Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Си ме извадил од контекст со цитираното,реков на почетокот ми беше глуп...настрана некој снимени сцени,другото све ми беше илогично и многу нереален психопат,све додека не го видов крајот :)
Кога дојде крајот видов дека трипал и илогичностите во филмов беа оправдани
 
G

grande-juve

Гостин
се изнагледав Али Џ деновиве, ѕвер
respek
За ова имаш “ва-сап“ ала Бруно

so fucking special, кјубрик и хичкок гледала :D
филмови од имдб топ250 и мејнстрим-хипстерски режисери ко q-prick, lunch i hitch cock не се бројат, па колку сака нека се стари, различни или чудни
За ова имаш “иш-донт-тинк-со“, ако тоа “не се бројат“ ти значи дека се лоши... Хичкок треба со сила да да им биде пуштан на сите како на Алекс шо му ги држеа очите отворени од Пеколен Портокал :D
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
За ова имаш “ва-сап“ ала Бруно



За ова имаш “иш-донт-тинк-со“, ако тоа “не се бројат“ ти значи дека се лоши... Хичкок треба со сила да да им биде пуштан на сите како на Алекс шо му ги држеа очите отворени од Пеколен Портокал :D
малата сакаше да испадне special со хичкок и кјубрик
не викам дека се лоши, викам дека не се real hipster material
watchin hitchcock and qbrick aint gonna make you a original hipster, ai? :D

многу материјал од Саша инаку, а расцепкан на многу места..гледам има многу спешлс, многу серии, многу гостувања...не можам да најдам се` да изгледам
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
и двете верзии (америчка и англиска) плус спешлс ко Innit, Aiii, Bling Bling... :D
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Ке се гледа филмови денес,по вашиве критики сите биле супер
Прегледај го приврзокот 80119
Да се самоцитирам ,мисијата успешна ,оцена 10
Wow која приказна ја има The Best Of Offer ,америте да цркнат од љубомора. Џефри маестрален,ко секогаш.Ептен ми се свиѓаше филмов,после 2години гледам волку добар филм,се пред него беше тапа ,пушташ амерички филм и за 2 мин знаеш се од почеток до крај како ке иде, а за овој се изнаврзав ова вака-така-онака...
THe guard што убаво ме изнасмеа ,петарда:cuc:.

Овој станицата некако просечно ,како да фалеше нешто во филмот, да не пишуваше на крај на преводот ima jos немаше да знам дека е правен по вистинска случка.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
148
Поени од реакции
177
малата сакаше да испадне special со хичкок и кјубрик
не викам дека се лоши, викам дека не се real hipster material
watchin hitchcock and qbrick aint gonna make you a original hipster, ai? :D

многу материјал од Саша инаку, а расцепкан на многу места..гледам има многу спешлс, многу серии, многу гостувања...не можам да најдам се` да изгледам


Да бе стварно сакав да испаднам спешал :facepalm: Тоа ми е цел, браво што примети:pos:
--- надополнето: 23 декември 2013 во 12:44 ---
малата сакаше да испадне special со хичкок и кјубрик
не викам дека се лоши, викам дека не се real hipster material
watchin hitchcock and qbrick aint gonna make you a original hipster, ai? :D

многу материјал од Саша инаку, а расцепкан на многу места..гледам има многу спешлс, многу серии, многу гостувања...не можам да најдам се` да изгледам


Да бе стварно сакав да испаднам спешал :facepalm: Тоа ми е цел, браво што примети:pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.988
Не ќе биде лошо да се направи ваква тема и за следнава година.

(И пред некој да пише "Па што не почнеш ти ?" немам доволно желби за вас, а празна тема не се отвара :icon_mrgr: )
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
The Colony - Ништо посебно, очекував повеќе од филмчево, неам коментари. Сепак 6/10
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Не ќе биде лошо да се направи ваква тема и за следнава година.

(И пред некој да пише "Па што не почнеш ти ?" немам доволно желби за вас, а празна тема не се отвара :icon_mrgr: )
Па освежи ја темата со пост и ќе го сменам насловот во 2013 :) Ако не ти текнува што да пишеш посакај им на членовите многу среќа и здравје во новата година :love: aka сунгерот стајл.

Инаку со нетрпение го очекувам Her, имам чувство дека ќе биде еден од најдобрите филмови годинава... по содржината ми изгледа сличен на Lars and the real girl кој патем ми е меѓу најдобрите љубовни филмови. Имав негде пишано рецензија, уште еднаш препорака за него.

p.s.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
The Act of Killing.. (y) Ме изгуби некаде на половина, ама добар!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Абе остави ја барем до кај Оскарите, знаеш дека тогаш сите снимки излегуваат за најдобриве филмови, нека поминат Оскари, затворај кафанава, отварај нова.
Барем јас мислам дека така ќе биде подобро.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Го гледав вчера Closed Circuit многу добар трилер во кој е испреплетено шпионирање, тероризам, политика и секако љубовна приказна. Одлични глумци во филм со британски карактер што според мене е таман долг 1 саат и 30 минути. Заради некои клише моменти му дадов 7ца
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
ОК, темава одлучив да седи еден месец од Нова Година, а во меѓувреме ќе продолжиме во нова која нема да биде само за 2014, туку и за сите филмови кои што ќе ги изгледате, ќе има функција на водење сметка (тефтер) и како инстант предлог, слободно ќе биде и инстант рецензии како Die Hard meets The Other Guys или слично, опис, макар и разврзување некоја дискусија, во смисла - полабава атмосфера. инстантасувате? Инаку, онтопик, уште не сум ги изгледал многу очекувани од 2013 така да ќе има уште неколку апдејти од мене, а засега:
А само што сакав да отворам тема: Предизвик за изгледани филмови во 2014, каде онака, таксативно ќе ги набројуваме сите филмови што ќе ги изгледаме низ 2014, без разлика од која година се. Ќе биде пандан на истоимената тема во Уметноста, литературата, јазикот, и ќе помогне на крајот од 2014 да не се доведеме до ситуација да не знаеме што се сме изгледале низ годината што изминала, како што е случај со мене сега во 2013. Плус, ќе биде и еден вид натпревар со самите себеси дали би можеле да оствариме некоја норма која сме ја зацртале однапред. На некои може ќе им служи за билдање его, но што ако?

А, да. Јас не сум за пишување рецензии во таа тема. Нека останат рецензиите во Последен гледан филм со кратка рецензија, а тука нека бидат линкувани филмовите до рецензиите таму, или пак цитирани рецензиите од таму.

Можам да отворам, или да оставам на некој друг? :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom