Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
ако сака некој инбокс нека пиши на кое место во битола се легализира и преведва и која е цената од док .. фала ви
Легализација само во Бугарија или во бугарската амбасада во Скопје. Провери си прво и во конзулатот во Битола, да не идиш во Скопје за џабе. Цената е иста каде и да ги легализираш: до 15€ или 30 лв. за еден документ, за легализација веднаш. Има поевтини варијанти со чекање неколку дена.
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
233
Поени од реакции
93
Од кога си вратен на дополнителна проверка и кога ти е прекратена преписката т.е колку време поминало ?
пa 2 години некаде.Кое е решението ако може да ми каже нешто,бидејќи овој што ми вршеше работа за пасоши се крие и не се воопшто јавува[DOUBLEPOST=1426759495][/DOUBLEPOST]
Ќе те има во некој нареден протокол, инаку прекратена значи прекратена, не си однел дополнителни документи во дадениот рок
Фала другар на одговорот.Туку што би било ова сега?Дали значи ова дека сум одбиен или сеуште има некоја надеж.

Искрено да ти кажам ми се стемни од бугариве.И они станаа како нас за чекање документи
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
38
пa 2 години некаде.Кое е решението ако може да ми каже нешто,бидејќи овој што ми вршеше работа за пасоши се крие и не се воопшто јавува[DOUBLEPOST=1426759495][/DOUBLEPOST]
Фала другар на одговорот.Туку што би било ова сега?Дали значи ова дека сум одбиен или сеуште има некоја надеж.

Искрено да ти кажам ми се стемни од бугариве.И они станаа како нас за чекање документи
Dali imase podadeno dopolnitelen dokument
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
217
Поени од реакции
247
Излезен е протокол 59 и протокол 60 со бројки од 11000 и мал дел од 12000.
 
Член од
20 февруари 2015
Мислења
31
Поени од реакции
18
ajde decki ima nov protokol[DOUBLEPOST=1426761165][/DOUBLEPOST]Nekoj smenat status imame od forumov
 
Последно уредено:
Член од
1 декември 2014
Мислења
217
Поени од реакции
247
Кај мене нема, се надевам дека во следниот протокол ќе ме има. Бројките околу мене се излезени.
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
38
I kaj mene nema nikakva promena eve veke tri nedeli od koga dostaviv dopolnitelen dokument bev na dopolnitelna i uste sum.ajde da se nadevame za brzo da bide
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
217
Поени од реакции
247
И кај мене не отвараше, сега е ок. Инаку чекам потпис од 11 фев.
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
233
Поени од реакции
93
Dali imase podadeno dopolnitelen dokument
Не немам ништо бугарски роднини,па според тоа и не би можел да поднесам.
освен еден братучед кој извади пред мене,ама посредников не ме контактира за нешто плус,па остана само на чекање работава
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Koj sto saka neka zbori ali rezultatite od noviot presedatel si go pokazaa svoeto!!
:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom