Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
6 Џоди Фостер
Шеста !?? ШЕСТА !????

What sacrilege! (n)

I ... am in a state of utter and total shock ...




Мислев дека те знам Ио .... дека имавме нешто .... заеднички вкус .... омилени актерки .... сега се чувствувам дека не те познавам воопшто :cautious:. You're like a total stranger to me :place: ....
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Е де, не е ранг листа, рандом се.

Отидовме оф топик. Знаев дека некој ќе ме цитира за ова.
Не ми е убава бе, некако ми нема ич харизма. Обично е обратно ама ете кај неа поубава ми е плава одколку како на филмот црна.

п.с кои се твоите ?
А за ова знаеше дека ќе те цитирам? :)

Види, пак одиш во субјективно. Убава дали била или не е неважно. Харизма ќе и треба ако сака да стане претседател. Плава или црна, женско да е...

Поентата е дека нема улога за Оскар во филмов. Кој сака нека глуми (освен Мерил Стрип пошто неа стварно ќе ја номинираат). Немој тука да му го расипувате филмот на џимеј, се хајпна човекот за глумата на Сандра кога ќе види ќе падне во депресија.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Не сум го гледал Гравити, ние од провинцијата ќе чекаме HD торент :)

За Џенифер ајде ќе се воздржам да не влезам во хејт мод, ниту ми се допаѓа како глумица, а за некое чудо ниту како жена не ми е нешто убава.


П.С.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Предлог за филм со камиони? Немојте duel само 100 пати ми е гледан
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Prisoners:cuc:
Viola Davis, Melissa Leo, Terence Howard :cuc:
Maria Bello:cuc::cuc:
Hugh-fucking-Jackman :cuc::cuc::cuc::cuc:
Jake може многу подобро од ова, ама далеку од тоа дека беше лош

Имаше 1-2 Холивуд сцени, малку повеќе трае од шо треба, ама атмосферата, сценариото и посебно глумата беа перфектни.
Од годинава шо иам изгледано најдобар филм е, Хју тешко да земе Оскар иако го заслужува, растури на два-три пати кога беше у сцена со Дони (овде посебно, инаку цел филм растури он)
9/10
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Edinstvena rabota sto ne bese sovrseno vo Prisoners e monologot na babata koga Wolverine ke odi po vtor pat da ja izvadi vistinata od nea. Toa bese nepotrebno, barem taka mislam. Drugoto sve bese sovrseno. Ne se fakjajte mnogu za glumata na Prince of Persia, negovata uloga e takva, on e detektiv, ne e del od semejstvoto pa da place i takvi raboti. Epten originalen lik, duri imase i eye twiching, onaka originalnost do koska, bez sarkazam go kazuvam ova.

Mnogu Robert Langdon moment na kraj imase so svirceto, za tie sto citaat knigi ke znaat sto zboram. :D

10/10

E ova e film za oskari, ne gravity.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Edinstvena rabota sto ne bese sovrseno vo Prisoners e monologot na babata koga Wolverine ke odi po vtor pat da ja izvadi vistinata od nea. Toa bese nepotrebno, barem taka mislam. Drugoto sve bese sovrseno. Ne se fakjajte mnogu za glumata na Prince of Persia, negovata uloga e takva, on e detektiv, ne e del od semejstvoto pa da place i takvi raboti. Epten originalen lik, duri imase i eye twiching, onaka originalnost do koska, bez sarkazam go kazuvam ova.

Mnogu Robert Langdon moment na kraj imase so svirceto, za tie sto citaat knigi ke znaat sto zboram. :D

10/10

E ova e film za oskari, ne gravity.

Ne sum znael deka Wolverine igra vo Prisioners:pos:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.503
Поени од реакции
33.643
Да ве предупредам само да не се распричавате многу за приказната оти сеуште е нов филм, ако се развие дискусијата, да не плаче некоја мајка ради спојлери. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
@Iceboy освен ова што го кажа Џесика на кој друг "холивуд момент" мислиш ?

П.С. Ќе треба да се цитирам пак околу февруари/март кога Гравити ќе папа Оскари или со време ќе се освестувате ? :icon_mrgr:

За мене до сега од топ фаворитиве за Оскари : Rush па Gravity па Prisoners. А сите три подобри од сите номинирани лани за најдобар филм освен Џанго и Клетници.
До толку е добра годинава.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
@Iceboy освен ова што го кажа Џесика на кој друг "холивуд момент" мислиш ?

П.С. Ќе треба да се цитирам пак околу февруари/март кога Гравити ќе папа Оскари или со време ќе се освестувате ? :icon_mrgr:

За мене до сега од топ фаворитиве за Оскари : Rush па Gravity па Prisoners. А сите три подобри од сите номинирани лани за најдобар филм освен Џанго и Клетници.
До толку е добра годинава.
На крајот кога Дони Дарко ќе ја носи малава до болница а со куршум у главата. Цел комшилук никој не слушна кога се пукаа со старава. Па и сценана со змииве ми беше некако meeeh.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Само што се догледа Last Stand (y)(y)
8/10
Лош почеток има филмов но во продолжение е одличен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom