Часовници

RazerOptic

Admirable
Член од
10 ноември 2012
Мислења
170
Поени од реакции
125
Можно ли е овде да се најде Ролекс(gmt master ii, president, jachtmaster) оргинал?
 
Последно уредено:

RazerOptic

Admirable
Член од
10 ноември 2012
Мислења
170
Поени од реакции
125
Што мислите за Q&Q часовниците?
Сакам да земам ваков или пак нешто слично(па ако знае некој каде би можел да купам)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.900
Поени од реакции
39.380
Што мислите за Q&Q часовниците?
Сакам да земам ваков или пак нешто слично(па ако знае некој каде би можел да купам)
абе од ролекс на кинезарија се префрлаш
 

RazerOptic

Admirable
Член од
10 ноември 2012
Мислења
170
Поени од реакции
125
абе од ролекс на кинезарија се префрлаш
И што? Часовникот, Облеката и слични материјални работи не го прават човекот.

Бил Гејтс носи часовник од 10 долара, Марк Цукерберг носи влечки адидас од пазар. Па ништо(можете само да им зборете)
имаш 5 000 - 15 000 евра за давање?
http://titanblack.co.uk/collection/rolex/gmt/rolex-gmt-ii-ceramic-gt

Еве овој многу ми се свиѓа, планирам летото да одам во Лондон(таму имат застапништо а и добро ќе ми биде една прошетка) да видам што како(ако има достапно пошто само 50 парчиња се достапни)

А и овие Q&Q не се лоши вака по интернет доста ги фалат, ќе си купам еден колку да не привлекувам внимание.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.900
Поени од реакции
39.380
И што? Часовникот, Облеката и слични материјални работи не го прават човекот.

Бил Гејтс носи часовник од 10 долара, Марк Цукерберг носи влечки адидас од пазар. Па ништо(можете само да им зборете)

http://titanblack.co.uk/collection/rolex/gmt/rolex-gmt-ii-ceramic-gt

Еве овој многу ми се свиѓа, планирам летото да одам во Лондон(таму имат застапништо а и добро ќе ми биде една прошетка) да видам што како.

А и овие Q&Q не се лоши вака по интернет доста ги фалат, ќе си купам еден колку да не привлекувам внимание.
пример моеш овој да го носиш он а дејли бејсис а за искачања да го вадиш ролексот, заеби скромност.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.375
Поени од реакции
7.479
Еве овој многу ми се свиѓа, планирам летото да одам во Лондон(таму имат застапништо а и добро ќе ми биде една прошетка) да видам што како(ако има достапно пошто само 50 парчиња се достапни)

А и овие Q&Q не се лоши вака по интернет доста ги фалат, ќе си купам еден колку да не привлекувам внимание.
£10,500.00 ќе даеш за саат? Латас ти ли си бе?
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Елеганција во движење !
http://b-watch.com.mk/product/festina-16656-1/
16656-1-18690-170x190.jpg download (1).jpg
Знам имаше во Рамстор една продавница за брендирани саати од Армани до Долче и Габана ама ја затворија .Да не знае некој друга таква продавница да разгледам некој саат .....или да го земам овој ....
 
Последно уредено:
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.263
Поени од реакции
36.144
Знам имаше во Рамстор една продавница за брендирани саати од Армани до Долче и Габана ама ја затворија .Да не знае некој друга таква продавница да разгледам некој саат .....или да го земам овој ....
Си работи таа у рамстор уште само што изгледа не им оди сјајно и е преполовена со друг дуќан. Таму имаат Армани, Хилфигер, Долче Габана, Michael Kors, Fossil и Longines.

На плоштад во Ристиќева Палата спроти фуфо на чело има една продавница Хроно...нешто, не ми текнува у моментов целото име. Таму продаваат Seiko, Longines, Omega...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom