Република Илирида патролира во Македонија?

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
И сега од која националност е полицаецов?
Ако е нивни, може и некои нерасчистени сметки да расчистувале. Они така работат.
pa jas za toa zboram deka divo pleme ne se uci na red ,na disciplina[DOUBLEPOST=1415457737][/DOUBLEPOST]
тука си 100 % грешка, полицаецот е 24 часа полицаец, а тоа што не бил на должност не значи дека не е полицаец, особено алфите кои се секогаш активни.
ne e spored zakon ....i dokolku odgovara toj shto go pucal (ja neveruvam u ova ),nema da odgovara kako za napasd na sluzbeno lice ...
prvo procitaj pa diskutiraj !
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
pa jas za toa zboram deka divo pleme ne se uci na red ,na disciplina[DOUBLEPOST=1415457737][/DOUBLEPOST]
ne e spored zakon ....i dokolku odgovara toj shto go pucal (ja neveruvam u ova ),nema da odgovara kako za napasd na sluzbeno lice ...
prvo procitaj pa diskutiraj !
Грешка си, и според закон полицаецот е полицаец 24/7, има полицаец што е на должност и полицаец што не е на должност, а тоа како ќе одговара не сум мн сигурен ама мислам дека ке одговара како напад на службено лице (така одговараше и Јаким коа му судеа, и тој не беше на должност),
И не измислувај работи коа не си сигурен во нешто, полицаецот не е обичен граѓанин "као секој од нас", полицаецот може 24 часа да носи пиштол со себе, тебе дозволено ти е тоа ?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Грешка си, и според закон полицаецот е полицаец 24/7, има полицаец што е на должност и полицаец што не е на должност, а тоа како ќе одговара не сум мн сигурен ама мислам дека ке одговара како напад на службено лице (така одговараше и Јаким коа му судеа, и тој не беше на должност),
И не измислувај работи коа не си сигурен во нешто, полицаецот не е обичен граѓанин "као секој од нас", полицаецот може 24 часа да носи пиштол со себе, тебе дозволено ти е тоа ?
Може да кажеш кај го пишува тоа дека полицаецот може 24 часа да носи пиштол во себе ?
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
Грешка си, и според закон полицаецот е полицаец 24/7, има полицаец што е на должност и полицаец што не е на должност, а тоа како ќе одговара не сум мн сигурен ама мислам дека ке одговара како напад на службено лице (така одговараше и Јаким коа му судеа, и тој не беше на должност),
И не измислувај работи коа не си сигурен во нешто, полицаецот не е обичен граѓанин "као секој од нас", полицаецот може 24 часа да носи пиштол со себе, тебе дозволено ти е тоа ?
samo shto kazaa na shitel : nema da odgovara za napad na sluzbeno lice ,bidejki cajkanot ne bil na dolznost
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Може да кажеш кај го пишува тоа дека полицаецот може 24 часа да носи пиштол во себе ?
Тоа ми го кажа виш советник кој предава во центарот за обука, не знам кој член е ама ако сакаш ке прашам
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
770
Поени од реакции
479
Не бе се е во ред во Македонија...
Нападат влада и минират згради а на вести грујо и споменици...И да секако мртвиот сдсм е крив за нешто...после кој ќе биде крив секако српска тајна служба или бугарофилите во македонија.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: osa

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
На тв кажаа дека биле двајца напаѓачи кои прво со пцости на Албански јазик му се обратиле на полицаецот во цивилка(можеби не бил на должност или пак бил АЛФА) бтв и тој по етникум бил Албанец и потоа го застрелале ... сигурно однапред го знаеле кој е и што е односно дека е полицаец а со оглед на тоа што МВР во последниов период како никогаш досега изврши огромен број на рации врз фирми, тезги, дуќани во доминантно Албански средини, прво на БитПазар а пред некој ден и во Сарај и.т.н. така да доколку се собере два плус два јасно е дека станува збор за одмазда сите знаеме дека кај Албанците предавството на своите не се заборава и се наплаќа и тоа во крв, оваа случка нема никаква врска со некакви си нови УЧК формации во МКД за кои се говори на темава, каква нова УЧК па пола влада се УЧК бе луѓе, пола од институциите се наполнети со УЧК, нека не лупетарат медиумиве глупости колку на народот да му го скренуваат вниманието и да го плашат за некакви можни нови безбедносни кризи !
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Ништо посебно, се вели дека униформата е во чест на Имер Гавази убиен во Бродец пред 7 години.

И оваа група ми се чини е некако поврзана со бившата група од Бродец, не ја исклучувам можноста да се обидат да се одмаздат за нив, како и за групата на Харун Алиу.
Абе па тоа е униворма на NATO (ISAF)АРМ ја носи во Авганистан[DOUBLEPOST=1415472671][/DOUBLEPOST]
Изгледот на униформата, несериозно се презентираат (дури досега гледаме само еден човек од наводно 250 припадници)

http://almakos.com/lajme/maqedoni/65143-kjo-eshte-uniforma-e-gardes-se-republikes-se-ilirides-sipas-komandanti-te-saj-foto.html
 

König

Гостин
Член од
29 октомври 2014
Мислења
215
Поени од реакции
575
Во коментарите ги заболе Србите за Македонија. Со право.
Откако некои криминалци ја признаа криминалната творевина Косово за држава, имаат секое право да нѝ гледаат сеир.

А ако пукне пак, политичката елита и нивните роднини нека идат да се борат. Мене државата Македонија не ми дала ништо, ниту можност да се докажам и да живеам нормално, затоа што не ѝм одговорам идеолошки.

Поуката од 2001 ја знаеме: тие што гинеа за државата добија само психички трауми и крајно понижување од институциите. Министер на полиција носеа на судење, а терористите денес се прогласени за борци за човекови права, испонапикани по владини институции и министерства, продолжуваат од внатре да го копаат гробот на оваа Македонија.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Абе па тоа е униворма на NATO (ISAF)АРМ ја носи во Авганистан[DOUBLEPOST=1415472671][/DOUBLEPOST]
Не лупај глупости жити се.

Ова е купено од некој арми шоп во швицарска или њемачка,тие униформи се далеку од оваа на сликиве од овој пантери или како и да се нарекува веќе.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.136
Поени од реакции
8.414
Во коментарите ги заболе Србите за Македонија. Со право.
Откако некои криминалци ја признаа криминалната творевина Косово за држава, имаат секое право да нѝ гледаат сеир.
E bas me zabole sto komentirale srbite.
 
V

viktora

Гостин
Во коментарите ги заболе Србите за Македонија. Со право.
Откако некои криминалци ја признаа криминалната творевина Косово за држава, имаат секое право да нѝ гледаат сеир.

А ако пукне пак, политичката елита и нивните роднини нека идат да се борат. Мене државата Македонија не ми дала ништо, ниту можност да се докажам и да живеам нормално, затоа што не ѝм одговорам идеолошки.

Поуката од 2001 ја знаеме: тие што гинеа за државата добија само психички трауми и крајно понижување од институциите. Министер на полиција носеа на судење, а терористите денес се прогласени за борци за човекови права, испонапикани по владини институции и министерства, продолжуваат од внатре да го копаат гробот на оваа Македонија.
За признавањето на косово не си во право.Нас никој не не праша него ни наредија да го признаеме.Дали на србите со сила им го земаа или ги прашаа дали им одговара?Јок бе милом или силом.
А за другото што го наброја 100% си во право.[DOUBLEPOST=1415485235][/DOUBLEPOST]
Иста фора како во 1997 кога ги нападнаа воените магацини во албанија а оружјето и муницијата префрлени во Србија и Македонија.Се е испланирано,него дебили се дебили ги користат старите финти на кои ги научија западњациве.
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom