Крвни групи

Која е вашата крвна група?


  • Вкупно гласачи
    563

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
deneska prvpat daruvav krv tuka u Germanija inaku sekogas doma koga si idev ama sea ne mi se cekase :) plus ja nagovoriv i drugarka mi i taa daruvase krv
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.745
Поени од реакции
4.982
AB POZITIV NAJZAKON GRUPA
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
TWEETY*** напиша:
0 ama vrska nemam dali + ili -.Inaku ovaa godina prv pat dadov krv i ne bese strasno:)
И јааас! исто така сум 0 група ама не знам Rh факторот кој ми е...инаку до моментот пред да давам крв мислев дека сум А +, оти така ме одредиле на моето раѓање у болницата, ама кога давав крв ме испитуваа и одредија дека е 0...а крводарителството е најпрекрасно искуство...мх, мх...ама најсмешно беше што таман кога легнав на креветчето дојдоа од приватните велешки телевизии и почнаа да ме снимаат и да ме прашуваат зошто давам крв, бла, бла, бла...многу беше убаво!:je:
 

Night Watch

Сонот на еден корен
Член од
9 мај 2006
Мислења
31
Поени од реакции
0
Јас сум Б позитив
 
Член од
9 ноември 2005
Мислења
170
Поени од реакции
3
A negativ.Registriran sum vo transfuziologija za da me baraat vo itni slucai.
 

Worf

Leader of the High Council
Член од
1 мај 2006
Мислења
412
Поени од реакции
3
0+ и редовен крводарител! Кој дарувал крв знае какво е чувството дека можеби си помогнал некому! Пробајте!
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
A1 Rh + и не многу редовен, ама крводарител. ;)
 

Iris

Ruzha, ruzhica...
Член од
29 април 2005
Мислења
278
Поени од реакции
7
B+

Inaku dali znaete deka spored odredeni teorii spored krvnata grupa mozhat da se odredat nekoi opshti karakteristiki na chovekoviot karakter. Pa taka na pr. vo Japonija koga aplicirate za rabota na nekoi mesta mnogu bitna uloga ima vashata krvna grupa. Tamu postojat aparati/ avtomati na sred ulica kade mozhete da si ja odredita krvnata grupa.
 
Член од
15 мај 2006
Мислења
167
Поени од реакции
1
Мајка ми е Б1, татко ми е А1, значи сум можел да бидам сите крвни групи 25% шанса за секоја. Јас се надевав на нешто како АБ (крвна група на стиснати луѓе) и наместо тоа сум 0+ општ дарител, фак :):):)
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Iris напиша:
B+

Inaku dali znaete deka spored odredeni teorii spored krvnata grupa mozhat da se odredat nekoi opshti karakteristiki na chovekoviot karakter. Pa taka na pr. vo Japonija koga aplicirate za rabota na nekoi mesta mnogu bitna uloga ima vashata krvna grupa. Tamu postojat aparati/ avtomati na sred ulica kade mozhete da si ja odredita krvnata grupa.
да де на пример (ова од психологија е иначе)
крвна група А се провокативни, одговорни, оригинални и сомнителни. На прв поглед се мирни и студени луѓе, кои немаат смисла за хумор. Разумот им доминира пред чувствата. А мана им е тоа што се склони кон песимизам. Професии што најмногу му одговараат на оваа група се банкарството, медицина, поолитика.
крвна група Б научниците покажале дека тоа се слободоумни и толерантни личности, многу страствени и креативни, и голем број од уметниците ја имаат ова крвна група. Ова се многу интересни и привлечни луѓе, но не предвидливи и склони кон депресија. Најчесто треба да работат како издавачи или гласноговорници.
крвна група О, тие се отворени, страсни, ведри, амбициозни, брзи и секогаш сакаат да се истакнуваат. Во својата намера се упорни и темелни. Бргу пламнуваат, великодушни се но се многу љубоморни. На работа се концентрирани и организирани. Главна мана им е агресивност и тврдоглавост. Треба да се занимаваат со медицина, архитектура или дизајн.
крвна група АБ тие се оригинални, тврдоглави, понекогаш и одбивни. Овие лица се многу осетливи и неретко се однесуваат интиутивно. На прв поглед се недруштвени и малку груби, може да бидат и недисциплинирани. Тие треба да се занимаваат со актерство, судство или дипломатија.

Овие испитувања се правени во Америка, Германија и Јапонија. А вакви испитувања кај нас не се правени
 

Kajgana Shop

На врв Bottom