Летна сезонска работа во Грција

Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.184
Поени од реакции
3.155
некој да знае нешто за работа за ова лето? Баш би сакал да отидам да работам ама немам некој за да ми ја среди. Ај кажете нешто шо-како, агенции ова она??
I jas sum zainteresiran no ist slucaj sum kako tebe...Ako nesto razberes slobodno pisi mi te molam :)
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
I jas sum zainteresiran no ist slucaj sum kako tebe...Ako nesto razberes slobodno pisi mi te molam :)
Договорено. Јас би сакал да почнам со работа при крајот на јуни или почетокот на јули ама ќе видиме. Оваа година слушам потешко било за наоѓање работа :/
 
Член од
19 јануари 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Јас веќе цел месец барам и уште ништо не сум нашла :(
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Јас веќе цел месец барам и уште ништо не сум нашла :(
сезонска работа во Грција се бара крајот на март најдоцна до почеток на Април. Покасно е многу тешко да се најде. Успех
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Една другарка ме замоли да се распрашам, ако знае некој да си каже :))
Колку се сигурни Катерина и Ангелина?
Сака да оди летово, ама и е страв да не си даде џабе пари а да остане без работа .. па и без пари
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
133
Поени од реакции
31
некој да каже искуство со работел на крит као келнер шанкер или на другиве острови дали може да се отиде онака рандом од тука и да се најде работа?
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Ќе иде ли некој летово на работа на Краците? :)
Планирам со другар да идам да арбајтуваме таму малку.
Имаме закон идеја, ако е некој таму или ако бил или планира , добредојдено е искуство и мислење околу ова. Поздрав
 
Член од
11 јуни 2015
Мислења
8
Поени од реакции
2
Здраво
и ја сум заинтересирана за сезонската работа, па има ли некој да сподели искуство, или некој што е веќе таму да каже како е... и преку кого е отиден?
поз
:cool:
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.184
Поени од реакции
3.155
Здраво
и ја сум заинтересирана за сезонската работа, па има ли некој да сподели искуство, или некој што е веќе таму да каже како е... и преку кого е отиден?
поз
:cool:
Imase edna na Fb Angelina work ili travel work ne me fakjaj za zbor ama ako dobro ja potrazis bi trebalo da najdes..E sega dokolku ja najdes dobro obezbedi se ja so niv sum nemal iskustvo taka da pazi :) poz
 
Член од
11 јуни 2015
Мислења
8
Поени од реакции
2
и пишав на неа ама не дбив никаков одговор :(
 
Член од
15 јуни 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Матилда јас сум исто заинтересирана за одење во Грција да работам летово, и веќе пратив CV. Дознав за можности за работа на фб, побарај на фб Сезонска работа и исконтактирај ги.
 
Член од
11 јуни 2015
Мислења
8
Поени од реакции
2
Матилда јас сум исто заинтересирана за одење во Грција да работам летово, и веќе пратив CV. Дознав за можности за работа на фб, побарај на фб Сезонска работа и исконтактирај ги.
Доби ли некаков одговор од нив, што ти рекоа, за која позиција аплицираше?
 
Член од
18 јуни 2015
Мислења
1
Поени од реакции
1
Ej decki ajde da se dogovarime da se sobereme nekolku zaineresirani da zememe povratni I da si ja probame srekata ke prasuvame po hotel I,kafici,plazi I ke prasuvame I za berenje na ovosje I maslinki
 
Член од
18 јуни 2015
Мислења
6
Поени од реакции
1
Ej decki ajde da se dogovarime da se sobereme nekolku zaineresirani da zememe povratni I da si ja probame srekata ke prasuvame po hotel I,kafici,plazi I ke prasuvame I za berenje na ovosje I maslinki
Ајде, јас сум ЗА![DOUBLEPOST=1434659191][/DOUBLEPOST]
Ej decki ajde da se dogovarime da se sobereme nekolku zaineresirani da zememe povratni I da si ja probame srekata ke prasuvame po hotel I,kafici,plazi I ke prasuvame I za berenje na ovosje I maslinki
Ајде, јас сум ЗА!
 
Член од
8 април 2014
Мислења
6
Поени од реакции
1
Дали знаете за оваа колку е сигурно јас контактирав девојката ми објасни се за работа во дукан за сувенири 600 евра плата со мк пасош 10-12 работни часови незнам колку е сигурно ... ако знае некој нека пише заминување во среда https://www.facebook.com/profile.php?id=100009783129791
 

Kajgana Shop

На врв Bottom