Одземен телефон на час

Член од
8 јуни 2013
Мислења
37
Поени од реакции
14
Насловот кажува скоро се, мојот телефон не ми беше одземан од мене директно туку од другар (точно е дека е до некаде моја вината што воопшто сум му го дал на него). Е сега мене не ми смета што го земала пошо играл он игра, мене ми смета што после откако ја замолив фино лепо да ми го врати дека ми е многу важно да го имам за утредента (моментално небитни причини) таа сепак не го врати а ни на класниот не го дала иако го видела и дури денеска во 18:00 му го дала, а мене ми требаше да го имам денеска цел ден а и не бев на школо денес бев во друг град (читај истите небитни причини од погоре). Е сега можеби игра улога тоа што не сум во некои добри односи со неа уште од минатата година, не заради телефони и слично. Дали постои воопшто нешто што можам чисто онака да и го кажам кога ќе ја видам, нешто што би било правно во моја корист ? И да многу ме интересира дали смее да го носи дома кај неа, кај што тотално секој може да има пристап на секакви податоци што има внатре.
Слободно колку сакате пишувајте за вашите телефоно-кршачки способности доколку сте професори, немам почит или било што, до сега ни еднаш ми го немаат земано мене, во превод ни еднаш не сум ни помислил на час да го извадам и да си играм игри или да дремам на фејсбук, али ете мојот телефон беше одземан од друг сокласник што премногу ме интригира.
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.382
Не глеам како некој би смеел да ти го земе телефонот и да го држи цел ден,може да те казни едино.
На крај краева ако е добар професор нема да ти текне од џеб да го извадиш,само кај нас си замислуваат дека се којзнае што па си допуштаат некој работи.
 
Член од
8 јуни 2013
Мислења
37
Поени од реакции
14
Не глеам како некој би смеел да ти го земе телефонот и да го држи цел ден,може да те казни едино.
На крај краева ако е добар професор нема да ти текне од џеб да го извадиш,само кај нас си замислуваат дека се којзнае што па си допуштаат некој работи.
Не дека е добар професор, едноставно на ниеден час не си играм на телефонот, и да мене ми е чудно што и покрај тоа не ми го зема мене туку од друг и после пак не ми го врати откако убаво ја замолив и и објаснив зошто ми треба, можда требаше да ја вреѓам така повеќе ќе ме послушаше :icon_mrgr:
 
Член од
8 јуни 2013
Мислења
37
Поени од реакции
14
Зошто уопште си дозволил да ти го земе не ми е јасно ?
Кој да ми го земе? Професорката или тој другиот? Ако е професорката, не ми го зема мене, туку него, од мене да беше толку ќе го видеше она. Али он се плаши да не му стаи кец пошто ги има многу уште еден му фали и и го даде.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.618
Кој да ми го земе? Професорката или тој другиот? Ако е професорката, не ми го зема мене, туку него, од мене да беше толку ќе го видеше она. Али он се плаши да не му стаи кец пошто ги има многу уште еден му фали и и го даде.
Стануваш и даваш глава и си го зимаш телефонот :D си требал пред размената да станеш и да замараш да се расправаш и да му го земеш на другарот,со изговор дека е твој и дека не си ти крив бла бла бла,така се праи тоа,ќе попуштела сигурно.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.382
Другарот те поебал според напишаното.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.382
абе деца шо се филмате аман, тешко професорите со вакви деца.... ама буквално тешко професорите...
Тешко на децата,за професорите веќе знаеме колку им е капацитетот.Чим играат на телефон на час сигурно предавањето било лудница.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
Шо не викна родител ако ти е толку битен телефонот? Или нема како да се оправдаш дома?

Не ти викам дека ти не си во право, гледам дека си жртва во оваа ситуација ама ако родител твој поразговараше со професорката телефонот веднаш ќе ти беше вратен.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.688
Поени од реакции
5.306
Тешко на децата,за професорите веќе знаеме колку им е капацитетот.Чим играат на телефон на час сигурно предавањето било лудница.
eпа чим играт со телефон на час значи немаат никакво почитување према професорот... затоа викам јас, тешко професорите другарче, не тешко децата...
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Насловот кажува скоро се, мојот телефон не ми беше одземан од мене директно туку од другар (точно е дека е до некаде моја вината што воопшто сум му го дал на него). Е сега мене не ми смета што го земала пошо играл он игра, мене ми смета што после откако ја замолив фино лепо да ми го врати дека ми е многу важно да го имам за утредента (моментално небитни причини) таа сепак не го врати а ни на класниот не го дала иако го видела и дури денеска во 18:00 му го дала, а мене ми требаше да го имам денеска цел ден а и не бев на школо денес бев во друг град (читај истите небитни причини од погоре). Е сега можеби игра улога тоа што не сум во некои добри односи со неа уште од минатата година, не заради телефони и слично. Дали постои воопшто нешто што можам чисто онака да и го кажам кога ќе ја видам, нешто што би било правно во моја корист ? И да многу ме интересира дали смее да го носи дома кај неа, кај што тотално секој може да има пристап на секакви податоци што има внатре.
Слободно колку сакате пишувајте за вашите телефоно-кршачки способности доколку сте професори, немам почит или било што, до сега ни еднаш ми го немаат земано мене, во превод ни еднаш не сум ни помислил на час да го извадам и да си играм игри или да дремам на фејсбук, али ете мојот телефон беше одземан од друг сокласник што премногу ме интригира.
:facepalm:

Заради ваквите коментари, навистина ќе покренам петиција да се врати ќотекот у школо!
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.618
Вие што сте за ќотекот,утре вашите деца ќе бидат најразлигавени и ќе се карате и тепате со професори затоа што повишил тон на вашето дете,камоли да го удри.Истото важи и за братучеди ако ви е рано за деца.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.382
eпа чим играт со телефон на час значи немаат никакво почитување према професорот... затоа викам јас, тешко професорите другарче, не тешко децата...
Не грешка си тука,си зимаат државна плата и единствена работа им предаваат децата,и да одржуваат ред и дисциплина.И 90% од професорите незнаат да го направат ни едното ни другото.
Која ти е таа педагошка мерка земање на нешто што не е твое само зашто ти се може...
 

GordonGoldader

Brother Nature
Член од
18 јануари 2014
Мислења
445
Поени од реакции
599
За вac кремчињата и фраерчињата шо мислете дека сте многу јаки и дека имате повеќе права од професорот, пошо сте татини мази, само вака на вас
https://www.youtube.com/watch?v=FjHWiIXOJ7k[DOUBLEPOST=1415921063][/DOUBLEPOST]
Не грешка си тука,си зимаат државна плата и единствена работа им предаваат децата,и да одржуваат ред и дисциплина.И 90% од професорите незнаат да го направат ни едното ни другото.
Која ти е таа педагошка мерка земање на нешто што не е твое само зашто ти се може...
А која ти е таа тебе култура на часот да даваш телефони да си играт со нив? Шо нешо јак фраер си? Некое кул типче па мислиш дека ти се може за да излезеш фаца пред другите дркаџии?
Ако си ти толку способен шо ти не предаваш? Али се гледа колку ти сече мозокот, одма права бараш и правдини а не се однесуваш според кодекс на однесување што го има у секое ебено школо.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom