Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
7 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
594
Јас знам зошто го сакам. Мислам дека ти не знаеш зошто го хејташ. На начинот на кој го оцрни филмот е истиот начин на кој можат сите филмови што излегле и фатиле внимание, какво и да е, да се оцрнат и да се направат глупи, досадни, ѓубре. Дури и оние кои ти ги сакаш. Со историска тематика на пример.



Немаш ни с од сфатено во врска со филмов ти. Али ај, поштување туѓо мислење, макар неосновано и погрешно and all that shit. Нека ти биде.



Следниве мислам дека ќе те интересираат колку-толку:

Dystopia
5 Shells
Beyond
Testament
After The Dark

Ваљда влегуваат во описот. Пар ми се на листа за гледање но ниеден не ми е гледан до сега. Ако си океј со ризикување, навали па сподели впечатоци :D.
The Day After Tomorrow
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
The Drop - главните ликови беа добри, Tom Hardy си е класа и одработи добро. Сценариото од друга страна и негативците беа ептен cheesy. Прелазна има од мене бидеќи ми легна како лесно филмче за пред спиење.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Не знам дали постои уопште некој ваков филм ама ај да прашам... постои некој филм што се случува после апокалипса/катастрофа нешто такво и преживеани се само 2-3ца ..и тие уствари треба да работат заедно ама нели разликите меѓу луѓето испаѓаат поголеми од целта...

Лошо објаснив ама сигурно има некој нискобуџетен инди режисер со ваква идеја а ? :D
The Road
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
The Drop - главните ликови беа добри, Tom Hardy си е класа и одработи добро. Сценариото од друга страна и негативците беа ептен cheesy. Прелазна има од мене бидеќи ми легна како лесно филмче за пред спиење.
filmot vo koj hardy se ponasa ko retardiran? dno... 1/5 kakva prolazna..
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Прекрасното куче го извади The Drop :lol:

Никој не прокоментира дека и Девојката со тетоважа на змеј глумеше исто така доста лошо
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Една анкета да видиме кој го хејта `I Origins` да биди спален на клада во Вевчани.
 
W

wicked_1

Гостин
Никој не прокоментира дека и Девојката со тетоважа на змеј глумеше исто така доста лошо
Па другар, Нуми Рапас глумеше добро затоа и никој не хејтна до овој момент, исто и Харди. Стереотипно идете сеа дека Џејмс Гандолфини е многу квалитетен глумец (ofcourse he is, hes fkin Tony Soprano) а сториски немаше битна улога, па филмов ви губи на квалитет. =/
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
I Origins е новиот Mr. Nobody?
Мада далеку е од Mr. Nobody..
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Па другар, Нуми Рапас глумеше добро затоа и никој не хејтна до овој момент, исто и Харди. Стереотипно идете сеа дека Џејмс Гандолфини е многу квалитетен глумец (ofcourse he is, hes fkin Tony Soprano) а сториски немаше битна улога, па филмов ви губи на квалитет. =/
Точно, поради тоа што ликовите беа лошо направени и актерите губат на поени. Се на се, слаб филм
 

Kajgana Shop

На врв Bottom