Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.780
Поени од реакции
33.568
Трет номиниран за најдобар филм од неанглиско говорно подрачје - Jagten (The Hunt) - check.

И морам уште еднаш длабоко да се поклонам. :cuc: Извонредно остварување. Можеби за нијанса поуметнички насочено од The Broken Circle Breakdown, и можеби со поголеми шанси да го земе Оскарот, но за мене останува број 1 Белгискиот. По него останав забезекнат, тој ме акна од земја и уште не можам да се опоравам. За Jagten, само длабок поклон.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Zlate, youve had a good run man, sega kosmosot ednostavno mora da te kazni so nekoj los. Thats the way it goes.
Ne za drugo, za tie sto se u sred sesija, da veruvaat u karma ili slicno, ne za drugo. :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.780
Поени од реакции
33.568
Zlate, youve had a good run man, sega kosmosot ednostavno mora da te kazni so nekoj los. Thats the way it goes.
Ne za drugo, za tie sto se u sred sesija, da veruvaat u karma ili slicno, ne za drugo. :D
Видиќемо. Следни се Камбоџанскиот и Палестинскиот. Велиш на добар пат сум да бидам казнет?
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Сакам тука наместо Во врска со љубовта, зашто највеќе не` познавате.

Уште од кога ја запознав, знаев дека таа е за мене. Ме расположуваше во сите моменти, ми ставаше насмевка на лицето како играчките на децата. Секогаш тука за мене. Не бара ништо, не ме замара. Ми ги исполнува сите мои желби и барања. Ќе и` останам верен завек. Баш вистинска љубов. Не онаа од романтичните холивуд комедии. Не онаа од на Вуди Ален филмовите со варање. Не онаа лезбејската од Блек Сван. Не онаа totally-hetero-no-homo-real-bromance помеѓу Тајлер и Нараторот. Оваа е над сите тие, оваа е навистина вистинска. Те сакам! :love:

http://www.youtube.com/watch?v=ZeEOOq3L0YQ
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Честитки и да се скинете од идење.

Вчера си го репризирав Ле Миз. Онака. Добро филмче и по второ гледање. Многу добро и тоа. Почетокот феноменален би можел уште 100 илјади пати да го гледам.

Него само јас се интересирам како Noah ќе се вклопи во филмографијата на Аронофски ? Пошто сите знаеме дека Дарен сака филмови во кои што ја тестира човечката психа до крајни граници, перфектно ги објаснува човечките емоции преку неговите ликови..вака во Ноа некако не го гледам тоа.. али што знам..можеби Жирафата или друга животиња ќе има добар character development.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.780
Поени од реакции
33.568
Него само јас се интересирам како Noah ќе се вклопи во филмографијата на Аронофски ? Пошто сите знаеме дека Дарен сака филмови во кои што ја тестира човечката психа до крајни граници, перфектно ги објаснува човечките емоции преку неговите ликови..вака во Ноа некако не го гледам тоа.. али што знам..можеби Жирафата или друга животиња ќе има добар character development.
Не сум размислувал на оваа тема, ама искрено - и јас едвај го чекам. Аронофски ми е меѓу најомилените режисери, ако не и бр.1 од современиците.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
За љубителите на филмовите на Ким Ки Дук, излезе неговиот најнов :)

Moebius.2013.PLSUBBED.HDRip.XviD-GHW
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Бомбаш, на што си брат ?
Ender's Game просек, пфффффффффффф.
Провери ајде уште еднаш.


A gде је Ио ?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.780
Поени од реакции
33.568
Бомбаш, на што си брат ?
Ender's Game просек, пфффффффффффф.
Провери ајде уште еднаш.


A gде је Ио ?
Io си седи на профил кај него. Се налути оти му ги зедоа спрејовите, не може веќе на некои места да црта графити. :pos:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Blue Jasmine - Досаден почеток но станува поинтересен понатаму. Чуден е малку но ми се допадна користење на flashbacks да се раскаже приказната. Добра глума на Cate Blanchett, многу добра актерка, страшен професионалец.
7/10

Captain Philips гледам има висока оцена на imdb, мене не ми легна филмов и едвај чекав да заврши (ретко прекинувам филм, треба ептен да е тиња). Многу ми беше досаден и глумата ми беше неприродна. Цел филм помина во дерење и заканување ама битно има номинација за Оскар. 5.5/10
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Бомбаш, на што си брат ?
Ender's Game просек, пфффффффффффф.
Провери ајде уште еднаш.


A gде је Ио ?

заникаде, на ИО му се допадна, а вкусовите ни се различни, затоа е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom