Фан клуб: МЗТ Скопје

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Стварно прекин имало или ме излажале?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.589
Поени од реакции
48.386
Ај нешто поопширно околу прекините? Кој, зошто, како?
Па горе доле бев отсатен со умот не знам што ми е денес, скоро и да не видов ништо од утакмицава ама она што го праеше судијана во одрдени периоди беше болно а тамн се договарвме пред утакмица да прекинеме еднаш засекогаш со фрлање на терен ама овој имаше некои ептен малоумни одлуки и си го бараше со боринче затоа и попи бајаги упаљачи и флаши sd,
Се на се МЗТ се ко да се преценија и заслужено го јадеа,не знам кој да издвојам како добра поединец од МЗТ,од Пелистер нигерот ги изеде живи звер е..повеќе памет друг пат на ред е Струмица па ке видиме
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Па горе доле бев отсатен со умот не знам што ми е денес, скоро и да не видов ништо од утакмицава ама она што го праеше судијана во одрдени периоди беше болно а тамн се договарвме пред утакмица да прекинеме еднаш засекогаш со фрлање на терен ама овој имаше некои ептен малоумни одлуки и си го бараше со боринче затоа и попи бајаги упаљачи и флаши sd,
Се на се МЗТ се ко да се преценија и заслужено го јадеа,не знам кој да издвојам како добра поединец од МЗТ,од Пелистер нигерот ги изеде живи звер е..повеќе памет друг пат на ред е Струмица па ке видиме
Ако, ако...си треба човек да мавне по стоките...
Оној Златевски денес маме ни ебаше цел натпревар...Ми идеше да го мавам со `рѓосан копач.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Ако, ако...си треба човек да мавне по стоките...
Оној Златевски денес маме ни ебаше цел натпревар...Ми идеше да го мавам со `рѓосан копач.
ХАХАХАХА...

Тоа е изгубивме...следна утакмица памет у глава:)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Катастрофално 2ро полувреме и нормално дека ќе се загуби со таква игра. Не знам што правеа на полувреме, пиеја, се дрогираа ли сите во соблекувална. Ниеден играч не заслужи денес пофалби, а многу критики. Сепак можеби и заморот си го направи своето, а и скорот 5 - 2 не е лош така да на крајот на краиштата се случуваат и вакви денови. Против Струмица ќе треба да се покаже дека било само ден на слабост.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
3
Фала што ни дозволивте да победиме ни требаше оваа победа
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Второто полувреме дечките беа никакви:) Не можеа да се снајдат под кош! Ама што е за право - и судиите ги налутивте... Па, „Уши го пуши“ почна да одредува слободни за секој допрен Битолчанец:)
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Вчера добро е што помина све на тие 2 прекини и на тоа што се дешаваше у сала.СТВАРНО имаат среќа и пелистер и судиите зошто малце фалеше цела трибина да влезе у терен.Волку се немам нервирано кузнае од кога.Иначе играчите на пелистер беа внесени во соблекувална(на крај) од влез кој не е отворен едно 5 години за да не поминат покрај нас а околу сала имаше многу силно обезбедување едно 2 саати после утакмицата.И полиција и алфи и приватно обезбедување.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
ova bese najtapa utakmica na site igraci.nemase nikoj raspolozen.
sepak ne gi okrivuvam niv.
za pobedite se "krivi"igracite a za porazite trenerot.
marjan lazovski ja izgubi ovaa utakmica.
a pelister bese isto tapa.ali nie za zal bevme polosi od niv.

naredno kolo so strumica treba da pokazeme deka sme vistinska ekipa i da gi tepame 20 razlika minimum.
Не се надевај многу,ќе се разочараш:pos2::pos2:
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
kako ne gi tepate da gi tepate ce bevte 3 mesto i ako a pobedevte stumica ke imavte 1:0...pozz
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Ај нешто поопширно околу прекините? Кој, зошто, како?
Па еднаш го плукнавме Уши по рака и отиде се избриша и ја прекина утакмицата и си облече јакна. Вториот пат знам дека и мобилен летна накај играчите, исто така имаше и доста метални парички и тоа поминаа ептен блиску до главата на играчите. По 2 прекина заради нас судиите почнаа многу поригорозни да бидат и тоа е тоа. Играчиве што изиграа тапа изиграа ама тоа е неможат секогаш да тепаат и нема сега што да ги обвинуваме идеме уште појако наредна утакмица !
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Многу лоша утакмица, започнаа одлично но пред крајот на втората четвртина подфрлија. Штета за прекинатата серија. Наредната ја зимаме против Струмица.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
1
Многу лоша утакмица, започнаа одлично но пред крајот на втората четвртина подфрлија. Штета за прекинатата серија. Наредната ја зимаме против Струмица.
abe skopski pedercinja edni neznam so se pravite mn grafjani koa
1 vo . ste napisale lozari vo seloto kavadarci na eden klip___ ja neznam koe e povece selo mene vasata sala povece mi lici na stala za ovci kravii i kozi, a nasata e gordost za makedonija. imame najubava sala vo REPUBLIKA MAKEDONIJA
zatoa za voa vece
3
2
1
TISINAAAAAAAAAAAAAAA
2 ro nemate pari ni za transparenti i za nisto tie edni bluzi gi nosete 100 godini a tie znaminjata vi fatile prasina zatoa pak
3
2
1
tisinaaaa
feni e sampion i gabe se zanesuvate hahahahahhahaahaahhah i
neznam za vas kkao idese titulaaaa
mozebi nemame navivaci kako sto treba no ce pravime muabet posle 3-4 godini a inace svaka vi cest za naavivanje
pozzzz i nemoj da pisite gluposti selo, takvi raboti ako si makedonec
ZATOA STO TI ZIVEEES VO MAKEDONIJA
 

Kajgana Shop

На врв Bottom