ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Оф топик - на твитер се најглупите луѓе во македонија. Пробувам да дојдам до некое инфо од 100 твитови еден има корисен другото се такви небулози и глупости а најстрашно е што возрасни луѓе ги пишуваат поголемиот дел од тие глупости.
Исти курац ко тебе се?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
нека бидат за кого сакаат ама глупостиве се на ниво на курир и либертас.
скоро сите влијателни од таму што фрлаат гомна по другите се или невладина или нешто бетер од невладина....
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.831
Поени од реакции
18.516
Има гранична полиција, која не се меша со оваа внатрешнава полиција. Затоа ти велам, дека границиве ни се добро чувани.

Читав пред некој ден дека се внесени луѓе во кумановско да прават инциденти.
Ѕирни кој е одоговорен за границата на МК од косовска страна.
А од македонска страна има некој да ја чува границата?
 
Член од
11 октомври 2009
Мислења
79
Поени од реакции
30
Znae li nekoj kolku zrtvi ima?...ebate mediumite
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Исти курац ко тебе се?
ЕлНињо провери ги моите постови на темава па збори. Те забележав дека твојот прв пост беше сценарио на власта и тн. дрн дрн. Јас само советував да почекаме 24 часа барем, шпекулации на никого не му одговараат освен на тие што и мислат лошо на државата.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.178
Поени од реакции
8.489
Од каде знаеш дека ти е се на suicide mission па дошле и без храна и вода итн ?
и да имаат, храна, во онаква поставеност како што се , колку дена ке издражат, освен Нато ако не ги спаси, да нареди прекин на огнот, пошто некако ова ептен ми дделува глупаво, како се пикнаа тука, освен ако не очекуваа помош од локалново население.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Од каде знаеш дека ти е се на suicide mission па дошле и без храна и вода итн ?
па што знам,можеби понеле,но не доволно за и преку ноќ па и надаље,бидејќи храната и водата релативно тежат,а имале и бајаги оружје со нив според Котески.
Пушки,снајпери,бомби,ракети,муниција
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
и да имаат, храна, во онаква поставеност како што се , колку дена ке издражат, освен Нато ако не ги спаси, да нареди прекин на огнот, пошто некако ова ептен ми дделува глупаво, како се пикнаа тука, освен ако не очекуваа помош од локалново население.
Па од гошинце имаше акција дента дел може се префрлиле во градов. Полесно е во град да се скриеш него во село. Кој ќе ги знае.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.591
Поени од реакции
2.194
За жал падна крв. Двајца мртви има од Бервинаца. За ова дознав некаде пред два три часа само паднат беше форумов и не можев да пишам.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
и да имаат, храна, во онаква поставеност како што се , колку дена ке издражат, освен Нато ако не ги спаси, да нареди прекин на огнот, пошто некако ова ептен ми дделува глупаво, како се пикнаа тука, освен ако не очекуваа помош од локалново население.
Другар нашите безбедносни сили ако неможат за 12 часа да ги фатат или убијат тоа покажува само колку сме ние неспосбни за одбрана или ова е цела намештаљка за да плашат народ од протести и да се величат колку они биле пожртвувани за нас .Друг логичен одговор не гледам јас .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom