Светско првенство - Шпанија 2014

Старо/нов Светски владетел?

  • САД без дрим тимот

    Гласови: 37 62,7%
  • Шпанија

    Гласови: 12 20,3%
  • Франција

    Гласови: 3 5,1%
  • Аргентина

    Гласови: 1 1,7%
  • Литванија

    Гласови: 2 3,4%
  • Бразил

    Гласови: 0 0,0%
  • Словенија

    Гласови: 4 6,8%

  • Вкупно гласачи
    59
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Бразил нека мирува сега, една година баскет во рака да не фатат, онака нека се обидат да разберат што им се случи вечерва. Србиве пукаа од мотивираност, одлично скоцкани, концентрација сто одсто ,прецизност ,технички грешки невидов = ураган од петта категорија.Браво сосем заслужено.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Колку сум глуп еј...видов прееска од 18 саат е, супер ќе ја гледам али се заглеав Blacklist и забораив на утакмицава. :D :D
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Бразилци сад су платили и за пуму и за бициклу, моментално незнам куде се наваѓам после овакв резултат :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Дебело беше потценета Србија, дури ми се смеевте што барав да ја има у анкетата горе. :icon_mrgr:

Извонредно талентиран и храбар тим, одлична тимска кошарка.

Madre mia, Milos Teodosic, que triple:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
Изненадија Србија последниве натпревари, браво.
voopsto ne iznenadija, tuku konecno go pokazaa maksimalniot potencijal so koj raspolagaat, odnosno Dzordzevic uspea da go iskoreni toa od niv. Bogdanovic i Bjelica, prviov 22, vtoriov 26 godini, kosarkarista i dvajcata, pak si vadat ovie generacija, im cue.
Bogdanovic inace strasna nba kariera moze da ima, a i Bjelica, 2.09 visok, a e klasicna univerzala :cuc:, on so asalen trener u amerika moze da stane ebenje od igrac, da dominira, samo zapnal sea so Obradovic i radi nego uste e vo Evropa, ali taman da go spremi za jenkite, za godina-dve, ko Duda sto napravi so Antic. :D

a sto merak ke mi e da padne spanija pred finale, ti ebam skapanata fiba sto vaka go naredi rasporedov, pak sea igraa istite sto bea u grupi samo za da ne se padnat so amerite pred finale, amerika sigurno ide tamu i osvojuva, ama ovie neznive se molam da padnat dal od francija sea ili od srbite.
 
H

HoT IcE

Гостин
Кај се хејтерите на Теодосиќ сега? Они ми се најитнересни, кога не иде на Србија, прв човек за хејт е. Дечкото има проблем со психа, тоа е факт, ама и факт е дека еден од најдобрите плејмејкери што заиграле на просторов. Каков преглед на игра, визија и цела партија против Бразил, само за школски учебници како треба да игра вистински плејмејкер. Србија влезе у права форма, а предашењево на Бразил им дава дополнителна сила, ако се доволно мотивирани и сконцтерирани не гледам проблем да ја минат и Шпанија, само да се затвори Гасол.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.450
Поени од реакции
1.784
Џабе се радувате кога Србија ја чека потоп во полуфинале од Шпанија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom