“Тајните“ ученици на Исус

Р

ракија и мезе

Гостин
Ја прв пат слушам за Таен Агент - Исус.

Значи у право си бил
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Шон конери е таен агент 007, Вилем Дефо ие Исус а Чарлтон Хестон - Мојсеј[DOUBLEPOST=1396900104][/DOUBLEPOST]
Па единствено Исус можеш да го видиш и слушнеш на филм
Добро ок само шо тајниов агент е непостоечи мешаш фантазија со реалност ајт.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Добро ок само шо тајниов агент е непостоечи мешаш фантазија со реалност ајт.
Британија има своја “тајна служба“ всушност 2 се МИ5 (за внатрешна безбедност) и МИ6 за надворешна безбедност, кои имаат свои агенти, аналитичари, крипттоаналитичари..... со свои задачи како во внатрешноста на кралството така и во странство, така да 100% постои таен агент во британската МИ6
 
Р

ракија и мезе

Гостин
Исус ли работе у британската тајна служба то ест МИ5 и то ест МИ6?
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Британија има своја “тајна служба“ всушност 2 се МИ5 (за внатрешна безбедност) и МИ6 за надворешна безбедност, кои имаат свои агенти, аналитичари, крипттоаналитичари..... со свои задачи како во внатрешноста на кралството така и во странство, така да 100% постои таен агент во британската МИ6
И неговото име е Шон Конери претпоставувам.
Шон конери е таен агент 007, Вилем Дефо ие Исус а Чарлтон Хестон - Мојсеј[DOUBLEPOST=1396900104][/DOUBLEPOST]
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
можеби е може не е али не е то битно... и на Исус вистинското име му е Јешуа
На хебрејски преведено Исус е Yeshua што значи тоа е едно исто име.
Yeshua
is the Hebrew name for the Lord. It means "Yahweh [the Lord] is Salvation."But basically, Joshua and Jesus are the same name.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
На хебрејски преведено Исус е Yeshua што значи тоа е едно исто име.
Yeshua
is the Hebrew name for the Lord. It means "Yahweh [the Lord] is Salvation."But basically, Joshua and Jesus are the same name.
Нешто си ми збунет
велиш на хебрејски преведено Исус е Јешуа
е ај вака на кој јазик е ИСУС и што значи на тој јазик (немачки, енглески, свахили..)
Инаку за бог се вели Јахве не Јешуа
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Нешто си ми збунет
велиш на хебрејски преведено Исус е Јешуа
е ај вака на кој јазик е ИСУС и што значи на тој јазик (немачки, енглески, свахили..)
Инаку за бог се вели Јахве не Јешуа
Воопшто не сум збунет ти кажа Јешуа јас ти кажав на кој јазик е а во превод значи Исус.Инаку на секој јазик е различно името али во превод е истото име пример спомна свахили на свахили е Jezi што е исто и Исус.Инаку спомна дека за бог се вели Јахве а не Јешуа,епа ако не си знаел Бог е едно а Исус е друго, едниот е таткото а другиот е синот.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Воопшто не сум збунет ти кажа Јешуа јас ти кажав на кој јазик е а во превод значи Исус.Инаку на секој јазик е различно името али во превод е истото име пример спомна свахили на свахили е Jezi што е исто и Исус.Инаку спомна дека за бог се вели Јахве а не Јешуа,епа ако не си знаел Бог е едно а Исус е друго, едниот е таткото а другиот е синот.
Малку е измешано кој е кој . Повеќето од христијаните не ни знаат кој е бог.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Воопшто не сум збунет ти кажа Јешуа јас ти кажав на кој јазик е а во превод значи Исус.Инаку на секој јазик е различно името али во превод е истото име пример спомна свахили на свахили е Jezi што е исто и Исус.Инаку спомна дека за бог се вели Јахве а не Јешуа,епа ако не си знаел Бог е едно а Исус е друго, едниот е таткото а другиот е синот.
Види вака, ако Јешуа значи пример Бог (ко шо велиш ти) тогаш ПРЕВЕДЕНО на англиски во библијата не би стоело Jesus туку God, во германските библији на тоа место ќе стои Gott а кај нас Бог а не Исус. тоа е ПРЕВОД. Е сега на кој јазик ИСУС значи Бог ?
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Види вака, ако Јешуа значи пример Бог (ко шо велиш ти) тогаш ПРЕВЕДЕНО на англиски во библијата не би стоело Jesus туку God, во германските библији на тоа место ќе стои Gott а кај нас Бог а не Исус. тоа е ПРЕВОД. Е сега на кој јазик ИСУС значи Бог ?
И сега кој е збунет ти викаш дека сум викал дека за Бог се велело Јешуа,а јас ако прочита ти реков дека за Исус се вика Јешуа џабе се трудиш да ме збуниш кога ти веќе самиот доволно си се збуни.Треба да разграничиш еднаш во твојот мозок дека Бог и Исус не се исто.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
И сега кој е збунет ти викаш дека сум викал дека за Бог се велело Јешуа,а јас ако прочита ти реков дека за Исус се вика Јешуа џабе се трудиш да ме збуниш кога ти веќе самиот доволно си се збуни.Треба да разграничиш еднаш во твојот мозок дека Бог и Исус не се исто.
Вака пополека за да разбереш, ќе тргнеме од почеток
Исус е евреин, и името му е дадено ЕВРЕЈСКО - ЈЕШУА. После некој му го сменал во ИСУС
Кој му го сменал во ИСУС и на кој јазик и што ИСУС значи. Значи не дошло од Исус во Јешуа туку обратно. Не си разбрал точно википедијата.
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Вака пополека за да разбереш, ќе тргнеме од почеток
Исус е евреин, и името му е дадено ЕВРЕЈСКО - ЈЕШУА. После некој му го сменал во ИСУС
Кој му го сменал во ИСУС и на кој јазик и што ИСУС значи. Значи не дошло од Исус во Јешуа туку обратно. Не си разбрал точно википедијата.
Никој не му го сменал само на ЕВРЕЈСКИ наместо ИСУС велат ЈЕШУА ти или тренираш или се дрогираш трето нема.Дај намали дозеџот таму гледаш дека скроз ти го има исушено мозокот.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Никој не му го сменал само на ЕВРЕЈСКИ наместо ИСУС велат ЈЕШУА ти или тренираш или се дрогираш трето нема.Дај намали дозеџот таму гледаш дека скроз ти го има исушено мозокот.
имам јас трпение и сум испратил доста како тебе од дискусии, значи на кој јазик што значи Исус, ете по твоето Јешуа е на Хебрејски а исус на кој јазик е?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom