iPhone 5s & 5c рецензии

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
iP5s - iP5c


Хејтер сум генерално на Apple како фирма, ама сум и реалист. iPhone 5s е ѕверотина, многу добар телефон, екстремно моќен. Од друга страна не би го ни погледнал 5c, за 100 долари плус, има 3x подобар телефон 5s.
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
пред некој ден еден приајтел незнам сеа дали беше ц или с ама батеријата слабо некако
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
да, ама пошто имаш постирано 2 iphone 5s i iphone 5c, незнам кој од тие 2 беше точно

Другар, не се разбираме. 5c & 5s не се сеуште достапни ни во Америка, така да на другарот телефонот бил обична 5-ка, од старите.
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Другар, не се разбираме. 5c & 5s не се сеуште достапни ни во Америка, така да на другарот телефонот бил обична 5-ка, од старите.
ааа е да може, јас не ги пратам многу мислев дека се излезени
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
iP5s - iP5c


Хејтер сум генерално на Apple како фирма, ама сум и реалист. iPhone 5s е ѕверотина, многу добар телефон, екстремно моќен. Од друга страна не би го ни погледнал 5c, за 100 долари плус, има 3x подобар телефон 5s.

Која е логиката да дадеш 600 евра+ за телефон кој можеш исто хардверски да го имаш за 400 евра со подобра (поквалитетна) надворешност?
Зборам за iPhone 5c и iPhone 5...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Која е логиката да дадеш 600 евра+ за телефон кој можеш исто хардверски да го имаш за 400 евра со подобра (поквалитетна) надворешност?
Зборам за iPhone 5c и iPhone 5...

Епл логика :D
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
158
Поени од реакции
298
Која е логиката да дадеш 600 евра+ за телефон кој можеш исто хардверски да го имаш за 400 евра со подобра (поквалитетна) надворешност?
Зборам за iPhone 5c и iPhone 5...
Ако си паметем ќе си купиш ајфон 4с, џабе фрлени пари се за ајфон 5 или 5с, кога освен екранот разликата со 4с е многу мала...
 
Ч

Чај

Гостин
Ако си паметем ќе си купиш ајфон 4с, џабе фрлени пари се за ајфон 5 или 5с, кога освен екранот разликата со 4с е многу мала...

Ако си памтен, ќе купиш Golf4, џабе пари за 7ка,истиот е со мали разлики.

Еквивалент на твојот муабет со автомобилски пример.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ако си паметен ќе купиш Нексус 4 или ќе почекаш Нексус 5,отколку да фрлаш енормно многу пари за Ајфон кај кој ништо не е сменето со векови уназад што се вика,освен екранот...ок и големината.

Ама добро,луѓево денеска на сФе се спремни само да бидат “џетсетери“
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Ако си паметен ќе купиш Нексус 4 или ќе почекаш Нексус 5,отколку да фрлаш енормно многу пари за Ајфон кај кој ништо не е сменето со векови уназад што се вика,освен екранот...ок и големината.

Ама добро,луѓево денеска на сФе се спремни само да бидат “џетсетери“

Другар, погледни ја рецензијата, телефонов е далеку од телефон на кој ништо не е сменето, и јас сум огромен фан на Nexus уредите, и едвај чекам да го зема N7 2013 & N5, но да бидеме реални, телефонов ги гази Snapdragon S800 базираните телефони, од аспект на перформанси, значи ги гази, не е малце побрз....а двајцата знаеме дека тој е најбрзиот процесор во светот, или барем беше до денес.
 

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
Ако си паметен ќе купиш Нексус 4 или ќе почекаш Нексус 5,отколку да фрлаш енормно многу пари за Ајфон кај кој ништо не е сменето со векови уназад што се вика,освен екранот...ок и големината.

Ама добро,луѓево денеска на сФе се спремни само да бидат “џетсетери“
Тачно, се согласувам за она цена/перформанси и курчењето у типу „Ја иам Ајфон, гледајте ме, чудете се!“ али кога би имал пари да купам телефон поскап од 100 евра т.е. кога би имал пари да бирам измеѓу Ајфон 5s и Галакси S4 ја искрено би го избрал ајфонот чисто ради фактот дека е постабилен, фактот дека има оперативен систем само за него и апликации оптимизирани само за него. Ради тоа би го занемарил фактот дека 4S-от на самсунг има дупло подобар процесор и фактот дека ќе мора да се ебавам со ајфонот за да спуштам пиратски апликации.

У глобала иначе се согласувам со болдираното со тоа шо би ги додал и самсунзите у тој кош и телефоните шо се над 10к ( зборам за цена претплата да речеме од 500/600 денари ).
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
4 inch пластичен телефон за 500 фунти, не фала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom