Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Доцна е, а мене ме фаќа сафра. Долгите кадри на ходниците во Birdman, на кого потсеќаат?
Ми се метлее Линч во главата ама знам дека тоа ми е од глумата на Наоми, ептен ме потсеќаше на страстта во Mulholland Drive.

Инаку, филмиште!
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
Неможеа да најдат посовршен глумец за улогата. Деновиве ќе го гледам, ова по трејлерот го зборам.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.753
Неможеа да најдат посовршен глумец за улогата. Деновиве ќе го гледам, ова по трејлерот го зборам.
Zverski ja odigra ulogata, i pak onoj profesionalizam koj treba da bide nagraden: po 4 casa dnevno rabotel so doktor koj mu objasnuval kako izgleda bolesta vo razlicni fazi i kako da gi dolovi. Analiziral fotografii od Hawking vo razlicni periodi od negoviot zivot. I bonus: scenite ne se snimani hronoloski pa moral da odi napred nazad i da se prilagoduv. Toa voopsto ne se zabeleza vo filmot.

Se pomalku od Oskar e krazba. Filmot pak, mozese da bide mnogu podobar.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Foxcatcher

Нестрплив бев па го гледав на 720p.web-dl.x264-evo иако се покажа доста солидно

Базирано на вистинска приказна

-Ликовите глумата одлично мене ми се допаѓа кога на некој лик камерата се фокусира макар и не правел ништо значи немора да го прави ова

за да се снима без потези некој фејс скилс незнам углавном знаете за шо зборам овој филм тоа го имаше и го обожавав камерата може и 5 минути да го снима но доколку го издржи дуелот а го издржи ондак секоја чест
-Приказната некако е чудна мислам премногу непотребни кадри несакам да се негирам самиот себе сега бидејќи режисерот се фокусирал на актерите углавном чак и премногу иако покажа одличен преформанс некако многу ми е празен=штур како да комуницираш со глув човек ми е целава прича иако се влечеше 2-05 можело да се скрати незнам и што знаеше да каже карел освен Good мислам слаби дијалози не доволно содржински исполнети иако незнам како до подобро да бидам искрен(гледајте го па ќе праиме муабет)

7.5

пс-мислам дека носот на стив карел можеше да ги победи сите борачи


Вистинскиот раскажува вели дека било доста солидно

инаку многу добар трејлер имаше :cuc:он ме бутна да го глеам побрзо

 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Предлог за филм со Хју Грант?
4 weddings and a funeral[DOUBLEPOST=1423509002][/DOUBLEPOST]Дајте некоја страна предлог кај што можам да си запишувам гледани филмови, филмови што сакам да ги гледам, оценки и слично...Или imdb ми е најдобра опција? :)
 
Последно уредено:

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Доцна е, а мене ме фаќа сафра. Долгите кадри на ходниците во Birdman, на кого потсеќаат?
Ми се метлее Линч во главата ама знам дека тоа ми е од глумата на Наоми, ептен ме потсеќаше на страстта во Mulholland Drive.

Инаку, филмиште!
https://www.youtube.com/watch?v=oW5OKI82ZuI

Од 7:25 па натака, мене тоа прво ми доаѓа на памет :) Инаку цел клип е добар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom