Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
I don't get it ?

И после ако има доброволец што не го мрзи да изброи секој филм колку пати бил спомнат и да направиме една Топ 5 Кајгана листа за 2014 :свиркам:
Можеби би направил нешто такво, пред Оскарите :)[DOUBLEPOST=1421212392][/DOUBLEPOST]Инаку официјално Фокс ги доби правата за рибут на Escape from New York..како голем фан на оригиналите....не сум скептик ама не сум ни оптимист..баш ме интересира дали ќе успеат од така добар premise да направат добар филм а зошто да не и подобар од оригиналот.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
John Wick како видео игра, кое пуцање го има. Генеричка акција ама пак забавен е.
 
W

wicked_1

Гостин
Едно прашање, може безвезно, ама ќе прашам сепак:

Во темана за Топ 5 Филмови на 2014та, треба да наредам пет што се гледани тогаш, пред завршувањето на годината, или 5 од кои може да се гледани и после Новата Година, но се изелзени 2014та? I'm having a dilemma with which titles to put, so any clarification would help with that. Danke in advansen.
мене ми е глупо малце, како може да се состави топ 5 коа којзнае колку филмови немат излезено на добра снимка, и праиш топ 5 сеа, излезат нови филмови, нова топ 5, и така у до ∞
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
мене ми е глупо малце, како може да се состави топ 5 коа којзнае колку филмови немат излезено на добра снимка, и праиш топ 5 сеа, излезат нови филмови, нова топ 5, и така у до ∞
Јбг, заборавам дека не сите гледаат филмови во кино :D

Него шо знам на сите ви беше ептен кул Џон Вик бе ? Мене некако тапа ми беше..да кул беше Киану ама...мех..
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Пеер топ за тепање време, класична пуцачина. Единствена негативност е што немаше кил скор во горниот дел.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Затоа што сите нови филмови за кои нема добро снимка ги даваат во твојот Cineplexx.
Па и не само Синеплекс туку и во Милениум.
Imitation game,Birdman,BoyhoodWhiplash,Winter Sleep,Gone Girl,Interstellar... се сосема доволно филмови за да направиш топ5 листа.
Ма да и пишав дека листава не ни значи нешто посебно не знам што се објаснувам :D

Може некој чека Псајсајд торенти па додека да го изгледа..што знам Интерстелар на 50ГБ торент во свое домашно кино ќе излезе филм што ќе биде номиниран за најдобар филм во 2016 (пр. Будапест во Февруари излезе лани).
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ете донев како ВП ми подговори :D

Видете листава е онака..мислам..ја сум ја отворил темава на кој му е гајле за мене и мојата тема :D

Можете да пишете што сакате, ама во темата се мисли филмови кои што својата премиера ја имале во 2014 чисто да се види најдоброто од 2014 како година.
Е сега пошто веќе помина 2014та а ја во 5 за 12 ја отворив темата слободно може да ги имате и Whiplash и тие такви филмови што сега излегоа на торенти. :)
Не знам зошто @Донев помисли дека не сум го читал воведниот твој пост од темата, но благодарам на одговорот. Тоа ми беше поентата, дали да вклучам филмови од 2014та кои тек ќе ги гледам, како Gone Girl и Whiplash, доколку ми се допаднат, иако се гледани во 2015та. Чим може ондак да се фрлам на преостанативе филмови маратонски да изгледам па да направам Топ 5 листа :).
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Whiplash го тргнале од kickass или така ми се чини?
има 2 web-dl верзии
иначе да, кикес за разлика од пајратбеј работат на политика ако продукциската куќа им побара да се тргне торент, го тргаат
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Им го пуштам на мојве 12 јеарс а славе
се шушкав низ соба малку па дел од разговорите....

-Почешај ми го грбот
-Кафе
-Смени ја блузата
-Ќумбето
-Мобилен ѕвони

Коментар-Добар е

(y)

За жал ги убија сите торент сајтови :place:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom