Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
А ДАЛИ ВО МИНИСТЕРСТВОТО ПРИЗНАВААТ КОПИЈА ОД ОРИГИНАЛ ЗАВЕРЕНА КАЈ БГ НОТАР? НЕКОИ ИСКУСТВА?
I mene me interesira dali so novite proishodi kade pisuva vrz osnova na sto si go dobil, baraat da se dostavi originalot ili kopija verna na originalot ili veke ne baraat. Ova go prasuvam za intervju preku ambasada. Pominal li nekoj od forumov intervju skoro pa neka spodeli mislenje
 
Член од
26 јануари 2014
Мислења
40
Поени од реакции
14
Ако знаеш податоци за дедо ти (Дружина, рота, град...) само плаќаш за удостоверение, а ако не знаеш податоци претходно се плаќа за да го бараат
Znaci znam se za dedo mi, koj polk koj garnizon, kade bil, od koja do koja godina , ime prezime, data na ragjanje, data koga zaminal, maticen broj i tolku, :) Mu gi prativ ovie podatoci do voenot arhiv pa k vidam so ke mi vratat , ima nema, nacin na plakanje zemanje dok itn :)
 

reb

Член од
25 јуни 2015
Мислења
151
Поени од реакции
113
So bratucedi ne davaat.Na nekoj davaat( mal procent) na nekoj ne.Zatoa se ceka promenata na zakonot..[/quote
Kaj mene ist slucaj so odnesen dopol dok od dedo so naznaka bugarin januaru mesec , seuste statusot e vo dopolnitelna.
до пред некоја недела ги прегледуваа од 2013 сто беа вратени на дополнителна во 2014 а со братучеди почнаа да даваат и происходи од дабач а во правосудиие има некој застој незнам зосто
 
Член од
1 септември 2015
Мислења
10
Поени од реакции
2
Дечки има ли некој кој отишол со документ од бугарскиот клуб?? Фала Ви!
 
S

Sukhoi-27

Гостин
i jas toa go slusnav ama mn be buni sto ni status e promenet pak ni vo odbijanite me ima toa mn me buni nekoj so iskustvo da kazi pozz
Jas 6 meseci cekam so dokument od 1942[DOUBLEPOST=1442863978][/DOUBLEPOST]
Kaj mene ist slucaj so odnesen dopol dok od dedo so naznaka bugarin januaru mesec , seuste statusot e vo dopolnitelna.
Od godinava sto imaat odneseno i se izlezeni vo soopstenie od godinava im se nema smeneto statusot na nikoj
 

GoranX

Евреин
Член од
16 септември 2011
Мислења
66
Поени од реакции
9
Додека чекам произход сакам да поднесам барање на неосудуван, кај што пишува уверението ми е потрено за _______ што да напишам? "за двојно државјанство" или нешто друго треба да стои?
 

Wiz

Член од
17 јуни 2008
Мислења
88
Поени од реакции
50
Додека чекам произход сакам да поднесам барање на неосудуван, кај што пишува уверението ми е потрено за _______ што да напишам? "за двојно државјанство" или нешто друго треба да стои?
Бугарско државјанство треба да стои.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom