Општи вело муабети, прашања, совети

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Овој не е лош, само многу слабо се гледаат деловите од сликата.
Не знам како да копирам цел пост од ФБ. Tektro draco кочници. Alivio шалтери и преден менувач. SLX заден менувач. Најверојатно Suntour XCR вилушка...
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Не знам како да копирам цел пост од ФБ. Tektro draco кочници. Alivio шалтери и преден менувач. SLX заден менувач. Најверојатно Suntour XCR вилушка...
"Тоа" Tektro и Sr Suntour, ич не ми се допаѓа. Па и да го купиш само за задниот менувач, некако не иде. Ти текнува на многу што се палат на точак со ХТ заден менувач, а другите делови максимум Deore помешано со Alivio??
Е на таков ми мириса овој модел. Ама па за парите, толку е. :)
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Фала ви на советите и мислењата
За жал буџетот беше(е) ограничен за 100-тина евра помалку :( па ќе видиме што ќе биде. Дали ќе се собере цела цифра, или ќе се чека зимска распродажба и некоја друга прилика !!!

28 инчни ти се тркалата. Инаку мора city bike? А овој?=400 евра.
Другар ме бендисува и овој, само велосипедот ќе ми е само за асфалт... затоа одлуката падна или road или hybrid
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Нема што да се мисли, екстра е. :)
Ти си Cube guy и нема да ти речам да прошеташ по продавнициве и да разгледаш што друго нудат во тој ценовен ранг. :D[DOUBLEPOST=1441906272][/DOUBLEPOST]
Фала ви на советите и мислењата
За жал буџетот беше(е) ограничен за 100-тина евра помалку :( па ќе видиме што ќе биде. Дали ќе се собере цела цифра, или ќе се чека зимска распродажба и некоја друга прилика !!!


Другар ме бендисува и овој, само велосипедот ќе ми е само за асфалт... затоа одлуката падна или road или hybrid
Освен ако не земаш road и на MTB може да му ставиш мазни тенки гуми и без проблем да го возиш само по асфалт.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Фала ви на советите и мислењата
За жал буџетот беше(е) ограничен за 100-тина евра помалку :( па ќе видиме што ќе биде. Дали ќе се собере цела цифра, или ќе се чека зимска распродажба и некоја друга прилика !!!


Другар ме бендисува и овој, само велосипедот ќе ми е само за асфалт... затоа одлуката падна или road или hybrid
Еве веќе е влажно и ќе залади, уште месец и нешто макс возење оваа сезона. Почекај си зимоска сите ќе ги симнат точаците ради намалена продажба и пристигање на моделите од 2016. Ќе направиш подобар дил.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: D_T

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Нема што да се мисли, екстра е. :)
Ти си Cube guy и нема да ти речам да прошеташ по продавнициве и да разгледаш што друго нудат во тој ценовен ранг. :D
конечно некој што ме разбира тотално :cuc::cuc::cuc: ... "старото" кјубче го дадов па барам негова замена а ова ми изгледа прилично добро со опрема а и модел од 2016 е :D
p.s. Можда ќе треба да се пријавам во центар за лечење на зависници од cube, едноставно станав зависен од нив :D
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Те частам пиво ако не го земеш.
Jас кикиритки ќе почастам за со пивото:)
Овај го имат некој Кинез на отепе склопвено:D
Да бидиме реални за парите коска си е точачево, http://grouper.mk/skopje/deal/pro-sport-velosiped-gr-aggressor
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
:vozbud:Конечно денес ми стигна нарачката од Чеинриекшн. Малце подолго него ли очекуваното ама се исплати, одвај чекам сега слободен во петок да се провозам низ планињено:D
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.725
Поени од реакции
2.092

Kajgana Shop

На врв Bottom