Каков ноќен живот имате / сакате да имате?

S

Samurai_Sk

Гостин
Искрено никаков, во погрешна генерација сум роден, луѓето кај нас мислат дека за да имаш ноќен живот треба да глумиш богат, вип не знам што, Скопје е последна во регионот за ноќен живот за мене. А поготово сега со напредната технологија луѓето повеќе им е важно колку лајкови имат на фб отколку да уживат во забавите па цело време на телефон гледат, и не знам кој воопшто се чуствува убаво и лудо незаборавено со такви сцени ?!?!?!?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Искрено никаков, во погрешна генерација сум роден, луѓето кај нас мислат дека за да имаш ноќен живот треба да глумиш богат, вип не знам што, Скопје е последна во регионот за ноќен живот за мене. А поготово сега со напредната технологија луѓето повеќе им е важно колку лајкови имат на фб отколку да уживат во забавите па цело време на телефон гледат, и не знам кој воопшто се чуствува убаво и лудо незаборавено со такви сцени ?!?!?!?
Се согласувам промашај од генерации со настероидизирано его уште од мали... И после се им е срам и ненормално освен зјапање во смартфон. Катастрофа.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Момци не постои нешто такво како погрешна генерација, сите генерации се исти а различни, значи мора да си најдете НЗС и да си го фурате животот како што сакате.
Бидете тоа што сте и немате потреба од глума.
Разбијте ја малку социјалната динамика и немојте да дозволите тоа да ве уништи,
баш напротив, влезете во срањето и уживајте во животот со убави моменти.
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Никогаш не искачам навечер мразам нафурани надувани пијани пичкици и буљаши избегавам да искочувам навечер викенди прибидејќи на некој ке му ја скршам кичмата слаб сум на фитиљ.... така да денски шемата ја фурам сите пропратни работи ебења по парк и такви ствари
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Tie taka so praat so telefoni i lajkovi 100% se dojdeni majka im i tatko im od provincija i poso nivnite roditeli bile ugneteni od skopjanite dur malive rastele gi naucile posle koa ke porasnat i oni da gi ugnetuvaat ostanatite hahaha :-D
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Порано кога имав 18-19-20години, секој викенд ми поминуваше бурно... пиење, глупирање, журки до 4-5 сабајле и мислев дека никогаш нема да го напуштам тој начин на живеење.
Со секоја помината година после 20, дали до мене или од околината, начинот на размислување ми се смени. Почнав тогаш врска со една девојка и си сакав викенд некаде на потивко место, ние двајца или во парови, да пивнеш пиво две...
Сега не ни помислувам да одам на некој таквии забави, додека дел од моите другари сеуште седат на шанк и пијат до 3сабајле.
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Да има по андерграунд настани, некое металче, детроит техно или ГОА трансче. Ова тек-хаусот и минимал техното се мижи митре тулумби паѓат. :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Имаме средно-жалосен ноќен живот - Кафанскиот живот и расположение паѓаат, а за клубови/барови ич да не почнувам.
Кремската моја страна сака журови, рејвови и здрава ЕДМ сцена.
А од друга страна љаксата во мене вреска за провод како во Стара Песма во Београд.

Е така ..
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Многу фактори играат улога во ноќниот живот кај нас. Ама мислам дека најважниот е менталитетот на човекот и тоа какво друштво сте се собрале да се журкате. Ако излагаш да се журкаш - журкај се! Ако си решил да се сликаш селфи во некој рандом ноќен клуб и притоа во самата слика да претставуваш колку "јако" си поминуваш иако знаеме дека сликата е ради реда сликана и после си останал до крај на вечерта со шишето пиво во рака и дремејќи на конопојот. Значи види само какви "паралели" спомнувам. Штета што поголемиот дел луѓето првата работа ја прават. Не викам дека нема и такви кои се журкаат, ги има напротив, еве гледам на журкиве Trap da fuck up на пример млада публика се журка јако на новокомпониран правец во музиката, иако јас не го сметам тоа за асален правец ама важно широка маса си го прави викендот поубав. Од другата страна ги имаме дискотеките што БЕЗ РАЗЛИКА каква музика се пушта имаш народ што дреме на сепариња и конопои и чека да биде виден од останатите како делка флаша водка кој ја купил заедно со неговите петорица другари кои ја платиле 300 по човек и ја лижат цела вечер, не е битно што пијат, битно е да се види што пијат.
Еве пример кога летово бев на отварање на Авангард летното во Велес... Мизерија човече, сепак добар хип хоп имаше, се журкавме со друштвото што бевме, играј како мрднат (алхохолот имаше голема улога тука), сите те гледаат од страна и се чудат АБЕ ШТО ПРАВАТ ОВИЕ? ЗАШТО ИГРААТ НА МУЗИКАВА? Па кучко нема сигурно да дремам како мисир, ај сега кажувај сакаш ли да те лапам или да си одам да ја барам среќата на друго место?
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Имаме средно-жалосен ноќен живот - Кафанскиот живот и расположение паѓаат, а за клубови/барови ич да не почнувам.
Кремската моја страна сака журови, рејвови и здрава ЕДМ сцена.
А од друга страна љаксата во мене вреска за провод како во Стара Песма во Београд.

Е така ..
Последнава година имаш скоро секој викенд psytrance журчиња во Скопје, така да не се жали освен ако не си по псајот :D
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Последнава година имаш скоро секој викенд psytrance журчиња во Скопје, така да не се жали освен ако не си по псајот :D
Moжит е по псајот, али не е по димот, мојт зато малу журки му се гледет. Кој знајт:toe:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Последнава година имаш скоро секој викенд psytrance журчиња во Скопје, така да не се жали освен ако не си по псајот :D
Псајот и Д&Б ми се единствени два ЕДМ правци кои не ги можам, затоа и не ги бројам.
 
A

aye

Гостин
Немам ни јас некој ноќен живот повеќе претпочитам да се прошетам од центар до парк и назад отколку да заглавам во некој кафич и тоа не секогаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom