Другарка на сопругот

Член од
11 јуни 2012
Мислења
185
Поени од реакции
222
Океј фрик ваква таква онаква.....
Само неможи да ми биди јасна една работа:
Дотичниов не може да направи пауза од неговите “другари и другарки“ барем месец заради тоа што дома жена му е при крај на бременоста??
Значи да се разбериме, јас не зборувам за тоа тој цел ден да не излези од дома, туку да ги избегне тие вечерни седенки на шах посебно после полноќ и да седни дома едноставно да го помине времето со неа, да и даде внимание, да не се чувствува запоставена. Премногу ли е тоа да се побара од МАЖ?
А додека за другарите и другарките секогаш ќе биде папучар, нети треба ниту една заедничка точка со зборот “папучар“, доволно е да не му го направиш ќефот на некого од друштвото.
 

Inception

Професор Д-р
Член од
3 април 2012
Мислења
115
Поени од реакции
55
Абе шо го тегните!!!! од кј па сеа и при крај на бременоста била !?!?!?!??! Не дека го оправдувам него, ама кој спомна дека е при крај на бременоста??? Се е земено здраво за готово! А замислете да е уште толкав фрик шо нејзинава опсесивност за контрола јаоправдува со бременост т.е. беменоста да е само изговор ( или па измислена ) ?!?!?!? Да не си земам гревови на душа ама... уште нешо би прашал . Што после бременоста ?!?!?! Таа ќе добие се шо барала а тој ке надополни се што пропуштил а ???
 
Член од
3 април 2013
Мислења
175
Поени од реакции
75
Тоа е старо пријателство. До сега не сум му рекла нема да се слушаш и готово. Не се слушаат често. Ама мене ми е чудно зашто јас немам другари да се слушам.

Абе шо викаш по телефон се слушал неверојатноо ццццц...рокни го бе ко по ти кажаа
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Дивајдер, ти општински печат си?
Ако треба и тоа ќе бидам....

Хехехехе....се нудиш за проверка?

Нејсе...шо страшно има у тоа да се подопашаат двајца френдови, па и да бил едниот или двајцата во брак, со други?
Тамам зачинче за продлабочување и на другарството и на браковите...
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.737
Ако треба и тоа ќе бидам....

Хехехехе....се нудиш за проверка?

Нејсе...шо страшно има у тоа да се подопашаат двајца френдови, па и да бил едниот или двајцата во брак, со други?
Тамам зачинче за продлабочување и на другарството и на браковите...
Тамам работа, не се нудам, и плус не си ми другар..
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Немај гајле, ја и непријателки обичам ;)

Но, лец кипит ин да френзоун
 
П

Пепси_

Гостин
Бил у мат ситуација он со швалерката у кревет,а ти му звониш.........шах бе шах ! цц
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Seaaaa...vidi vaka...ja i na shurava bivsata...segasnava mi e neuba...
Sekako ne mora, ama ubo e :) :) :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Нејсе...шо страшно има у тоа да се подопашаат двајца френдови, па и да бил едниот или двајцата во брак, со други?
Тамам зачинче за продлабочување и на другарството и на браковите...
Ако се спријателам со жена ти, нема да ти смета да и го подопашам?

Мислам, заради продлабочување на пријателството...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom