Диети и слабеење

Член од
6 јуни 2014
Мислења
70
Поени од реакции
76
Нова сум во форумот, а и да си признам немам време да барам. Кажите ми дали ги има тука правилата на 90-дневната диета и ако ја нема, дали сакате да отворам тема за неа? Има премногу правила и финти, но еве јас денес сум последен ден од диетата и ослабев 18кг. Значи од 8-ми март до денес само со диетата и пиење 2л вода на ден го добив овој резултат. :)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
И што после 90-те дена?
Имаш решение после тоа?
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
70
Поени од реакции
76
Се прави одмор уште толку и се почнува пак. Тоа секако не значи дека после добиването на посакувана тежина почнуваш да jадиш како претходно. Жената коjа ми jа кажа пред седум години е симнала за рок од 21 месеци 56 кг, сега продолжува да пази што jади. И тоа не е единичен случаj, многу жени ослабеле со неа. :)
 
D

devojcence

Гостин
dajte nekoja lesna letna dieta za da simnam nekoe kilce, plus sport posekako :)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ослабнале што воздух,вода,коски,мускули вода?
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
70
Поени од реакции
76
Ослабнале што воздух,вода,коски,мускули вода?
Некако не ми се допаѓа сарказмот во Вашиот коментар. :) Сосем љубезно прашав дали некоj би сакал да jа испроба и бев спремна да му помогнам, бидејќи видов колку добар резултат има каj мене, колку подобро се чувствувам, колку полесно се движам, колку подобар сон имам. Ако имате Вие некоj предлог кон мене (да ги исклучиме однапред фитнесот и пиењето шеjкови и слично) jас би била среќна да го споделите и веднаш би го испробала. :)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.743
Поени од реакции
12.194
Некако не ми се допаѓа сарказмот во Вашиот коментар. :) Сосем љубезно прашав дали некоj би сакал да jа испроба и бев спремна да му помогнам, бидејќи видов колку добар резултат има каj мене, колку подобро се чувствувам, колку полесно се движам, колку подобар сон имам. Ако имате Вие некоj предлог кон мене (да ги исклучиме однапред фитнесот и пиењето шеjкови и слично) jас би била среќна да го споделите и веднаш би го испробала. :)
без физичка активност или без фитнес, со физичка активност? дали во тој режим спаѓа и план за активно трошење на калориите и соодветна исхрана или исклучиво функционира на база намалување калории?
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
70
Поени од реакции
76
Намерно го спомнав фитнесот, има луѓе кои во оглед на своjата тежина, состоjба на притисокот и т.н. не се во можност да вежбаат , за нив се препорачуваат долгите прошетки. :) 90-дневната диета е програм на одделна исхрана, не се jаде да речиме месо со ориз или пица со кашкавал. :)
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
Намерно го спомнав фитнесот, има луѓе кои во оглед на своjата тежина, состоjба на притисокот и т.н. не се во можност да вежбаат , за нив се препорачуваат долгите прошетки. :) 90-дневната диета е програм на одделна исхрана, не се jаде да речиме месо со ориз или пица со кашкавал. :)
Ајде моме, пиши ја диетата!
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ох леле си изгубила интрамускуларна вода и протеините што не си ги надокнадила од режимот кој нема никакви микронутриенти и протеини за зачувување мускулна маса.
Возбудена си од бројкаа на вагата а не од огледалото и телесната композиција..
Но ваш избор не се мешам
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
70
Поени од реакции
76
Обиколка на градите -10см
Талија: -13см
Ханш: -12см
Бедро:
*десно: -6см
*лево: -7см
Не сум опседната од броjката на вагата, туку токму бидејќи го гледам резултатот во огледало и промените во моjата здравствена состоjба си кажав дека можеби тука е местото да го споделам моето искуство.
 
Последно уредено:
N

Nessa Alcarin

Гостин
Ох леле си изгубила интрамускуларна вода и протеините што не си ги надокнадила од режимот кој нема никакви микронутриенти и протеини за зачувување мускулна маса.
Возбудена си од бројкаа на вагата а не од огледалото и телесната композиција..
Но ваш избор не се мешам
Пер ај не ми се прави многу специјалист и експерт, прашај прво што јадам после збори. И ако имаш да дадеш совет за некоја рецепта пиши а не само да ми паламудаш, како ти да си единствениот на овој свет што знае како се слабее.
Не ми фалат протеини, тоа јадам....
 

doorsi

Баџанак
Член од
26 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
234
спорт , спорт. али без претеруванје, саат до саат и пол денот со точакот и нема да треба да се замарате со диети.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Коа ќе го банирате идијотов бе..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom