PayPal (официјална тема)

Член од
21 мај 2014
Мислења
61
Поени од реакции
55
парите ти ги зема директно и потоа откако ке се изврши трансакцијата ке ти прикаже информации во врска со неа.
 
A

Avenger99

Гостин
Дечки порачав нешто од ebay е сеа некои производи немаат тракинг број, како да знам кога ќе стигнат? Таму пишува од-до ама тоа е размер од месец дена..:unsure:
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.278
Поени од реакции
1.577
Дечки порачав нешто од ebay е сеа некои производи немаат тракинг број, како да знам кога ќе стигнат? Таму пишува од-до ама тоа е размер од месец дена..:unsure:
За месец дена стигнува
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.278
Поени од реакции
1.577
Да ама неможеш да знаеш кога отприлика а? Иначе колку време стои во пошта пратката? Зошто можно е во периодот кога ќе стигне да сум на одмор..
Мислам дека стои до месец дена во пошта,и зависи каква е пратката ако е лесна ја носат дирекно дома не стои во пошта ако е тешка над 1 кг тогаш стои во пошта и од таму треба да ја подигнеш а со тракинг бројче и не ти е потребно со него неможеш да гледаш за колку време ке стаса тука ја следиш на кое место моментално се наога од прилика месец дена горе доле стасува без гајле ако има некој проблем ке те информираат они преку email а што нарача ?
 
A

Avenger99

Гостин
Мислам дека стои до месец дена во пошта,и зависи каква е пратката ако е лесна ја носат дирекно дома не стои во пошта ако е тешка над 1 кг тогаш стои во пошта и од таму треба да ја подигнеш а со тракинг бројче и не ти е потребно со него неможеш да гледаш за колку време ке стаса тука ја следиш на кое место моментално се наога од прилика месец дена горе доле стасува без гајле ако има некој проблем ке те информираат они преку email а што нарача ?
Ситни некој работи и за нив неам тракинг бројче.. Е сеа за едно поскапа работа иам и како се гледа тоа? Се стега само на тракинг бројчето? Еве што ми пишува кога ќе стегнам на бројчето
Capture.PNG
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.278
Поени од реакции
1.577
Ситни некој работи и за нив неам тракинг бројче.. Е сеа за едно поскапа работа иам и како се гледа тоа? Се стега само на тракинг бројчето? Еве што ми пишува кога ќе стегнам на бројчето
Прегледај го приврзокот 97381
Па ете имаш тракинг број еве ти имаш подетално објаснето
http://pages.ebay.com/help/buy/after-sale.html
 
A

Avenger99

Гостин

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.278
Поени од реакции
1.577
Да знам, ама незнам како се следи пратката? Каде пишува каде се наоѓа? Ова China Post? Демек во поштата во Кина се наоѓа? Извини вака прв пат порачувам па незнам :D
Да мислам дека е така незнам ја никогаш не сум ги следел пратките од ибеј и незнам точно како е ако најдам до попосле ке ти пратам линк
 
A

Avenger99

Гостин
Се снајдов другар, одиш на веб страницата на China post го внесуваш тракинг бројот и ти дава каде се наоѓа пратката моментално. Фала во секој случај (y)
 
Член од
12 јули 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво,

Се соочувам со еден чуден проблем на PayPal. Креирав профил на Paypal каде при регистрација ја одбрав Македонија, ја верификував и новата извадена Visa Electron картичка од Тутунска банка без никакви проблеми. Но, проблемот е на профилот на ПП немам опција за да префрлам пари од трансакциската на ПП. На сметката има средства. Во прилог ви доставувам и слика за ако некој знае како да го решам проблемот затоа што на профилот не се наметнати никакви лимити а и верификацијата помина без никакви проблеми. Ги контактирав и директно ПП но 1 недела нема никаква реакција Problem with PayPal.jpg

Благодарам однапред
 
Член од
18 јуни 2014
Мислења
60
Поени од реакции
35
Дали може со Виса картичка од Халк Банка ?
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Здраво,

Се соочувам со еден чуден проблем на PayPal. Креирав профил на Paypal каде при регистрација ја одбрав Македонија, ја верификував и новата извадена Visa Electron картичка од Тутунска банка без никакви проблеми. Но, проблемот е на профилот на ПП немам опција за да префрлам пари од трансакциската на ПП. На сметката има средства. Во прилог ви доставувам и слика за ако некој знае како да го решам проблемот затоа што на профилот не се наметнати никакви лимити а и верификацијата помина без никакви проблеми. Ги контактирав и директно ПП но 1 недела нема никаква реакцијаПрегледај го приврзокот 97438

Благодарам однапред
Не треба да ставаш пари од трансакциска на ПП, идеш купуваш каде сакаш со ПП и парите директно се повлекуваат од твојата трансакциска сметка.
 
Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
Си Напраив и јас PayPal, Не беше којзнае колку комплциирано. Но едно нешто ме буни. Зошто ми покажува 0 пари на ПејПал кога имам ставено на мојата сметка од НЛБ, 50 евра?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom