ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Мене ме интересира ако се платеници како примиле пари за да изгинат.
Ако е точна информацијата дека изгинале 14 припадници на ОНА.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Сигурно им рекле поседете тука и дива маала и ние ќе се пукаме малце, 14 ќе ви убиеме а после кој остане жив ќе делиме парите, ебате дебилот ебате.

Оди фрлај шишиња на полицијата.
Мојата теорија е дека терористите се колатерална штета на нечиј договор. Исто како и кутрите полицајци кои загинаа за нечиј интерес.

А тоа дебил сигурен сум дека можеш да ми го кажеш и во лице.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Дали го има негде онлајн говорот?
Ако имаш макс тв пушти го филмот бошко буха на сред филм се уклучија директно на неговиот говор.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Мене ме интересира ако се платеници како примиле пари за да изгинат.
Ако е точна информацијата дека изгинале 14 припадници на ОНА.
Барале доброволци, кој сака да загине за одредена сума пари.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644

Ситуација во Куманово..После исвиркувањето на нашата полиција,ова се случува моментално..
Ради вакви работи треба да се формира тело или комисија која ќе реагира со бришење, цензура или апсења на тое што креираат вакви спинови.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Мене ме интересира ако се платеници како примиле пари за да изгинат.
Ако е точна информацијата дека изгинале 14 припадници на ОНА.
Никој ним не им рекол дека ќе изгинат. Верувам дека биле пратени во Македонија со команда да чекаат акција, а дочекаа куршуми.
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Мојата теорија е дека терористите се колатерална штета на нечиј договор. Исто како и кутрите полицајци кои загинаа за нечиј интерес.

А тоа дебил сигурен сум дека можеш да ми го кажеш и во лице.
Ова е поголемо и од Грујо и од Заев и да се чудиш ама можам да ти кажам што ќе ми текне у лице и ти пак у очи да не смееш да ме погледнеш.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Aj контра.Ти од увек си бил паметен дечко..ќе ми одговориш..
Зашто увек кога ДПМНЕ е на власт а СДС опозиција се дешаваат срања..2001,Кале,Смилковско,ова сега..?
Ќе ти се снеарни кога ќе ги чуеш снимките за Смилковско, верувај ми на збор.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Некои се викнати ненајавено, дали тие биле ‘засилувањето‘ или првите екипи не знам.Не знам каква е таа акција без претходна подготовка и најава туку директно на терен.
На овој твој коемнтар ќе додама од денс други два и мислам дека тука негде измеѓу е вистината која сити ние покушаваме да ја дознаеме за да не се манипулира со нас. Само виситната може д bandicam 2015-05-10 12-42-41-492.jpg а не ослободи од манипулација.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Ова е поголемо и од Грујо и од Заев и да се чудиш ама можам да ти кажам што ќе ми текне у лице и ти пак у очи да не смееш да ме погледнеш.
Многу е поголемо. Во Македонија, една од најголемите вукојебини во Европа се кршат копјата на светските интереси. Сигурен сум дека таа мисла му дава смисла на твојот живот.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Мојата теорија е дека терористите се колатерална штета на нечиј договор. Исто како и кутрите полицајци кои загинаа за нечиј интерес.

А тоа дебил сигурен сум дека можеш да ми го кажеш и во лице.
Али така ќе настане интерен конфликт во редовите на ОНА. Не верувам да се толку глупи нивните војници така да си ги местат.
Повеќе ми држи вода да се договориле тие што ќе изгинат, фамилијата да ги добие парите. Пошто не се баш саглам, може да прифатат.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Али така ќе настане интерен конфликт во редовите на ОНА. Не верувам да се толку глупи нивните војници така да си ги местат.
ОНА веќе не постои како монолитно тело. Воглавно се работи за банди платеници управувани од команданти. Овие изгледа беа поалчни и поглупави.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom