Македонија или Северна Кореја - химната ги буди секое утро граѓаните на Ново Лисиче

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Мене повеќе би ме интересирала тема со наслов: Македонија или Саудиска Арабија (со оглед на џамиите што грмат во радиус од 20 километри).

Али таква тема не се отвара. Некако таа тема е табу, а е и надвор од европскиот дух и толерантноста.

Битно македонската химна смета, кул е да се сере за своето.
Што не земат пример другите општини ако е тоа нормално децата насабајле пред школо (или како и да беше) да ја пеат химната? Што се останатите куроначалници поразлични од залижаниот?
 
D

Darko_ufo

Гостин
Мене повеќе би ме интересирала тема со наслов: Македонија или Саудиска Арабија (со оглед на џамиите што грмат во радиус од 20 километри).

Али таква тема не се отвара. Некако таа тема е табу, а е и надвор од европскиот дух и толерантноста.

Битно македонската химна смета, кул е да се сере за своето.
Па еве со стандардот да се мериме со Саудиска Арабија они се една од најбогатите нации во свет, ние па од друга страна сме светски или европски лидери во многу категории, меѓу кои и рокање химни од понеделник до петок у 8 саат сабајле.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.235
Поени од реакции
26.069
Што не земат пример другите општини ако е тоа нормално децата насабајле пред школо (или како и да беше) да ја пеат химната? Што се нашиве куроначалници поразлични од залижаниот?
Ќе биде и тоа, не се секирај.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
подобро нешто од гранд продукција да пуштат насабајле, да се размрдат малку луѓето

Да видам да не верувам. Шо знаеш, утре може и вмровската ќе треба да ја запеат ако сакаат петки на школија.
секој ученик мора има ученичка книшка и партиска книшка
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Dobro be dali e normalno ova? Sekoe sabajle da te budat so Makedonskata himna vo 8 saat, pa ova go ima samo vo Severna Koreja i Opstina Aerodrom, sekoj den ja rokaat vo osnovnite ucilista, a decava podredeni mora da ja peat. http://m.tocka.com.mk/vesti/170220/ova-ne-e-severna-koreja-ova-e-skopsko-novo-lisice-a-eve-i-kako-se-budat-tie-sekoe-utro# Izvinete za latinicava od mobilen sum.
А што да речат оние кои оџата ги буди секое сабајле?На крај краева залуден е патриотизам,залудно е се.Половината од децата се мислат дали утре ке имаат пари за билети за ЈСП,и дали ќе можат да си купат појадок.Не треба на децата да им се пушта химната,туку секое сабајле Премиерот да им прави смотра на пензионерите пред Собрание,бидејќи само тие се удоволени од оваа власт.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Darko_ufo ја исполни квотата за денес сега може да олабавиш. Вчера отвори тема за Цаци од Сител и Латас како дувале ганџа со некоја безвезна слика. Завчера се исмеваше на извештај од ММФ во кој за жал Македонија не е етикетирана како мизерна или катастрофа земја и така натака.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Darko_ufo ја исполни квотата за денес сега може да олабавиш. Вчера отвори тема за Цаци од Сител и Латас како дувале ганџа со некоја безвезна слика. Завчера се исмеваше на извештај од ММФ во кој за жал Македонија не е етикетирана како мизерна или катастрофа земја и така натака.
:pos::tapp:
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
605
Поени од реакции
441
А шо да прајме со џамите да ги рушиме ? Не живеам негде кај шо има многу муслимани и глупости џамијата е на 2 километри од мене и секој ден ја слушам шо да му прам ?[DOUBLEPOST=1441972818][/DOUBLEPOST]
Ти си за така. :tapp:
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Иначе химната треба да се пушта секој понеделник, за да тргне неделата:)
 
G

Goldie

Гостин
Нема одмора док траје обнова!
Мора секој ден 08:00 сите станати да бидат :icon_lol:
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Инаку во повеќето училишта во Америка, учениците секое сабајле ја кажуваат заклетвата кон знамето на Америка. Се разбира Америка е уште една невидена диктатура.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Можам да замислам што ќе беше да имаше како во Америка да мораат сите деца да рецитираат заклетва кон државата.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
А шо да прајме со џамите да ги рушиме ? Не живеам негде кај шо има многу муслимани и глупости џамијата е на 2 километри од мене и секој ден ја слушам шо да му прам ?[DOUBLEPOST=1441972818][/DOUBLEPOST]
Ти си за така. :tapp:
навистина се толку гласни џамиите?
е па таму никој ништо не може да стори, никој не смее ништо да им рече. тоа е држава во држава.


и не ја земајте како споредба С.А.Д., таму одамна се е пореметено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom