Терористички Напад во Париз, најмалку 12 загинати

W

wicked_1

Гостин
Бојан, точно е дека missleading е генерализирањето на групи народ по постапки на индивидуалци поради тоа што се дел од иста вероисповест, ама компарацијата на тие две религии од било кој аспект не е нималку блиска.
У голем дел со право држат стереотипите место, сепак проникнале од некои факти.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Оланд во моментот може секој да го победи на избори. Но кога би се бирало помеѓу Ле Пен и кандидатот на десницата (Сакрози или кој и да биде) веројатно со масовна мобилизција каде и леви и десни ќе гласаат против Ле Пен и тешко да ги таа да ги добие изборите, но има време до 2017, а како брзо се развиваат настаните, не ме чуди партијата на Ле Пен да стане и најсилната партија до наредните избори.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.050
Поени од реакции
8.627
И не е ова режирано? Јас ен знам како сте изманипулирани д амислите дека исламисти се толку моќни вакво нешто да направат.

Oland..06.01. Saopštava da bi trebalo ukinuti sankcije Rusiji..07.01.. sledi odmah odgovor u centru Pariza..
Тоа е тоа, нема шанси да се исламисти, тие ќе пукаат со друг стил. Еве уште една интересна забелешка -

U jednim drugim novinama,ista vest ista naslovna fotografija i jedan zanimljiv deo.Naime,Američki stručnjaci za borbu protiv terorizma su objavili imena (navodnih) učesnika ovog dogadjaja blabalabla....Američkih!!!Dogodi se nešto u Francuskoj,a Američki stučnjaci odmah znaju sve!?Ili su uspeli da za manje od 24 časa,od dogadjaja,da formiraju ekipu,prelete Atlantik i uz pomoć vidovnjaka (živa je baba Vanga-mrtva nije),reše ovaj slučaj.Ili su odavno znali šta će se dogoditi.Ili je,nešto treće u pitanju.Sve u svemu-začin C(ia).U sve se meša.
Си се запрашал ли како тоа само кутрите муслимани се изманипулирани од Америка за да извршуваат терористички напади низ Европа, Југозападна и Централна Азија и Африка?

Дали мислиш дека се ретардирани безмозочници па мора да работат за американските интереси како да се маѓепсани?

Како Американците не можат да ги изманипулираат Ескимите да извршат терористички напад? Или Чироките? Или Австралиските Абориџини? Или Ненеците? Или Полинезијците? Или Бушманите? Зошто овие релативно необразовани народи не се подложни на манипулација, а муслиман кој пораснал во цивилизација е подложен?

Зошто христијаните не извршуваат терористички напади? Или шинтоистите? Или џаинистите? Или теравада, махајана и ваџрајана будистите? Или таоистите? Или тенгристите? Или анимистите? Како сиве овие не можат да бидат изманипулирани од САД и Израел? Како само муслиманите се тие напатени души кои на американско/израелско/ватиканско/илуминатското ОП, тие- СКОК?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.343
Ја да се кандидирам на избори ќе го победам Оланд со неговиот рејтинг последниов период.

Велите Ле Пен "можеби" ќе победи. Ле Пен веќе победи (на изборите за еу парламент) и пред ова веќе беше во пол позиција за победа на следните избори во Франција.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.373








Задоволен си сега?
На секоја тема за убиство ти си тој со теориите, ама битно контра да се иде. Уште Дарданиа фали да објасни нешто математички со проценти и бројки.
 
Член од
9 март 2010
Мислења
368
Поени од реакции
372
Задоволен си сега?
Како се овие порелевантни од тоа ние што го зборуваме на форумов? Познати новинари се нешто? Или онака си прават муабети што тебе ти одгвараат?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
ЗОТЕ кој кредибилитет ти се извориве што ги постираш?
Коментари на портал? Сериозно? Сериозно??!
Ај сега нашиве коментари од темава да ги постираат на CNN и да ги презентираат ко докази.
Пошто ова ние што си го збориме на форум има научна основа и се е поткрепено со докази.
Така и ова твоево.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
На секоја тема за убиство ти си тој со теориите, ама битно контра да се иде. Уште Дарданиа фали да објасни нешто математички со проценти и бројки.
Дечко, јас со пиштол те терам да веруваш во нешто? Тоа е мое мислење, зарем треба сите да имаме исто мислење, да биде утопија?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ај уште еднo прaшaње дo тие штo генерaлизирaaт и викaaт декa секoј муслимaн вo мoментoв крoи плaнoви кaкo дa ме убие мене сaмo зoштo сум христијaнин :
Пoлицaецoт штo беше убиен вчерa е муслимaн. Жaлите зa сите 12 души штo беa убиени или сaмo зa 11, a пoлицaецoт сaмo зoштo беше муслимaн не требa дa гo жaлиме ?

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Како се овие порелевантни од тоа ние што го зборуваме на форумов? Познати новинари се нешто? Или онака си прават муабети што тебе ти одгвараат?
Мене тие коментари ми делуваат со логичко размислување. Јас ги прифаќам за можно сценарио, не им верувам на медиумите. Ти не мора да веруваш во исто што и јас верувам. Јас покажувам и друго мислење и друга верзија, ти сам процени што е вистина.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.282
Поени од реакции
81.456
Ај уште еднo прaшaње дo тие штo генерaлизирaaт и викaaт декa секoј муслимaн вo мoментoв крoи плaнoви кaкo дa ме убие мене сaмo зoштo сум христијaнин :
Пoлицaецoт штo беше убиен вчерa е муслимaн. Жaлите зa сите 12 души штo беa убиени или сaмo зa 11, a пoлицaецoт сaмo зoштo беше муслимaн не требa дa гo жaлиме ?

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
Повеќето од жртвите на радикалниот Ислам се Муслимани.
Дали заради тоа треба да премолчиме сѐ што ни прават во овие две децении на нас немуслиманите?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.373
Дечко, јас со пиштол те терам да веруваш во нешто? Тоа е мое мислење, зарем треба сите да имаме исто мислење, да биде утопија?
Ти ако сакаш верувај дека Тупак ужива на хавајските острови, дека Мајкл Џексон е белец и живее во Африка, и дека Осама и Гадафи во моментов се на транс журка у Амстердам.
Но, сите други освен тебе да ги нарекуваш овци, само затоа што ти веруваш на некој коментари на рандом српски форум како и на видео каде што некој рандом лик носи панцир нема да може.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Си се запрашал ли како тоа само кутрите муслимани се изманипулирани од Америка за да извршуваат терористички напади низ Европа, Југозападна и Централна Азија и Африка?

Дали мислиш дека се ретардирани безмозочници па мора да работат за американските интереси како да се маѓепсани?

Како Американците не можат да ги изманипулираат Ескимите да извршат терористички напад? Или Чироките? Или Австралиските Абориџини? Или Ненеците? Или Полинезијците? Или Бушманите? Зошто овие релативно необразовани народи не се подложни на манипулација, а муслиман кој пораснал во цивилизација е подложен?

Зошто христијаните не извршуваат терористички напади? Или шинтоистите? Или џаинистите? Или теравада, махајана и ваџрајана будистите? Или таоистите? Или тенгристите? Или анимистите? Како сиве овие не можат да бидат изманипулирани од САД и Израел? Како само муслиманите се тие напатени души кои на американско/израелско/ватиканско/илуминатското ОП, тие- СКОК?
Се гледа дека имаш омраза спрема другата страна. Тој што има омраза не го прави да биде добар христијанин. Господ Исус Христос не учи да ги сакаме непријателите.

Неточни ти се споредбите, ескимите и аборџините немаат толкаво влијание на политичките и глобалните процеси кроз историјата. Кој ќар ќе го имаат тајните служби некој ескимец ова да го прави. Итн немам време сега подетлано и попрецизно да ти елаборирам ама мислам дека е доволно за да сватиш дека не си во право.
Амеркинаците ко ифрлија атомска бомба во јапонија за тебе не е терористички чин?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ја да се кандидирам на избори ќе го победам Оланд со неговиот рејтинг последниов период.

Велите Ле Пен "можеби" ќе победи. Ле Пен веќе победи (на изборите за еу парламент) и пред ова веќе беше во пол позиција за победа на следните избори во Франција.
Нема голема излезност на ЕУ изборите, но кај претседателските избори, мое мислење е дека во втор круг сигурно ќе оди ЛеПен и кандидатот на десницата, левицата и Оланд нема ни да поминат во втор круг, но во таков случај ќе има ситуација каде сите партии нема да гласаат за кандидат, туку ќе гласаат против ЛеПен (левица, умерена десница, либерали и сл).

Но како што кажав и погоре, има време, пред десет години сигурно никој не претпостави дека една минорна ултра-десничарска партија ќе стане во моментот втората најсилна партија во Франција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom