За многу години Македонци!

Член од
24 март 2010
Мислења
15.202
Поени од реакции
25.912
Фонтаната и скулптурата се донации на приватни фирми. Треба сериозно да се размисли да се климатизираат опозиционите штабови, на државен трошок. Очигледно лошо им влијаат жештиниве.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Фонтаната и скулптурата се донации на приватни фирми. Треба сериозно да се размисли да се климатизираат опозиционите штабови, на државен трошок. Очигледно лошо им влијаат жештиниве.
А се е регуларно тогаш :) Донации билр, каде бе со тие филмови? Кои се приватните фирми ако не е тајна? Бетон да не е во прашање?

Опозициските штабови немаат клими, слабо пристап до буџет. Немаат ни за мерцедеси, патни трошоци ко до Карибите.

Интересно е што мислиш дека сме исти штабски гомна, ама не сме. Мене у тој спорт не ;)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Фонтаната и скулптурата се донации на приватни фирми. Треба сериозно да се размисли да се климатизираат опозиционите штабови, на државен трошок. Очигледно лошо им влијаат жештиниве.
Не на сите, повеќето се у Грција, Шпанија, Италија и тн. На другиве им чади им искача од уши.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Брус браво за нервите што ги имаш да се расправаш на оваа тема, големо БРАВО.Но имаш минус за реченицата Убав, голем лав на ВМРО.
Груевски не е ВМРО и нема допирни точки со таа идеологија.Сите ние што сме ВМРО а не има во солиден број сме против оваа власт,режимот и начинот на владеење.За мене Груевски комотно нека си формира нова партија со Груевистичката идеологија , а партијата нека ние ја оствави на нас што сме следбеници на идеологијата на светото ВМРО.
А овие сега што се у таа партија, 80 % не знаат кој се основачите на ВМРО, да не збориме па за идеологија.
Бори се во партија не на форум.
Основачи на ВМРО СЕ:
Даме Груев
Гоце Делчев
Иван Хаџи Николов
Хрсто Ттатрчев
Христо Батанџиев
Петаар Поп Арсов
Ѓорче Петров
Антон Димитров
Даме Груев
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Вашингтон, Тел Авив, Белизе...

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Па нормално кога имаш обезбеден нов мандат ќе си прошеташ. А да сега немој да ми кажеш дека со твои пари шетаат?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Па нормално кога имаш обезбеден нов мандат ќе си прошеташ. А да сега немој да ми кажеш дека со твои пари шетаат?
Уште ти кутар да прошеташе некаде освен да си среќен за нив...

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Уште ти кутар да прошеташе некаде освен да си среќен за нив...

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Ти треба да прошеташ друже, во недела на Илинден отвараш саркастична тема за нашиот најголем празник. Не е ова денот на Св. Сава.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.202
Поени од реакции
25.912
А се е регуларно тогаш :) Донации билр, каде бе со тие филмови? Кои се приватните фирми ако не е тајна? Бетон да не е во прашање?

Опозициските штабови немаат клими, слабо пристап до буџет. Немаат ни за мерцедеси, патни трошоци ко до Карибите.

Интересно е што мислиш дека сме исти штабски гомна, ама не сме. Мене у тој спорт не ;)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Урбан Инвест од Кавадарци.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Уште ти кутар да прошеташе некаде освен да си среќен за нив...

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Еве ја среќен сум две недели бев на одмор,утре пак ќе одам на 5-6 дена до Охрид или Струга
Ама немој да кажеш дека со твои пари сум бил и ќе одам пак
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Еве ја среќен сум две недели бев на одмор,утре пак ќе одам на 5-6 дена до Охрид или Струга
Некок тел авив некој струга.

А некој сладолед у дојран ќе лиѓе, со повисока цена.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Некок тел авив некој струга.

А некој сладолед у дојран ќе лиѓе, со повисока цена.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
А некој на форум ќе мрчи. Секој според заслугите и можностите.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.085
Бори се во партија не на форум.
Основачи на ВМРО СЕ:
Даме Груев
Гоце Делчев
Иван Хаџи Николов
Хрсто Ттатрчев
Христо Батанџиев
Петаар Поп Арсов
Ѓорче Петров
Антон Димитров
Даме Груев
Инаку да те шокирам Гоце Делчев не е основач на ВМРО тој подоцна се приклучува на организацијата.Исто и Ѓорче Петров не е основач на организацијата.И кај да се борам у партија кoja ja следи иделогијата на Груевизмот и тотално забега.Еве и основачи плус додавате на листа ;).
Прво беше Љубчо, и тој не беше светото ВМРО, па дојде Груевски, и тој не е ВМРО... 3 децении од оснивање на партија уште нема вистински водач?
Љубчо беше лидер на ВМРО.Има некој ставови што да се надвор од иделогијата, како промена на името (во правото ВМРО за тоа летат глави) и за потеклото на нацијата.И измислениот негов факт дека у МРО летале глави за тие кој тврдиле дека се антички Македонци, а повеќето војводи ги мотивирале своите борци со приказните за тоа царство до Индија.
88, те разбирам ама се знае што се мисли денес под вмро.

И кога ќе се каже вмровец сигурно не се мисли на јане сандански.



Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Да но сепак има огромна разлика.И кај баш за Јане се фати кој ги почна братоубиствените војни во ВМРО.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom