Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Молам за стрим од OBN, B92, оваа снеже од сител ми ги кине живците со преведување.:yid:
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
53
Поени од реакции
10
Јa сум нa филипс. Тв гo читa усб тo aли нигде у forkplayer не мoжем дa гo нaјдем. Зaтoa прaшувaм. Инaку aплoaдирaв нa гидхaб и рaбoти супер. П.С им се регистрирaв нa стрaнaтa aмa пaсфoрд никaкo дa ми стикне у фoрк нa тв :S

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 

bobanku

Macedonia timeless
Член од
16 септември 2012
Мислења
2.087
Поени од реакции
2.048
Молам за стрим од OBN, B92, оваа снеже од сител ми ги кине живците со преведување.:yid:
Kodi ili xbmc addon macedoniaondemand se reg.. na volimtv user i pass ubacis u adonot i gledas.
Toa e u kratki crti.
Sent from my RACERII using Tapatalk 2
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.464
Јa сум нa филипс. Тв гo читa усб тo aли нигде у forkplayer не мoжем дa гo нaјдем. Зaтoa прaшувaм. Инaку aплoaдирaв нa гидхaб и рaбoти супер. П.С им се регистрирaв нa стрaнaтa aмa пaсфoрд никaкo дa ми стикне у фoрк нa тв :S

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Ако чекаш преку емаил да ти стигне лозинка ќе се изначекаш.
Апликацијата на USB, уштекај на телевизор. Филипс незнам дали бара регистрација на нивната страна, кај мене е LG и прво мора да се регистрираш на страната на LG.
Ако ти бара регистрација на филипс, истата ќе ја направиш преку ТВ, значи не преку компјутер бидејќи нема да може да се најавиш на ТВ.
Од USB ќе ти ја вчита апликацијата ForkPlayer, има таму повеќе икони, одбери Settings. Под број 20 има папка Мои уведомленија, отвори и таму ти е лозинката.
Дури потоа ќе можеш да аплоадираш листа на forkplayer.tv. Откако ќе аплоадираш притисни на жолтото копче од даљинско и ете ти ја листата.
 
Последно уредено:
Член од
16 декември 2013
Мислења
53
Поени од реакции
10
Ако чекаш преку емаил да ти стигне лозинка ќе се изначекаш.
Апликацијата на USB, уштекај на телевизор. Филипс незнам дали бара регистрација на нивната страна, кај мене е LG и прво мора да се регистрираш на страната на LG.
Ако ти бара регистрација на филипс, истата ќе ја направиш преку ТВ, значи не преку компјутер бидејќи нема да може да се најавиш на ТВ.
Од USB ќе ти ја вчита апликацијата ForkPlayer, има таму повеќе икони, одбери Settings. Под број 20 има папка Мои уведомленија, отвори и таму ти е лозинката.
Дури потоа ќе можеш да аплоадираш листа на forkplayer.tv. Откако ќе аплоадираш притисни на жолтото копче од даљинско и ете ти ја листата.
Ако може да ми кажеш кај да ја најдам програва форк за да ја стаам на усб.



Џабе ова бил начинот на иснталација преку ЛГ за Филипс неможе поинаку од тоа шо го напраев а уште неам стигнато маил за регистрација ццц
 
Последно уредено:
Член од
10 јули 2010
Мислења
2.915
Поени од реакции
4.025
Na Samsung Smart tv ne treba nikom da se salje nista .. ne treba nikakva registracija nigdje kod nikoga ne dobija se nikakav email.

Napravi se jedan account i upise se odgovarajuca IP adrssa predhodno se u Tv stavi USB sa listama pokrene se Fork Player izabere USB i otvore se liste koje su stavljene na USB i gledas.

Nacin kako to radi nebi javno da pisem to pokazem ljudima koji neznaju kako se radi putem Skype ili slicno za sve to potrebno je 5min.

NE svaki Samsung Smart Tv podrzava opciju Fork Player .
Pozdrav
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.464
Ако може да ми кажеш кај да ја најдам програва форк за да ја стаам на усб.



Џабе ова бил начинот на иснталација преку ЛГ за Филипс неможе поинаку од тоа шо го напраев а уште неам стигнато маил за регистрација ццц
Ти кажав, повратен емаил со лозинка НЕМА да добиеш. На USB апликацијата/уштекај на тв/пронајди го усб-то и отвори/ќе ти се појават 3 икони/одбери ја третата/ќе се појават повеќе икони/одбери Settings/пронајди папка Мои уведомленија/отвори и таму ти е лозинката.

Не му се секирај што пишува lgapps, плеерот е ист.
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
16 декември 2013
Мислења
53
Поени од реакции
10
Прoвaв преескa сo смaрт фoрк и бaрaв у усб тo и не ми oтвaрaше. А кoј ќе упaлaм смaрт тв немa кaкo дa учитa oд усб aпликaции. Ете сегa пaк ќе прoбaм aмa мислaм декa нa филипс немoже дa се инстaлирa фoрк oд усб. Исти и зa листa oд усб не ми читa. Кoгa кoнектирaм усб се гaси фoрк и ме нoси у усб тo и не мoже дa јa читa листaтa.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.464
Прoвaв преескa сo смaрт фoрк и бaрaв у усб тo и не ми oтвaрaше. А кoј ќе упaлaм смaрт тв немa кaкo дa учитa oд усб aпликaции. Ете сегa пaк ќе прoбaм aмa мислaм декa нa филипс немoже дa се инстaлирa фoрк oд усб. Исти и зa листa oд усб не ми читa. Кoгa кoнектирaм усб се гaси фoрк и ме нoси у усб тo и не мoже дa јa читa листaтa.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Ќе мора сам да средиш, различно е за секој тв.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
53
Поени од реакции
10
Од толку ебаање за ебан пасворд си го заебав смарт тв то на филипс от. Нејќе да се конектира. Сам си го барав
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Kodi ili xbmc addon macedoniaondemand se reg.. na volimtv user i pass ubacis u adonot i gledas.
Toa e u kratki crti.
Sent from my RACERII using Tapatalk 2
Направив се, само не знам како да се регистрирам на volimtv. Дали е тоа овој сајт http://volim.tv/ или е некој друг? Како да се регистрирам, пиши и на приватна порака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom