Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Nrma vrska toa, Barsa im stava takvi klauzuli za da se zastiti kako klub. Ako sakaat i za 5m€ moze da go sitnat.

Deckovo znam samo deka na Fergie mu fati oko uste koga igravme protiv Barsa vo USA togas (super izigra) . Ne znam kolku e reliabilen Mundo i kolku saka Thiago da si odi. Neka pise nekoj fan na Barsa ping Invader
Секој играч во Шпанија и Португалија има клаузула во договор. Такви се правилата на лигата. Сега нормално е да се ставаат огромни (нереални) цени, за да не ги заебе некој. Има и играчи што ги уценуваат тимовите за помала клаузула, ако сакаат да потпише нов договор. Пример Фалкао има „само“ 60 милиони евра клаузула. Што значи, кој и да ја плати таа сума, Атлетико веќе ништо не се прашува.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.690
Поени од реакции
43.622
Секој играч во Шпанија и Португалија има клаузула во договор. Такви се правилата на лигата. Сега нормално е да се ставаат огромни (нереални) цени, за да не ги заебе некој. Има и играчи што ги уценуваат тимовите за помала клаузула, ако сакаат да потпише нов договор. Пример Фалкао има „само“ 60 милиони евра клаузула. Што значи, кој и да ја плати таа сума, Атлетико веќе ништо не се прашува.
Ама прашањето беше дали Тиаго сака да си оди и дали е задоволен од статусот во Барса? :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Извинение, не разбрав :)
Иначе не е нешто нај нај задоволен.
 
H

HoT IcE

Гостин
Нели ваш Оскар мажега голема. :D
Оскар мажиште бе, да видиш каква жена има одма ќе го издркаш.:D Шала на страна, Оскар е кускуле на изглед, ама страшно јак и жилав, многу е јак у дуели и се држи на нозе, затоа и го планираат за ЦМ.
@RedJohn
Мата е слаб и не е уште физички спремен, многу лесно губи дуели и топка, на тоа ќе се и работи летово со него.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.150
Поени од реакции
23.275
Оскар мажиште бе, да видиш каква жена има одма ќе го издркаш.:D Шала на страна, Оскар е кускуле на изглед, ама страшно јак и жилав, многу е јак у дуели и се држи на нозе, затоа и го планираат за ЦМ.
@RedJohn
Мата е слаб и не е уште физички спремен, многу лесно губи дуели и топка, на тоа ќе се и работи летово со него.

Пингај убо бе. :D

Не е се во силата, тоа ми беше зборот. Ситно не ситно, ако го бива ќе се снајди. За овај ќе видиме прво дали ќе дојди, па после останатото.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.707
Поени од реакции
9.399
^^ Без разлика што имаме солидно играчи за таа позиција, ама дечкото е одличен. Го пратам Саутемптон оваа сезона и стварно ме има импресионирано. Не би имал ништо против да се доведе, а Фабио може да си игра десно и да се ротира со брат му зошто и во КПР сезонава голем процент од натпреварите ги изигра баш како десен бек и беше одличен. Вака лево со Евра кој има уште 1-2 добри сезони плус Битнер би било добро да се доведе 17 годишен надежен бек кој сигурно ќе има одлична иднина зошто Саутемптон иставаат одлични таленти.
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Еве нешто за вас хејтериве на Руни:

Wayne Rooney has now
sensationally claimed that he
never put in a transfer request. He
says, he feels that the club don't
want him anymore and are
looking to force him out into exile
with PSG, Arsenal, Chelsea, Man
City all watching closely. Although
Ferguson, said that Rooney
wanted to move away, Rooney
maintains that he wants to start
discussions about his new
contract as soon as possible.
Rooney fears that his apparent
handing in of a transfer request
has more or less made the gap
between the fans and him too far
and seemingly irreparable. David
Moyes, though will have the final
say in the matter. He is scheduled
to meet Rooney this week in
which he will discuss Man Utd's
plans and give him the necessary
assurances. If both parties are
satisfied, Rooney will reamain or
he will be sold off in the summer.
Hit like if you want Wazza
to stay!
AV7***!!!!

Ова е напишано на ФБ страна на ван Перси. Кој не верува нека провери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom