Полициска академија - Скопје

S

Sinisa123

Гостин
Luge dali znaete kolku pari treba da se ima za da se zapise na policajska akademija i koi uslovi se ispolnuvaat?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Luge dali znaete kolku pari treba da se ima za da se zapise na policajska akademija i koi uslovi se ispolnuvaat?
како мислиш колку пари? се плаќа по семестар т.е. една година е 100 односно 200 евра редовни и 200 односно 400 евра вонредни... услови завршено 4 годишно средно образование и не е полициска академија повеке... ако тоа нешто ти значи :) факултет за безбедност е
 
S

Sinisa123

Гостин
како мислиш колку пари? се плаќа по семестар т.е. една година е 100 односно 200 евра редовни и 200 односно 400 евра вонредни... услови завршено 4 годишно средно образование и не е полициска академија повеке... ако тоа нешто ти значи :) факултет за безбедност е
Znaci sakas da mi kazes deka ako se zapises edna cela godina e 100 evra taka ili greska sum?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Znaci sakas da mi kazes deka ako se zapises edna cela godina e 100 evra taka ili greska sum?
не :) 100 евра е семестар т.е. 200 евра година ако си редовен и 200 евра семестар т.е. 400 година ако си вонреден... + дополнителни трошоци: книги (скрипти), административни такси, заверка на предмет за полагање, заверка на семестри, заверка за година, давачки кон универзитетот итн итн.. од прилика трошоците се зголемуваат за 100-120 евра ако чистиш семестар по семестар... ако заглавиш си плакаш плус за секои неположен предмет итн итн :)
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Дечки ајде да ја размрдаме темава. Одамна нема никаква активност :(.
До каде се одлуките за тоа кој смер ке биде пуштен, и колку ке примаат ?
Ии дали ако го завршам овој факултет ке можам да работам некаде во европските држави т.е. дали е признат овој факултет во европа или само кај нас може да се работи ?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
141
Поени од реакции
71
Сите прашувате прашања,но и јас имам еден одговор па потоа прашање:.сите прашувате каква работа ќе може да најдете со тоа школо и сл.Моето мислење за овие прашања е дека вие не сте за овој факултет. бес навреда.Доколку тебе ти се допаѓа тоа без разлика колку плата се зима..ти би го избрал тој факултет:секако доколку си сигурен повеќе од 55%..дека ќе го завршиш.
мала афтобиографија :Јас сум 17год. средно стручно образование Владо Тасевски.Во основно училиште бев доста дебел :) но сепак ослабев околу 12-14 кила и уште малце и стомакот ке го снема.Во рок од 9 месеци вежбање и одење на маратон на кој од 250-300 души завршив на 38 место но сепак пред таа вечер имаше мала журка.
Јас доста напредувам физички, но би сакал сега и со интелигенција бидејки започнува распуст сакам да стекнам и со знаење, односно ми требат книги.Затоа сакам да ве прашам ако може некако да ставите книга за факултетот за безбедност доколку имате во посебен формат или да ми дадете негде линк од каде можам да подучувам.
јас имам книга :лиценца за обезбедување на приватен имот и лица но сепак мислам тоа не ми е доволно.
Ке ми биде од големо значење доколку некој од факултетот за безбедност ми даде линк или нешто сл.
сепак мислам дека е доволно 2 години за да усовршам поголем дел од материјалот.
за врски ке се најде.. сегде може :) другите 2 работи..психички мислам немам потреба. а за физички напредувам :)
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Сите прашувате прашања,но и јас имам еден одговор па потоа прашање:.сите прашувате каква работа ќе може да најдете со тоа школо и сл.Моето мислење за овие прашања е дека вие не сте за овој факултет. бес навреда.Доколку тебе ти се допаѓа тоа без разлика колку плата се зима..ти би го избрал тој факултет:секако доколку си сигурен повеќе од 55%..дека ќе го завршиш.
мала афтобиографија :Јас сум 17год. средно стручно образование Владо Тасевски.Во основно училиште бев доста дебел :) но сепак ослабев околу 12-14 кила и уште малце и стомакот ке го снема.Во рок од 9 месеци вежбање и одење на маратон на кој од 250-300 души завршив на 38 место но сепак пред таа вечер имаше мала журка.
Јас доста напредувам физички, но би сакал сега и со интелигенција бидејки започнува распуст сакам да стекнам и со знаење, односно ми требат книги.Затоа сакам да ве прашам ако може некако да ставите книга за факултетот за безбедност доколку имате во посебен формат или да ми дадете негде линк од каде можам да подучувам.
јас имам книга :лиценца за обезбедување на приватен имот и лица но сепак мислам тоа не ми е доволно.
Ке ми биде од големо значење доколку некој од факултетот за безбедност ми даде линк или нешто сл.
сепак мислам дека е доволно 2 години за да усовршам поголем дел од материјалот.
за врски ке се најде.. сегде може :) другите 2 работи..психички мислам немам потреба. а за физички напредувам :)
Хехехехе златен ние книги немаме онака да учиме учиме од скрипти, а не у електронски формат :D ако сакаш ке ти напраам едно списоче од кои книги се учи па барај ги во библиотека ги имаш сите а ако ти е толку мерак имам доста материјал од областа на криминалистиката па ако си заинтересиран пиши ПП :) а за тоа стомачето ич К да не тe боли, иам колеги што се со ептен стомачиња па се пред дипломирање :D
 
Член од
13 јануари 2010
Мислења
17
Поени од реакции
1
Денес без поддршка си обичен копук :) Kако што еден мој роднина полицаец вика "Aко имаш вујко владика,се е во твои раце" :)
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Денес без поддршка си обичен копук :) Kако што еден мој роднина полицаец вика "Aко имаш вујко владика,се е во твои раце" :)
Е добро утро :) И со поддршка си ништо, поддршка секој може да ти даде, кабли братче, сателитски антени тоа се бара :) Грбиште, некој да е 24/7 позади тебе :)
 
Член од
13 јануари 2010
Мислења
17
Поени од реакции
1
Е добро утро :) И со поддршка си ништо, поддршка секој може да ти даде, кабли братче, сателитски антени тоа се бара :) Грбиште, некој да е 24/7 позади тебе :)

И таквите пополека исчезнуваат..Сите си гледаат за себе,а пак ако постигнеш нешто повеќе од него,веднаш гледа да те засени,уништи :)
 
Член од
30 март 2010
Мислења
88
Поени од реакции
212
И јас доаѓам! Секако, со надеж дека ќе ме примат и покрај тоа што не најдов 30000 врски.:D
Сакав да ве прашам, дали ако штиклирам дека сакам да ме примат во приватна ако не влезам во државна квота, ќе ме напикаат во приватна?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom