Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Ако сте по биткоини и го користите http://moonbit.co.in/?ref=faa511921083
пробајте го братот близнак
http://moondoge.co.in/?ref=8a47eae75996
Само направете адреса --- dogechain.info, и собирајте dogecoin.Исплата исто како и за moonbitcoin,секоја недела.[DOUBLEPOST=1417350552][/DOUBLEPOST]И уште една објава,покрај предходната за сајт којшто е релативно дарежлив
http://www.bitprepay.net/?r=1AkTPceQ6cWRvf5j2iodT3KBobMaw6xC4E
Минимум 500 satoshi,по клик.
 
Последно уредено:
Член од
18 ноември 2014
Мислења
37
Поени од реакции
1
Мене само ме интересира како ќе се справат со тоа што ќе треба од никаде да им изникнат пола долар на секој еден, ако навистина се копија на пејдвертс. Пејдвертс вложува од секоја кампања 0.5$ во 250 планот па така се покрива, како ќе се покријат овие? Ако го копираат пејдвертс брзо ќе ги снема.
Ova e vishe scam od start pocetok...[DOUBLEPOST=1417369734][/DOUBLEPOST]IMA LI NEKOJ INFORMACIJA STO SE DESI SO BUXWON?/ \I ON ZAMINA U SCAMOVI???
 
Последно уредено:
Член од
18 ноември 2014
Мислења
37
Поени од реакции
1
BuxWon uste pred nedela i nesto dena e scam ti da ne klikas
uste tamuka :)
Ja odamna ne klikam na buxwon..odn.TAMUKA...a izgleda demoncevo e najgolemo debilce tuka.:drk::drk:[DOUBLEPOST=1417406233][/DOUBLEPOST]
Си кликав на exellent и уште чекам 2 долара од нив , оти нели, толку им е максимумот за PAYOUT (xa xa) Инаку чекам од нив веќе 2 недели, и сеуште ништо...
PTCrewards била скам , како што погоре некои членови рекоа.
Поарно ќе ти дадам 3 4 легитимни страни кои исплаќаат сигурно, што сум исплатил од нив него да си го арчиш времето на скамови.
За да не те гледам ко реферал,

clixbox.org
goldenclix.com
clixsense

и најдобрата Paidverts.
clixbox dava mn malce pari na den, goldenclix odamna e bullshit a clixsence...lololo..idealno za streberi,evnusi i debili..[DOUBLEPOST=1417406518][/DOUBLEPOST]
Ок, како сакаш ти кажи го тоа јас го споделувам тоа
со членовите овде за да не кликаат за џабе али
како што гледам ти не влегуваш на никоја страна по
форумот не пратеш некои блогови за да знаеш кои
страни се легални а кои не... она доказ за исплата
мислам дека и тоа не го гледаш туку само сакаш
овде инает да водеш и да се контраш...
твое право еве ти една што исплаќа и каде што
можеш многу да земеш од гридот
спарклингкликс.ком дневно имаш околу 5 и нешто центи
плус од гридот најмалку ти е 10 центи, а може да добиеш
и 25 јас толку највеќе имам добиено али имаш и 50 и 2 долара...
На оваа Фирсткликс кликам и јас но јас кликам за да пуштам
реклама за тоа ги користам тие страни....
Кога сме кај нив никој ли бе до сега нема пуштано реклами
па да не знае како оди со нив ми ја одбиваат
цело време и ми бара секој ден да ја активирам да биде
валидна... е ај тоа што го правам него имам ставено по пола цент од кликнување на неа веќе пет дена нема клик...
во што е работата....
Koj ne prati forumibe debilce..pardon demonce...ne se site manijaci ko tebe da pratat zeni po ulici. payadoo, first clix i 8 clix nekoj da gi narece scamovi mora da zabegan u glava.
 
Последно уредено:

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Ja odamna ne klikam na buxwon..odn.TAMUKA...a izgleda demoncevo e najgolemo debilce tuka.:drk::drk:[DOUBLEPOST=1417406233][/DOUBLEPOST]
clixbox dava mn malce pari na den, goldenclix odamna e bullshit a clixsence...lololo..idealno za streberi,evnusi i debili..[DOUBLEPOST=1417406518][/DOUBLEPOST]
Koj ne prati forumibe debilce..pardon demonce...ne se site manijaci ko tebe da pratat zeni po ulici. payadoo, first clix i 8 clix nekoj da gi narece scamovi mora da zabegan u glava.
Во ред кликај си ти скамови ако немаш друга работа. Јас се понудив да ти помогнам да напраиш пара на интернет да не се замараш на сајтови на кои јас лично сум се изгорел, а ти идеш со глава во ѕид. Всушност, ти беше тој шо пиша дека не се разбира од овие PTC мтц сајтови...да јасно ми е. Премногу си очигледен.
Clixbox бил за штребери и дебили хо хо хо :D
 
Последно уредено:
Член од
18 ноември 2014
Мислења
37
Поени од реакции
1
Во ред кликај си ти скамови ако немаш друга работа. Јас се понудив да ти помогнам да напраиш пара на интернет да не се замараш на сајтови на кои јас лично сум се изгорел, а ти идеш со глава во ѕид. Всушност, ти беше тој шо пиша дека не се разбира од овие PTC мтц сајтови...да јасно ми е. Премногу си очигледен.
Clixbox бил за штребери и дебили хо хо хо :D[/quo
Во ред кликај си ти скамови ако немаш друга работа. Јас се понудив да ти помогнам да напраиш пара на интернет да не се замараш на сајтови на кои јас лично сум се изгорел, а ти идеш со глава во ѕид. Всушност, ти беше тој шо пиша дека не се разбира од овие PTC мтц сајтови...да јасно ми е. Премногу си очигледен.
Clixbox бил за штребери и дебили хо хо хо :D
clixsencee za streberi..kaj streber pa i glupav si. Exellent i Reward voopsto ne gi rabotam, a Buxwon e scam over the scams.
[DOUBLEPOST=1417425410][/DOUBLEPOST]
Во ред кликај си ти скамови ако немаш друга работа. Јас се понудив да ти помогнам да напраиш пара на интернет да не се замараш на сајтови на кои јас лично сум се изгорел, а ти идеш со глава во ѕид. Всушност, ти беше тој шо пиша дека не се разбира од овие PTC мтц сајтови...да јасно ми е. Премногу си очигледен.
Clixbox бил за штребери и дебили хо хо хо :D
Clixbox cinam e hrvatski sajt so mnogu malce clenovi i dava sicusen prosek na den..bedara.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
[DOUBLEPOST=1417425410][/DOUBLEPOST]
Clixbox cinam e hrvatski sajt so mnogu malce clenovi i dava sicusen prosek na den..bedara.
Незнам до кај ќе догураш со дезинформацииве, ама ај еве ќе те упатам за да не го дезинформираш народот овде. Газдата на Clixbox е МАКЕДОНЕЦ, и сајтот го одржува од МАКЕДОНИЈА. А за бедара незнам дали е clixbox или тие твоите скамови екселентбукс, фусбукс и ним сличните. Друго, кога веќе велиш малку се заработувало од сајтовиве, кажи ми колку ти имаш извадено од Excellentbux и сличните сајтови на неа? Можам да замислам, корнеш коси да дочекаш да те исплати екселент. Јас на пример кликав на Croclix, и да, кликав 2 месеца за мочани 6 долари ама барем ми ги исплати. На екселент направив 10 долари за една недела (еј пази 10 долара за една недела па ако се раскликав цела година куќа ке напраев од тие пари да исплаќаше) и еве ВТОР ПАТ како пробувам, пази, ВТОР ПАТ правам withdraw на максимални 2 долара еј ало кој сајт става максимум 2 долара од withdraw ти се молам???
Еве, два пендинг request-а имам од екселентбукс , и тоа едниот од 17.11.2014 а другиот 24.11.2014-та за да извадам мочани 2 долари од сајт кој дава по 10 долари неделно само од кликање.
Ја убаво ти реков, кликај си ги тие 10 долара-дневно сајтови и ич не бери гајле, ако имаш време на претек арчи го. И патем, немора да оставаш доказ за исплата на форумов како другите членови, само фали се дека си извадил пари и тоа е доволно. Незнам само колку пати ти побараа доказ за исплата и додека го користеше јузерот @KralAleks од овие страни на кои кликаш...

Upatime povekje kako da se vklucam vo tvojata rabota
Епа еве за почеток, да направиш некоја пара доволно е да ги проследиш последните 5-6 страни со најактуелните (во моментов) сајтови за заработка. Доколку си заинтересиран за инвестирање ја имаш Paidverts но исто на неа можеш да работиш и без инвестиција но барем месец два ќе кликаш за да стигнеш до сума со која сметаш дека би можел да заработиш добра пара во иднина (после тие 2 - 3 месеца кликање без да инвестираш од свој џеб) :)

Исто така можам да ти ги предложам и PTC страните за заработка , на кои имаш дневно определен број на реклами кои треба да ги искликаш и кои ќе ти донесат профит после месец, два кликање.
Општо земено , преку ноќ не очекувај да се опариш, али ако ја следиш темава ќе наидеш на многу такви страни за заработка кои сигурно исплаќаат и кои би можел да си дозволиш да ги кликаш (се зависи до времето кое можеш да го издвоиш дневно нели).

Па, повели во ПП ако се одлучиш да почнеш со Заработка на интернет :)
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2013
Мислења
12
Поени од реакции
0
Nema leb od klikanje PTC strani...gjabe gubenje vreme...95% se scam,koga ke napravis nekoj denar ke ja snema..bilo 1 god... ili 6 meseci sve isto se vrtis vo krug za sitno
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Nema leb od klikanje PTC strani...gjabe gubenje vreme...95% se scam,koga ke napravis nekoj denar ke ja snema..bilo 1 god... ili 6 meseci sve isto se vrtis vo krug za sitno
Епа реши се пријателе. Велиш "упати ме во твојава работа" , сега велиш нема леб од овие птц страни. Еве ти дадов предлог Paidverts, и ти реков не очекувај да се збогатиш преку ноќ, тоа го можат само илуминатите. На Paidverts за секој долар ти дава 1.55, значи на 100 долари влог ти се враќаат 155 некогаш може и 160 да збереш, зависи...
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
505
Поени од реакции
219
Ja odamna ne klikam na buxwon..odn.TAMUKA...a izgleda demoncevo e najgolemo debilce tuka.:drk::drk:[DOUBLEPOST=1417406233][/DOUBLEPOST]
clixbox dava mn malce pari na den, goldenclix odamna e bullshit a clixsence...lololo..idealno za streberi,evnusi i debili..[DOUBLEPOST=1417406518][/DOUBLEPOST]
Koj ne prati forumibe debilce..pardon demonce...ne se site manijaci ko tebe da pratat zeni po ulici. payadoo, first clix i 8 clix nekoj da gi narece scamovi mora da zabegan u glava.

Абе дај озбилно кажи колку години имаш, за да не се замарам да ти објаснувам,
ако пратиш и гледаш форуми и докази за исплата нема да се контраш со мене
на пајдо уште од 24 нема исплата никој земено еве со овој ден една недела
но ти си навил врат дека е добра 'Читај: Им прават проверка на акаунтот од ПејПал
стопирани се исплатите од сите процесори' најверојатно ќе биде со ист завршеток
како БухВон....
Еве ти две страни и види си тамука типот кој страни ги има ставено како Скам
и не замарај повеќе..

http://www.scamdetector.info/

http://www.newptcsite.n.nu/ Оди на 5-то кај Скам сајтови и види колку се има изгорено другарот
Тука има и сајтови што испаѓаат нови дневно...


И не знам зошто навредуваш, и немој да мислеш дека ќе се спуштам на твоето
ниво да те навредам и јас, како што ти каза санкерче шибај си ти со твоите
страни....

А да ти одговорам за ова БухВон, прво прашуваш дали има некој информација
дали е сајтот скам, ти одговарам дека е уште пред една недела, а ти после
пишуваш дека знаеш... (во што неверувам)
Дај молим те, ако знаеш зошто прашуваш

Да додадам еве ти еден од твоите омилени БаКлицкс исплаќа со гаранција.... :)


ПС... Едно прашање може ли со неверификуван ЕгоПеј да повлечам пари од Птц страна.
 
Последно уредено:
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
За оваа веќе зборав дека е добра ,и без работа носи satoshi.Пред неколку дена ја тупнав биткоин адресата,и гледам во понеделник автоматски префрла. Screenshot from 2014-12-01 17:25:58.png Епа еве ја исплатата,речиси 50 000 satoshi,без мака.Не е многу,но,вреди да се промовира,и да се зголеми заработката.Ако некој има ќеф,еве му линк - http://www.chronofaucet.com/?a=2897
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Сефте по препорака од братучед ми(и он по препорака од другар) почнав со whitepinsplus.com па ќе видиме како ќе оди, ионака по некогаш џабе дремам по интернет.:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom