Уставен ја прифати иницијативата за помилување за изборни нерегуларности

Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Мафо дали имаш информации кои ќе потврдат дека изгубените десетици илјади гласачи на ВМРО заради вчерашниот протест сигурно ќе гласаат за СДС? Се ближат изборите ни треба потврда.
Нема да има избори. Тие го имаат народот на своја страна, и се повеќе и повеќе ВМРО им го дава. Ама галантни се, ко секој прав комуњар. Ќе го остават Груевски да владее уште, иако ако сакаат, можат уште утре да го сменат.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Narodot prisuten od vcera ja opisha realnata slika vo Makedonija. Dvata protesti, bea odlicno merilo za toa kolku narodot ve podrzuva. Ova dojde kako zdravo za gotovo. Poneisplaniran poteg i da se barase nemase da se dobie od Dpmne.
Drug plus e, sho protestantite go zavrsija protestot, i ne dozvolija sudir makedonce so makedonce. Iako planot na Dpmne bese drug, da ima nemiri. Pak procitani, isto kako vo Butel.
Реалната слика е дека севкупно 6-7.000 луѓе се спремни да излезат надвор да се препираат за тоа што се рапсрава на уставен? Можеби си во право.
Они не дозволија баш се фини. Плус, не знам што ти значи ова македонЧе со македонЧе? А за немири илјада пати сум ти кажал ако сака некој вистински немири може да ги направи за 2 до 3 часа.[DOUBLEPOST=1458126451][/DOUBLEPOST]
Нема да има избори. Тие го имаат народот на своја страна, и се повеќе и повеќе ВМРО им го дава. Ама галантни се, ко секој прав комуњар. Ќе го остават Груевски да владее уште, иако ако сакаат, можат уште утре да го сменат.
Види, во прашање е правдата и слободата во Македонија. Тоа е макотрпен процес. ВМРО може да биде на власт уште десетина два триес години, битно процесот е тргнат. Ако не Мафо, внуците негови ќе уживаат во слободна и демократска Македонија.
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Jasno e kako den, DPMNE pagja vrtoglavo
Па што мора да се фалиш со нив, нивна работа е да си ги штитат своите интереси и да си ја спаси кариерата нашиот сакан амбасадор. Инаку организатор на демократската власт во Ирак во 2007 година. Мене ми е јасно дека друг не нејќе, ама вас неможам да ве сватам како се задоволувате да ве рокаат у сите дупки за пари. Ја незнам зошто уште педерлакот Аиво не пишал.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Реалната слика е дека севкупно 6-7.000 луѓе се спремни да излезат надвор да се препираат за тоа што се рапсрава на уставен? Можеби си во право.
Они не дозволија баш се фини. Плус, не знам што ти значи ова македонЧе со македонЧе? А за немири илјада пати сум ти кажал ако сака некој вистински немири може да ги направи за 2 до 3 часа.[DOUBLEPOST=1458126451][/DOUBLEPOST]
Види, во прашање е правдата и слободата во Македонија. Тоа е макотрпен процес. ВМРО може да биде на власт уште десетина два триес години, битно процесот е тргнат. Ако не Мафо, внуците негови ќе уживаат во слободна и демократска Македонија.
So samoto odstapuvajne od foteljata na mvr, si go zacementiravte padot na dpmne. Znam deka ste svesni, isto znam deka glavata u zid si ja cukaat toa mesto sho go odstapija. Dodeka bese Jankulovska/Cavkov mozese da manipulirate so policijata i da gi dobiete tie tolku posakuvani konflikti, i topakata da ja prefrlate na opozicijata. Ama sega od kako zastana prav profesionalec na chelo, site igri,mestenki,manipulaci propadnaja vo voda. Ve chita kako selski bukvar na sekoe mozno pole.

Za 2-3 chasa vikas taka ako sakaat? I da se sluci do toa, jas ti garantiram deka masovnosta na ljuge so vakv kontrola na policijata nema da e pogolema od tie pred mvr so protestiraja. Kako sega sho se osekja taa povrzanost megju ljugeto, bez razlika na verata. Nikogas ne bilo do sega.

A deka ke gini narodot po zelba na nekolku ljuge, poveke ne gledate takov
nastan kako lani.
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Ја незнам зошто уште педерлакот Аиво не пишал.
Пензиониран е тој, забрането му е да се појавува во јавност. Сем ако ептен не мора. Додуша, и тогаш му праќаат бриселска испомош. :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Човеков долго време беше замаен од комуњарско соросоидската идеологија. Го имаа речиси убедено дека Г"ујо не е ништо повеќе од обичен искомплексиран лопов. Почна да го нарекува и лопатар. За среќа, денес Стевица е излечен и излезе на прав пат! Лопатарите му простија како вистински христијани кои знаат како е кога душата ќе ти ја земе ѓаволот. Ова видео е доказ дека сите можат да го препознаат злото на комуњаро-соросидите и да има кажат НЕ!

 
D

Darko_ufo

Гостин
Човеков долго време беше замаен од комуњарско соросоидската идеологија. Го имаа речиси убедено дека Г"ујо не е ништо повеќе од обичен искомплексиран лопов. Почна да го нарекува и лопатар. За среќа, денес Стевица е излечен и излезе на прав пат! Лопатарите му простија како вистински христијани кои знаат како е кога душата ќе ти ја земе ѓаволот. Ова видео е доказ дека сите можат да го препознаат злото на комуњаро-соросидите и да има кажат НЕ!

Jer pravite hristijani duri napravija i kontra-protest za poddrzuvanje na pomiluvanje na pedofili. Stvarno imaat golemo srce.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Човеков долго време беше замаен од комуњарско соросоидската идеологија. Го имаа речиси убедено дека Г"ујо не е ништо повеќе од обичен искомплексиран лопов. Почна да го нарекува и лопатар. За среќа, денес Стевица е излечен и излезе на прав пат! Лопатарите му простија како вистински христијани кои знаат како е кога душата ќе ти ја земе ѓаволот. Ова видео е доказ дека сите можат да го препознаат злото на комуњаро-соросидите и да има кажат НЕ!

човеков порано беше гордост на СДСМ Карпош за после тоа да му дремат пред куќа и да му бараат швалерки и да го претстават како најголем лопов. А бе една недела не почекавте откако ви раскина и одма го направивте криминалец. Малку чудно како не знаевте претходно?[DOUBLEPOST=1458129035][/DOUBLEPOST]P.S.
Уставниот суд на денешната седница со мнозинство гласови донесе одлука за укинување на Законот за изменување и дополнување на Законот за помилување од 2009 година.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Zakonot e prifaten ajde so srekja. Od tolku so bea cisti izborite morase da se prifakja vakov zakon uste eden golem minus. Srekno.

Roditeli cuvajte vashe cerke!!!!
 
Последно уредено:
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Поглупо нешто од тоа да манипулирате со делот за педофилија нема. Божем со ова се укина делот од кривичниот законик кој се однесува на тоа кривично дело. Глупости. Оваа влада има направено најмногу до сега во тој поглед со измени во зконикот, со овоедување псотроги казни за педофилите и со објавувањето на регистарот на педофили.
 
W

wicked_1

Гостин
Го изгласаа законот бе, какви манијаци....преку што се не изгазија, бруки.
 
S

silmarillion

Гостин
So samoto odstapuvajne od foteljata na mvr, si go zacementiravte padot na dpmne. Znam deka ste svesni, isto znam deka glavata u zid si ja cukaat toa mesto sho go odstapija. .
И? После кога ќе паднат они што ќе се случува? Знам дека нема преку ноќ ништо, ама ми се чини дека ни ден ќе видиме затоа што освен битка за промена на власт не гледам друго :) Народот е тој, кадарот е тој...за жал. Разни ПОЦ-овци ќе станат функционери, од флуоресцентно елече ќе се префрлат во одела. Жално и тажно, макар колку поетски да му звучи на патриотот од претходните страни, ама тоа е.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Meне ме радува ова вест од Уставен, ме радува секој знак дека вака поставено општество и систем е пред колапс и распад.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom