Бременост

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
epa eve i jas poleka,poleka naprednuvam.sega sum 4 mesec,vo petok ideme na kontrola pa ke vidime kako napreduvame,ako imame srekja ke doznaeme i sto pol e ,mada mislam deka seuste e rano.poleka pocna da promrduva,cuvstvoto e neverojatno.jas se cuvstvuvam sosema dobro se nadevam deka i bebusot e ok
Тиии? Ти си трудна? :nesvest: Ти немаш нешто 20тина години? Леле, изненаџење :icon_bigg Честито, и со лес. :helou:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ееееее, што сум вака љубоморен на рич_бич :back: . Ангелче ко ти велев, ај и ние рано да напрајме бебе, ти не па не!
*пљук*
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Ееееее, што сум вака љубоморен на рич_бич :back: . Ангелче ко ти велев, ај и ние рано да напрајме бебе, ти не па не!
*пљук*
Ами, кога се противев јас, шо збораш!
Само те чекам куќата на 8 спрата да ја довршиш да оствариме услови. :pipi:
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
Ме интересира дали стварно мораш да мочаш по стопати дневно, или некој мит е тоа?И ако го носиш високо, дека е машко?
Pa ne e deka moras ama kolku bebeto raste pogolemo tolku povekje ja pretiska beshikata i te tera na mokrenje i posle edna kapka voda.plus vo bremenosta se preporacuvaat sto povekje tecnosti taka da...a za ona vtoroto neznam stvarno.jas se prosiruvam vo polovinata i mi velat ako devojce bilo..ama jas ne veruvam mn vo tie rab.

*Angelce u pravo za si godinite,ke bidam mlada mama :pipi:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Ме интересира дали стварно мораш да мочаш по стопати дневно, или некој мит е тоа?И ако го носиш високо, дека е машко?
Првото да,второто не.Во високата бременост плодот го притиска мочниот меур,и со мала количина на урин те тера на уринирање.
Второто се бабени деветини,секое дете си има различна положба дал машко или женско,некое е паднато,некое горе качено,некое со нозе надолу....на кој како му одговара бе :pos:
п.с.Се најубаво ти посакувам рич-бич,тоа е најубавото нешто.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
rich bitch честитки...со лесно нека е..чекаме да не информираш и понатаму:back:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
кој е бремен со среќа некаму е здраво и живо нека :cug: :cug: :cug:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Хехехее рич_бич форумџика чека бебе?
Ајде Честито:smir:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Се вика со лесно не се честита....ееее ќе ве тепам:)
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
taka e mRnO pokazi im kako treba bebus

inaku temata neli otide mn vo off topic?ipak se vika bremenost a nie si ja pretvorivme vo cestitanje :pipi:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
taka e mRnO pokazi im kako treba bebus

inaku temata neli otide mn vo off topic?ipak se vika bremenost a nie si ja pretvorivme vo cestitanje :pipi:
ако бе :smir: па баш тоа е темата се прашува, одговара, честита...:smir: да пишеш после прегледот дали ти кажале за полот:helou:
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
eve samo sto si dojdov od kontrola.It s a girl.Devojce zdravje ke imame.jas sum epten srekjna,bebeto e super mama e super(popravena sum 4 kg za eden mesec),i taka.ajde predlozi za ime se dobrodojdeni.Krejzi Pojol tipuva na Eva.:bilokojzbor:hearh
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Мој предлог е Изабела.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom