Терористички Напад во Париз, најмалку 12 загинати

Член од
17 август 2011
Мислења
10.070
Поени од реакции
17.926
Бидејќи станува збор за невини цивили. Нехумано и ирационално е да ги игнорираш чисто бидејќи се муслимани.
Не ми мења ништо што вера се :) Тоа им е цивилизациското ниво и не вреди да се замарам зашто гинеле таму.Дали и они се замараат,гинат по 100 луѓе на протест,на утакмица,на прослава..
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не ми мења ништо што вера се :) Тоа им е цивилизациското ниво и не вреди да се замарам зашто гинеле таму.Дали и они се замараат,гинат по 100 луѓе на протест,на утакмица,на прослава..
Да, ама некој и за нас на Балканот истото го мисли (дека тоа ни е цивилизациското ниво и дека не вреди да се замараат што овде гинат луѓе), па после плачеме дека никој не се грижи и на никој не му е гајле.
Луѓе се луѓе. Секаде на светов.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Не ми мења ништо што вера се :) Тоа им е цивилизациското ниво и не вреди да се замарам зашто гинеле таму.Дали и они се замараат,гинат по 100 луѓе на протест,на утакмица,на прослава..
Затоа и ништо не се менува на подобро туку секој ден имаме се повеќе идиоти спремни да масакрираат.
Дури и да е на ниво на праисториски човек, доколку живее во рамките на правните правила има исто толку значење колку и ти.
Не можам да сфатам некој на овој степен на еволуција да каже дека само зошто некој не живее во Европа или Америка има помало значење...
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Ова


Амеди Кулибали, кој во 2009 го сретнал претседателот Никола Саркози, својот гест го објаснил со образложение дека преминал
во акција „за да ги брани угнетените во Палестина“, и дека ја избрал продавницата Кашер, бидеќи таа е еврејска.
Тој признал дека го извршил и убиството врз 4 заложници во продавницата.

http://mrt.com.mk/node/19196

во комбинација со ова:

French MPs recognise Palestine as state
France's lower house of parliament votes 339 to 151 in favour of symbolic motion to recognise statehood of Palestine.
Некако не ми одат заедно.

Како може да ги браниш угнетените во Палестина, со тоа што напаѓаш држава која пред 1 месец направила услуга на Палестина?

Cui bono?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.070
Поени од реакции
17.926
Зашто пишувате тука а не на темата за 200 мртви во Нигерија:icon_lol:
Исто значење за нивното опшество да,али за нашето не.Туркајте инает колку сакате,темава има 60 страни али во пакистан убија 130 деца пред некој ден и којзнае дали сте ја приметиле темата.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.850
Поени од реакции
26.448
Зашто пишувате тука а не на темата за 200 мртви во Нигерија:icon_lol:
Исто значење за нивното опшество да,али за нашето не.Туркајте инает колку сакате,темава има 60 страни али во пакистан убија 130 деца пред некој ден и којзнае дали сте ја приметиле темата.
Пакистанците не се либерали и заслужиле да умрат децата...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Тоа што некој не напишал нешто во некоја тема на форумов не значи дека не се замара или дека не коментирал на други места.
Форумов не е единица мерка за тоа колку си заинтересиран за нешто.
Темава е најактивна, бидејќи постојано се пишува и постојано излегува во нови мислења...
 
M

mar30

Гостин
Два сегменти од кој првиот е дали слободата на изразување на Charlie Hebdo е вредна 12 човечки жртви. вториот сегмент е демократија која е на он/офф свич по потреба соодветна по региони и држави од интерес и поттикната/прифатлива колатерална штета дисбаланс на други од културна,национална и религиска основа што е и извор на ваков вид на несакани случувања.
Штета за загинатте во Франција но истотака и за Сребреница.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.224
Поени од реакции
25.997
Два сегменти од кој првиот е дали слободата на изразување на Charlie Hebdo е вредна 12 човечки жртви. вториот сегмент е демократија која е на он/офф свич по потреба соодветна по региони и држави од интерес и поттикната/прифатлива колатерална штета дисбаланс на други од културна,национална и религиска основа што е и извор на ваков вид на несакани случувања.
Штета за загинатте во Франција но истотака и за Сребреница.
Дали правото на муслиманите да живеат во Франција е вредно 12 човечки жртви и преиспитување на слободата на изразување?
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
296
Поени од реакции
59

The Ghost
1 day ago

Ne znam je li ovaj snimak istina ali mi je izuzetno cudno bilo to sto nema krvi a nekoliko puta je pucao u policajca i to iz Kalasnjikova ne pistolja i jos mu sa pola metra navodno sasuo metak u glavu. Pa svi znamo da bi odma lokva krvi bila ili bi makar se vidjelo kako prska krv na sve strane. Meni ovo sve djeluje na namjestaljku. Vidi se da su ova dva sto su uradili ovo profesionalci po drzanju oruzja i pucnjima i pokretima i bas zbog toga mi je cudno kako to da su oni ponijeli sa sobom licne karte i satro ih ostavili u kolima?! Neka mi neko to objasni.

ajde ima nekoj da objasni
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058

The Ghost
1 day ago

Ne znam je li ovaj snimak istina ali mi je izuzetno cudno bilo to sto nema krvi a nekoliko puta je pucao u policajca i to iz Kalasnjikova ne pistolja i jos mu sa pola metra navodno sasuo metak u glavu. Pa svi znamo da bi odma lokva krvi bila ili bi makar se vidjelo kako prska krv na sve strane. Meni ovo sve djeluje na namjestaljku. Vidi se da su ova dva sto su uradili ovo profesionalci po drzanju oruzja i pucnjima i pokretima i bas zbog toga mi je cudno kako to da su oni ponijeli sa sobom licne karte i satro ih ostavili u kolima?! Neka mi neko to objasni.

ajde ima nekoj da objasni
Аман бе мајку му стара...
Не е наместено, сите овие 17 луѓе до сега загинаа исто како што загинаа и луѓето при уривањето на WTC.

Може да збориме за тоа како дојде до ова, зошто дојде до ова, дали некој намерно го предизвикал ова за хх причини или не, ама не можеш да спориш дека луѓето не загинале...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Се е намештаљка кога се вмешани невините алах акбар, нема грешка.
 
M

mar30

Гостин
Дали правото на муслиманите да живеат во Франција е вредно 12 човечки жртви и преиспитување на слободата на изразување?
Сереотипичната консталација на гетоизирање од верска/етничка основа е извор на ваков вид на проспектива,верска определба не би требало да ти ја ограничи националната и вице верса.
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
296
Поени од реакции
59
kolku poveke da go gledas videoto, tolku poveke ke se ubedis deka e namestalka!

 

Kajgana Shop

На врв Bottom