Општи вело муабети, прашања, совети

Charon

Нинџа
Член од
31 октомври 2010
Мислења
428
Поени од реакции
1.104
Дали се најдува во Скопје точак до кај 500-1000? Стар, краден било каков, ми треба за 2-3 км секој ден и да можам да го заклучувам секаде.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Друштво здраво,
Другар доаѓа од Германија на средина на Јуни, па е заинтересиран за ИЗНАЈМУВАЊЕ на точак со кој би можел да се спушта од водно по off-road патеки и слично.

Не сум запознаен околу ова, па ме интересира дали негде би можел да најдам точак за период од месец/месец ипол.

Фала ви
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.324
Поени од реакции
29.793
Не сум свесен дека има изнајмување овде... можеби директно да направиш муабет со продавнициве.
Искрено, тоа е една од работите што ми смета. Нема опција да си платиш изнајмување на ден-два за детално да го пробаш точакот пред да го купиш (нормално, со претходно оставање на парична гаранција).
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Друштво здраво,
Другар доаѓа од Германија на средина на Јуни, па е заинтересиран за ИЗНАЈМУВАЊЕ на точак со кој би можел да се спушта од водно по off-road патеки и слично.

Не сум запознаен околу ова, па ме интересира дали негде би можел да најдам точак за период од месец/месец ипол.

Фала ви
Вo Outdoor на Рекорд изнајмуваат мтб точаци за еден ден, ама незнам точно за цената.
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Друштво здраво,
Другар доаѓа од Германија на средина на Јуни, па е заинтересиран за ИЗНАЈМУВАЊЕ на точак со кој би можел да се спушта од водно по off-road патеки и слично.

Не сум запознаен околу ова, па ме интересира дали негде би можел да најдам точак за период од месец/месец ипол.

Фала ви
Колку што знам, Outdoor, Bikestop и ProSport изнајмуваат точаци за downhill.
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
161
Поени од реакции
69
Препорака за некој половен велосипед со ефтина цена каде може да се купи знае ли некој??? 1500-1800 денари
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.324
Поени од реакции
29.793
Браво, треба и другиве општини така. Но само да бидат за сите а не по некој „клуч„ делени субвенциите.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
А важи ова за купување на делови и надградба на точакот? Супер ќе биде ако важи.
 
П

Паган-др

Гостин
Нарачувал некој од алиекспрес во скоро време дресови, да прашам за големината, да не ја утнам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom