Грчка Музика

Член од
23 март 2011
Мислења
1.118
Поени од реакции
996
Дали некој од вас ја обожава Грчката музика.

на мене лично многу ми се допага и текстовите се многу убави. ако имате да споделете некоја песна повелете.[



media=youtube]5GgbvZ_LlZk[/media]
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.118
Поени од реакции
996
хахаахахаха

добро ,ова е само темаза,музика
како што има и за Албанска Српска Бугарска )))

ајде ке ја избришам темата, идеме на патриотизам:ROFLMAO:
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Не ми се допаѓа грчката музика, освен можеби онаа од северна Грција, која останала под влијание на нашата музика со која има многу сличности (претпоставувам дека темата е за новосоздадена народна музика).

Но ајде ќе ставам една трахудија и ќе пратам еден поздрав до сите шабани на Кајгана! :D

 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.118
Поени од реакции
996
Не ми се допаѓа грчката музика, освен можеби онаа од северна Грција, која останала под влијание на нашата музика со која има многу сличности (претпоставувам дека темата е за новосоздадена народна музика).

Но ајде ќе ставам една трахудија и ќе пратам еден поздрав до сите шабани на Кајгана! :D

убава песна.
--- надополнето: 29 јули 2013 во 13:46 ---
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716

Од кај сака нека е, песнава владее.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
ау не ми е по вкус таа музика ама само една песна ми се свиѓа, мислам од Антик беше, I would die for you.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
taa sasa kovacevic sto ja prepea kako slucajno e ubava :D
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.878
Поени од реакции
23.741
Едно време бев заљубен у песнава и у певаљката


Ако погледнам неутрално, кај гејците доминира таа нивна турбошлајм новокомпонована ѓупска музика, на 10 такви радиостаници има една асална, не за џабе и србите и ние и блгарите крадеме од нивниот турбофолк па го преработуваме на Аца Лукас пола и повеќе од песните му се грчки. Од народните оние изворните имаат некои си 5-6 поасални, од забавните знаат да извадат од тоа поп лимонада хитчиња што знаат да влезат под кожа рецимо оваа беше мегахит:


или оваа ми беше мене летен хит


Или и оваа од Кети Гарби е супер


Знаат да изненадат педерчињата али у главно ќемане срања нешто слично како и кај орките.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom