги имаш апсолутно сите права гарантирани со устав кај нас?
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
битушанец народот гласа за кој сака а до сега на протестиве јас не видов ниеден грк ни србин.. гледам има информации дека се инфлитритани у толпите некои си срби али не видов до сега некој јавно со слика или доказ да искочи дека стварно реално ги има...

нека е и така на крај краева - па у македонија живеат и срби нели бугари власи роми ти реков ми рече... и сега они немаат право да бидат незадоволни или друго е муабетот???

пошо ти пишува дека си БОРЕЦ ЗА ЧОВЕКОВИ ПРАВА... едно прашање од овој аспект - дали ТИ мислиш дека ги имаш апсолутно сите права гарантирани со устав кај нас?
Зарем е во ред да организираат "револуции" некои странски организации од странство??
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
1. Барем се гради.
2. Помало зло.
3. Домашни се.
4.

Листата ќе се надополнува.
Доволно е што не затвараат фабрики.[DOUBLEPOST=1461318463][/DOUBLEPOST]
И горд сум на тоа. И кога и други разноразни мајмуни и се заканувале на земјата сме излегувале у планина. Сега е моментот за на улица. Ти живееш некаде во странство е те заболе смоката за државава.

Не можеш, тоа е лесно да се сфати, ама не можеш. Силна држава е држава во која владее право, а не сендвич и автобус.
Бреј, македонските патриоти дојдени од разни организации од Грција и Србија најдобро и мислат на Македонија. Прво почнаа со шкртањето на македонската историја. По овој патриотски чин и тоните донирано пиво, што следно ќе се прави во заштита на државата ?
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.816
Македонија е икона на Балканот, црква на Европа, манастир на светот, во која еден гомнар за бедни пари од Катар и Турска, дозволи да се инфилтрираат разни хуманитарни исламски организации, вехабии и дозволи масовно градење на џамии и таму кај што Муслимани и нема, а џамии никогаш и немало.
Не портокалова, него каква што ќе треба, таква револуција мора да се случи.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Македонија е икона на Балканот, црква на Европа, манастир на светот, во која еден гомнар за бедни пари од Катар и Турска, дозволи да се инфилтрираат разни хуманитарни исламски организации, вехабии и дозволи масовно градење на џамии и таму кај што Муслимани и нема, а џамии никогаш и немало.
Не портокалова, него каква што ќе треба, таква револуција мора да се случи.
Ниту мора ниту пак ќе се случи. Зарем не гледаш што се случува? Кој протестира и контрапротестира? Дали мислиш дека има еден што ги дели твоите ставови особено од оние што секојдневно протестираат? Нема ни еден.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.816
Ниту мора ниту пак ќе се случи. Зарем не гледаш што се случува? Кој протестира и контрапротестира? Дали мислиш дека има еден што ги дели твоите ставови особено од оние што секојдневно протестираат? Нема ни еден.
Не е можно, никој да не ги дели моите ставови. Па нели јас сум сдсмовец и платеник на сорос.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Не е можно, никој да не ги дели моите ставови. Па нели јас сум сдсмовец и платеник на сорос.
Не знам кој ти го кажал тоа. Иако личи дека работиш во нивна полза:) Како и да е, те предизвикувам да им ги кажаш твоите ставови на овие што протестираат додека протестираат. Истото направи го со овие што протестираат од другата страна. Што мислиш какви реакции ќе има?:)
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
На Европа и треба стабилна Македонија, не заради нас, туку заради комшилакот во кој се наоѓаме.

Обид за дестабилизација на Македонија досега имало само од страна на ВМРО ДПМНЕ. Првиот пат 2001, вторпат лани во Куманово, од МВРО ВМРО.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.198
Поени од реакции
35.747
Кризата моментално во Македонија се случува поради соголување на институциите и работењето на дпмне.
Од тоа евидентно е екстремна партизираност на државните институции, директно влијание над правосудството со местење на судии во сите инстанци, местење на судски пресуди.

Понатаму видовме целосно влијание на медиумите до степен на партиско организирање на вести кај најголемите телевизии. Видовме и договори за изборни манипулации и нарушување на изборниот процес.
Слушнавме и за договорено криминално купување на парцели, финансиска неодговорност при трошење на пари, злопотреба на сила, политички апсења и договарање на селективни инспекции.

Поради тоа е кризата во Македонија. Не е некоја обоена револуција, русите, американците, гасоводот, трајко или петко.
Поради тие гомнарии горе што ги наведов е оваа криза, и ништо друго.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.816
Не знам кој ти го кажал тоа. Иако личи дека работиш во нивна полза:) Како и да е, те предизвикувам да им ги кажаш твоите ставови на овие што протестираат додека протестираат. Истото направи го со овие што протестираат од другата страна. Што мислиш какви реакции ќе има?:)
Битно ми е дали моите ставови се поклопуваат со ставовите на опозицијата - исто колку што ми е битно дали моите ставови се поклопуваат со слугите на Груевски.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.088
ако знаат овие гасдомовците за што контрапротестираат...ќе ја бранеле Македонија...од кого, од самите себе? :sick:
се прашуваат и други
Контрапротестанти, против кого или што протестирате вие?

Ако некој има моќ да направи конфликт, Мајдан, дестабилизација итн (сите користени термини на куририте), тоа е актуелната власт, никој друг.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Не се доискажа.
А сега воспевај како Србија треба веднаш да влезе во ЕУ и како ја почитуваш грчката историја.
Џабе јадеш говна. Скроз џабе. Ни Срби, ни Грци, ни манџа, ни питулици.
 
B

Bafra

Гостин
Кризата моментално во Македонија се случува поради соголување на институциите и работењето на дпмне.
Од тоа евидентно е екстремна партизираност на државните институции, директно влијание над правосудството со местење на судии во сите инстанци, местење на судски пресуди.

Понатаму видовме целосно влијание на медиумите до степен на партиско организирање на вести кај најголемите телевизии. Видовме и договори за изборни манипулации и нарушување на изборниот процес.
Слушнавме и за договорено криминално купување на парцели, финансиска неодговорност при трошење на пари, злопотреба на сила, политички апсења и договарање на селективни инспекции.

Поради тоа е кризата во Македонија. Не е некоја обоена револуција, русите, американците, гасоводот, трајко или петко.
Поради тие гомнарии горе што ги наведов е оваа криза, и ништо друго.
Решение ??? за да не се повтори револуцијава ...
Оти здруженијава никаде немаат кажано КАКО ќе подобрат нешто освен дека е ЛОШО.
За лошо сите гледаме дека е ужас ама ЛЕКОТ кој е никој не кажува :P
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.816
Денеска ќе протестираат вашите партнери на Бит Пазар кои бараат бинационална (федерална) држава. Многу патриотски. А ти нешто спомнуваше минариња порано?
Албанците во Груевски најдоа сигурен соработник кој (за ефитини пари, гласање во комисија, директорско место и сл.) ќе ги шитне националните интереси на македонците.
Може и со примери ова лесно да се демонстрира.
(а веќе е толку многу пати и направено на форумов)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom