Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2015
Мислења
110
Поени од реакции
67
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.

Eve konecno promena posle 4 i pol meseci
So srekja :)
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Waksa ti bese preku ambasada kolku plati za sreduvanjeto na dokumenti posle zemanje na proizhod mene mi trazi 2800 den za sreduvanje dokumenti
Ti uplati 15 eura vo uni banka a 95 vo ambasada ili....
Na izvod od rodeni ne treba da pisuva za bg drzavljanstvo??
 
Член од
1 јули 2015
Мислења
8
Поени од реакции
14
Јас Сум од 2014 јануари и денеска ми излезе конечно ''Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.''
Некој од искуство знае ли да ми кази дали веке ми е сигурна работата и за колко време отприлика ке мозам да заказам термин за подигање на дрзјаванството
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
Јас Сум од 2014 јануари и денеска ми излезе конечно ''Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.''
Некој од искуство знае ли да ми кази дали веке ми е сигурна работата и за колко време отприлика ке мозам да заказам термин за подигање на дрзјаванството
koj broj 2014 si[DOUBLEPOST=1435768354][/DOUBLEPOST]
za mesec dena ke pipisi ukaz viceprezidenta
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
ке кажи некој до каде се стигнати 2014[DOUBLEPOST=1435768626][/DOUBLEPOST]da samo formalnost cestitam[DOUBLEPOST=1435768787][/DOUBLEPOST]
ке кажи некој до каде се стигнати 2014[DOUBLEPOST=1435768626][/DOUBLEPOST]da samo formalnost cestitam
kakov dokument dostavi
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Некој од искуство знае ли да ми кази дали веке ми е сигурна работата и за колко време отприлика ке мозам да заказам термин за подигање на дрзјаванството
Сигурна ти е работата, можеш да почнеш со славење ако не те држи трпението. :)) Честито! Термин ќе можеш да закажеш откако ќе го добиеш потписот на кој чекаш сега. Поздрав и честито уште еднаш.
 
Член од
1 јули 2015
Мислења
8
Поени од реакции
14
Сигурна ти е работата, можеш да почнеш со славење ако не те држи трпението. :)) Честито! Термин ќе можеш да закажеш откако ќе го добиеш потписот на кој чекаш сега. Поздрав и честито уште еднаш.
fala mnogu so srekja na ostanatite :)
 
Член од
20 јуни 2015
Мислења
8
Поени од реакции
6
" От правос'дното министерство смјатат, че би било добре, ако за чужденците, които се "самоопределјат" като б'лгари и кандидатстват за б'лгарски паспорт, б'дат в'ведени изискванија за познаване на историјата на Б'лгарија, конституционното устројство и културата на страната, отличното владеене на б'лгарски език, както и да се предвидјат надеждни механизми за тјахната проверка. "
http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/blizo-3000-dushi-vzeli-bylgarsko-grazhdanstvo-prez-2015-g-6037504
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
60
Поени од реакции
19
6-7 meseci od denot koga te vratija na dopolnitelna ili od koga podnese dopolnitelni dolkumenti?


Zdravo na site, dokumentite mi bea vrateni na dopolnitelna proverka, podnesov dokumenti od bratuced koj ima bg pasos so site izvodi koi dokazuvaat nase srodstvo i sega posle 6-7 meseci Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции.

Dali ima nadez?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom