Фан Клуб: Валенсија

Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
хаха, да и ја го слушнав тоа вика - “онај господин што седи у средини је нови власник клуба“ :D
имаше уште некој бисер ама кој да памти :)

кој би бил “бомбата“?
Алваро Негредо (Сити бара 25М, повреден до Ноември, Реал главен кандидат, така да тешко)
Љоренте (Солдадо е можно да отиде у Јувентус и Чичарито се спомнува, ама оддамна нема ништо ново за Љоренте, Јувентус бара 20М и тоа е тоа)
Чичарито (не верувам дека ќе дојде, Јувентус главен кандидат, ама и од Валенсија не постоји некаков интерес за него)
Тео Гутиерез (од Валенсија рекоа дека не постои интерес за него, лудак невиден е и нема потреба од него)
Марио Гомез и Џузепе Роси (радио еспорт ги спомна и од тогаш ништо нема ново)
ЧаЧаЧа (Абубакар отиде во Порто, можда ја остави вратата отворена за Мартинез да си отиде)

можно е да биде некое друго име и да биде баш “бомба“
мене Фалкао ми паѓа на ум :D Монако сака да го прати на позајмица, ама Пако - Фалкао :unsure:
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
хаха, да и ја го слушнав тоа вика - “онај господин што седи у средини је нови власник клуба“ :D
имаше уште некој бисер ама кој да памти :)

кој би бил “бомбата“?
Алваро Негредо (Сити бара 25М, повреден до Ноември, Реал главен кандидат, така да тешко)
Љоренте (Солдадо е можно да отиде у Јувентус и Чичарито се спомнува, ама оддамна нема ништо ново за Љоренте, Јувентус бара 20М и тоа е тоа)
Чичарито (не верувам дека ќе дојде, Јувентус главен кандидат, ама и од Валенсија не постоји некаков интерес за него)
Тео Гутиерез (од Валенсија рекоа дека не постои интерес за него, лудак невиден е и нема потреба од него)
Марио Гомез и Џузепе Роси (радио еспорт ги спомна и од тогаш ништо нема ново)
ЧаЧаЧа (Абубакар отиде во Порто, можда ја остави вратата отворена за Мартинез да си отиде)

можно е да биде некое друго име и да биде баш “бомба“
мене Фалкао ми паѓа на ум :D Монако сака да го прати на позајмица, ама Пако - Фалкао :unsure:
Според новинарите во Валенсија, бомбата е Џексон Мартинез.

http://www.plazadeportiva.com/ver/26239/lim-prepara-la-llegada-de-un-delantero-bomba.html

Овие Plaza Deportiva се блиски до клубот, мислам еден од уредниците им е Héctor Gómez aka General de Pie, кој пред две недели отиде во Radio Esport кај Julio Insa, кој пак е најблизок од новинарите до Амадео Салво :D

Мислам дека има вистина во ова, уште пред да го купи клубот Лим, се најавуваше дека сака да ги донесе Енцо и Џексон во пакет, кои заедно би требало да вредат околу 50 милиони, колку што Лим и најави дека ќе потроши ова лето. Сите други играчи кои ги поврзаа со Валенсија ми стојат единствено како стратегија на клубот.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Според новинарите во Валенсија, бомбата е Џексон Мартинез.

http://www.plazadeportiva.com/ver/26239/lim-prepara-la-llegada-de-un-delantero-bomba.html

Овие Plaza Deportiva се блиски до клубот, мислам еден од уредниците им е Héctor Gómez aka General de Pie, кој пред две недели отиде во Radio Esport кај Julio Insa, кој пак е најблизок од новинарите до Амадео Салво :D

Мислам дека има вистина во ова, уште пред да го купи клубот Лим, се најавуваше дека сака да ги донесе Енцо и Џексон во пакет, кои заедно би требало да вредат околу 50 милиони, колку што Лим и најави дека ќе потроши ова лето. Сите други играчи кои ги поврзаа со Валенсија ми стојат единствено како стратегија на клубот.
ја мислам дека Џексон нема шанси да си иде од Порто за 25М... :(.
Порто не би го пуштиле за толку малце пари али останува да видиме, ја мислам дека ќе бараат 35М колку што му е клаузулата...
а ако дојде Џексон, ме интересира што ќе направи Нуно со формацијава, уште на почеток најави 4-4-2.
за Пиати ќе нема место во 4-4-2, таман се разигра и сега ќе треба да иде на клупа.[DOUBLEPOST=1409395551][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
ја мислам дека Џексон нема шанси да си иде од Порто за 25М... :(.
Порто не би го пуштиле за толку малце пари али останува да видиме, ја мислам дека ќе бараат 35М колку што му е клаузулата...
а ако дојде Џексон, ме интересира што ќе направи Нуно со формацијава, уште на почеток најави 4-4-2.
за Пиати ќе нема место во 4-4-2, таман се разигра и сега ќе треба да иде на клупа.[DOUBLEPOST=1409395551][/DOUBLEPOST]
Барем доброто е што знаеме дека ќе биде бомба :D
Според мене било кој од тројката Џексон, Негредо или Љоренте да дојде би бил задоволен. Џексон е моментално во најдобра форма, Негредо би морале да го чекаме уште два месеци да оздрави, а Љоренте би растурал со глава по центар шутевите на Гаја, кој пак, слободно Нуно може да го игра на позиција лево крило со Орбан како лев бек. :)[DOUBLEPOST=1409396939][/DOUBLEPOST]http://gianlucadimarzio.com/calcio-internazionale/falcao-si-e-inserito-il-city-e-negredo

Можно е Фалкао да оди во Сити, а Негредо да дојде во Валенсија. Некако се поврзуваат коцките. Еве што напиша вчера на твитер Alberto Santamaria:

VCF y City acercan MUCHO las posturas para cerrar la cesión de NEGREDO pero no hay acuerdo económico con el punta. Informa @AlbertoSantama

Валенсија и Сити се блиску до договор за позајмица на Негредо, но сè уште не е постигнат договор во врска со платата на напаѓачот.
 
Последно уредено:
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Негредо :( сеедно ми е кој и да дојде ќе сакам Пако да игра, а Негредо го мрзам како и секој екс играч на Севиља и оние 4 гола кога не поеба за ЛШ :mad:
[DOUBLEPOST=1409411657][/DOUBLEPOST]Ди Марцио:
Inter turns down Valencia’s offer for Guarin
http://gianlucadimarzio.com/en/calciomercato/inter-turns-down-valencias-offer-for-guarin/
:facepalm:
не ми е за верување..
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Според Radio Esport, Џексон Мартинез уште е примарна цел на Валенсија, но Порто барем засега не попушта. Негредо би дошол само како позајмен играч.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Според Radio Esport, Џексон Мартинез уште е примарна цел на Валенсија, но Порто барем засега не попушта. Негредо би дошол само како позајмен играч.
да, ама ја како што знам Сити сака да го продаде поради финансискиот фер-плеј и не се спремни да го позајмат.
како што разбрав Џексон не е на листата повикани играчи за утрешната утакмица на Порто :vozbud:
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Негредо се поблиску на позајмица со можност за откуп.
добро е, ќе го видиме во каква форма е после повредата, ама ќе има веќе 30 години следното лето, ја не би дал повеќе од 15М за него.
и веројатно еден од Енцо и Гуарин ќе дојде.
Гуарин го немам пратено и незнам што да кажам :unsure:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Гуарин кај вас, утре се очекува официјална потврда.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Гуарин кај вас, утре се очекува официјална потврда.
хмм, ќе видиме уште не е договорено меѓу клубовите..
Валенсија сака позајмица со можност за откуп, Интер сака во позајмицата да стави клаузула каде Валенсија ќе мора да го купи после “Х“ број на настапи.
пишува дека Интер е спремен да го пушти поради лошите односи меѓу него и Мацари.
Енцо и понатаму е опција, искрено го немам гледано Гуарин ама не верувам дека може да помогне колку Енцо ќе видиме после Лисабонсково дерби ќе се знае т.е. утре.
иначе каков е Гуарин? игра ли одбрана? дека во 4-3-3 (ако Валенсија продолжи со формацијава) мора да игра..
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Има потенцијал Гуарин ама многу слабо го користеше у Интер, до душа и повеќе пати играше у напад и затоа се губеше. Башка и на моменти незаинтересирано делуваше на терен.
Јак играч е Гуарин, штета што се погоди да игра во еден мртов Интер без никаква организација.
Добар играч добивате, ако се разигра како што играше у Порто во 4-3-3 ќе имате коска играч.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Изгледа постигнат е договор помеѓу Сити и Валенсија за Негредо (позајмица + можност за откуп). Се чека Фалкао да потпише со Сити па да се официјализира!
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Негредо би требало да дојде утре, позајмица и после позајмицата Валенсија “мора“ да го откупи (25М) ?!? o_O:facepalm:


Има потенцијал Гуарин ама многу слабо го користеше у Интер, до душа и повеќе пати играше у напад и затоа се губеше. Башка и на моменти незаинтересирано делуваше на терен.
Јак играч е Гуарин, штета што се погоди да игра во еден мртов Интер без никаква организација.
Добар играч добивате, ако се разигра како што играше у Порто во 4-3-3 ќе имате коска играч.
изгледа ништо од Гуарин, Енцо би требало утре да дојде, веројатно се е договорено само документите да се потпишат :)
не го потценувам Гуарин ама моментално Енцо е во врвна форма и мислам дека ќе помогне повеќе од него.


Жонас се збогуваше со Валенсија :place:
штета што на ваков начин си замина, тивко дојде и тивко си отиде. :(
мислам дека е најдобар трансфер што го направи Браулио.
еден од подобрите играчи во последниве неколку години може и најдобар, не ја обрука 7 што ја носеше :)
53 гола постигна за Валенсија во 3ипол години.
овие два гола ми се некако во сеќавање на “О Детонаторот“

второво клипче со ПСЖ е долго, ама го има голчето што даде, кој донесе надеж за можно 1/4ф :)
само нека не иде во Севиља и се најдобро ;)

Жонас идоло! :D
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007


Незнам зошто речиси никогаш не доби вистинска шанса, но очигледно беше дека ептен сака да игра за Валенсија. А и воопшто не беше лош. Нека му е со среќа!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom