Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
I

Immigration man

Гостин
Здраво
Ај нешто да прашам дали можи да се работи во австралија и канада со бугарски пасош,и ако не можи дали во блиска иднина е тоа можно ?
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Здраво
Ај нешто да прашам дали можи да се работи во австралија и канада со бугарски пасош,и ако не можи дали во блиска иднина е тоа можно ?
Не сум баш сигурен другар, ама мислам дека за Канада и Австралија не прави голема разлика дали си со наш или бугарски пасош . Тие што вадат бугарски пасош повеќе им е за да работат низ европа. :)
 
I

Immigration man

Гостин
Не сум баш сигурен другар, ама мислам дека за Канада и Австралија не прави голема разлика дали си со наш или бугарски пасош . Тие што вадат бугарски пасош повеќе им е за да работат низ европа. :)
да,ама дали можи да се работи како во европа?
оти со македонски пасош тешко е и туристичка виза да добиајш за овие земји
 
Член од
2 декември 2013
Мислења
25
Поени од реакции
7
Здраво,
1)Дали може само да ми кажете каде се оди точно за интервјуто, пошто не одам преку посредник. Дали е на ул. Славјанска 1, во Министерство за Правосудие? Пошто ја гледам таа адреса на ливчето што ми го дадоа.
2)Дали мислите да донесам превод од посмртница од дедо ми и извод на татко ми на интервјуто, пошто за година дена, кој знае дали ќе ми побараат или нема.
 
Член од
4 септември 2012
Мислења
180
Поени од реакции
105
Здраво,
1)Дали може само да ми кажете каде се оди точно за интервјуто, пошто не одам преку посредник. Дали е на ул. Славјанска 1, во Министерство за Правосудие? Пошто ја гледам таа адреса на ливчето што ми го дадоа.
2)Дали мислите да донесам превод од посмртница од дедо ми и извод на татко ми на интервјуто, пошто за година дена, кој знае дали ќе ми побараат или нема.
За 1) може да прашаш по телефона и ке ти кажат.
https://mjs.bg/11/
За 2) Најдобре носи. Подобре да ти кажат дека не се потребни отколку да те в'рнат на дополнителна проверка.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
55
Поени од реакции
20
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom