Легализирање на марихуаната?

Да се легализира Марихуаната во РМ ?


  • Вкупно гласачи
    435
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.721
Јас лично губам мотивација, можеби сум покреативен кога пушам но сепак мислам дека тоа е од преголем премор, бидејќи сум хронично ненаспан кога ќе ја заредам без контрола. Но нема човек што ќе ме убеди дека хронично користење на марихуана делува позитивно врз било кој аспект од однесувањето, мотивацијата, волјата, продуктивноста. Нека пуши некој секој ден по две двојки,ако треба заедно ќе го правиме тоа и нека ме убеди дека ганџата не влијае на мотивацијата и општата психичко-физичка способност.

И мене се така некако ми се погаѓа да пушам кога треба да станам утре дента, спијам ко топ, ама недоволно време. А секој ден не ми се пуши, така да не знам дали и колку влијае на мотивацијата.
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
103
Поени од реакции
67
Јас сум за легализација, ама сметам дека секојдневно користење не е добро за здравјето.

На крај краева, грав да јадеш секој ден не е здраво.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.721
купување марихуана он-лајн? Искуство некој со ова?
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
легализација на марихуаната сум ЗА иако не сум пушач ни на цигари сепак докторите докажаа дека медицински марихуаната е корисна лекува некои болести исто и не е штетна ако пушиш така да мене не ми пречи али у нашава влада ептен се изнапушија така да не им дозволуваат на граѓаните на Р.М да пушат
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Пријатели, уште неколку часа до Нова Година, спремни сте? Јас, ДА!




Легална напомена и објаснување: Ова не е моја марихуана, сликите ги најдов на интернет. Јас немам никаков контакт со марихуана, ова е само замислен експеримент на слободен ентузијаст. Не познавам никој кој има било каков контакт со ова растение. Ова не треба да се свати сериозно, ниту како обид за присилно наведување. Јас ке го користам и понатаму моето право за слободен говор, демократски живот и потрага по среќата. ;)
--- надополнето: 31 декември 2013 во 18:14 ---
планирам да нарачам семиња од овде http://www.royalqueenseeds.com/
Немој да имаш паранои со нарачката со семиња. 100% е сигурна и дискретна. Overgrow the Planet!
Има подобри страни за нарачка, поефтини + бонус семиња даваат. :)
Што нарача? Совет од мене, немој да им ставаш додатоци за раст, вештачки ѓубрива итн. Никако не им ставај вештачко ѓубриво, и насади ѓи во рофка земја, без да биде предходно хемиски третирана.
Ако мислиш дека нешто не е како што треба, сликни прати ми слика, ке го решиме проблемот.
Stay Responsilbe, се надевам ке ти текне. ;) Ќути си. :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.263
Поени од реакции
78.903
Легална напомена и објаснување: Ова не е моја марихуана, сликите ги најдов на интернет. Јас немам никаков контакт со марихуана, ова е само замислен експеримент на слободен ентузијаст. Не познавам никој кој има било каков контакт со ова растение. Ова не треба да се свати сериозно, ниту како обид за присилно наведување. Јас ке го користам и понатаму моето право за слободен говор, демократски живот и потрага по среќата. ;)
Мислиш дека до толку е утепана оваа земја, па мораш при секој ваков пост ова да го пишуваш?
Можда си у право....
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Мислиш дека до толку е утепана оваа земја, па мораш при секој ваков пост ова да го пишуваш?
Можда си у право....
Нека има дружење, та на тоа не му обрнувајте внимание. :)
Навика ми е од странски форуми, каде што ставаме (ставаат) слики од берби, од болести, каде што се даваат совети од прво лице... и на некој начин, ова е вид минимална правна заштита. За кај нас не верувам дека нешто има ќар, освен што интересно е да се прочита.
И да, мислам дека е утепана оваа земја, ама си ја сакам. :)
--- надополнето: 31 декември 2013 во 20:05 ---
планирам да нарачам семиња од овде http://www.royalqueenseeds.com/
Мој фаворит, го препорачувам. Ако го нарачаш до утре ке имаш 5 авто-фловер семиња од Нортерн Лајт и 10 гратис рандом квалитетни феминизирани семки: http://www.nirvanashop.com/en/autoflowering-marijuana/798-northern-light-feminized-autoflower-5-seeds.html се за 18 евра, најефтино до сега што имам видено.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.721
Нека има дружење, та на тоа не му обрнувајте внимание. :)
Навика ми е од странски форуми, каде што ставаме (ставаат) слики од берби, од болести, каде што се даваат совети од прво лице... и на некој начин, ова е вид минимална правна заштита. За кај нас не верувам дека нешто има ќар, освен што интересно е да се прочита.
И да, мислам дека е утепана оваа земја, ама си ја сакам. :)
--- надополнето: 31 декември 2013 во 20:05 ---


Мој фаворит, го препорачувам. Ако го нарачаш до утре ке имаш 5 авто-фловер семиња од Нортерн Лајт и 10 гратис рандом квалитетни феминизирани семки: http://www.nirvanashop.com/en/autoflowering-marijuana/798-northern-light-feminized-autoflower-5-seeds.html се за 18 евра, најефтино до сега што имам видено.

нарачав, па ќе видиме :) одлична опција е што можам да им ги пратам парите по пошта
 

Kajgana Shop

На врв Bottom