Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
8 мај 2013
Мислења
4
Поени од реакции
2
У Најк али причично се скапи. Има вакви маици кои ги носат тенисерите, тие мислам стигаат цена и до 4-5 илјади. Јас лично имам од Адидас три или четири вакви и сум презадоволен, одлично ја впиваат потта.
Синтетички маици, на пр. од полиестер?
(да, памук е најпријатен, ама за спортски намени синтетика е подобра пошто многу побрзо се суши од пот)

Nike, Adidas, Puma.. подобро купи 2 квалитетни, одколку 5 неквалитетни, од лично искуство ти кажувам имам од Nike, 3 такви маици и поттта не можеш на тебе да ја осетиш. Колекцијата е вика Nike Pro Combat, Dri-Fit..
 

DreaM oNe

我是马丁
Член од
4 септември 2012
Мислења
235
Поени од реакции
175
Има ли кај нас некој сретнато Skittles бомбони?
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
JASON_Restorative_Biotin_Pure_Natural_Shampoo_473ml_1366645632.png.jpeg

Да не знае некој каде се продава и дали воопшто има ваков шампон кај нас? фала
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Некој да не знае каишче вакво кај можам да најдам?...

 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Имам еден постар мобилен Samsung GT-I5700 што не ми работи,незнам за што станува збор дали некој може да ми препорача човек што се разбира многу во мобилни по што го однесов на 2 места и не ми го направија
 

d r a g a n

Чаве
Член од
13 мај 2009
Мислења
352
Поени од реакции
82
Каде можи да се најди најефтино(во Битола или Прилеп) ташна за лаптоп?

Не барам ништо посебно, да брка работа за лаптоп и уште една преграда за документи.

Гледам некако цениве не ми се реални па реков да прашам тука дали јас сум јанглаш или стварно една чанта помочана на денешно време дојде 1500ден? :)
 
Член од
10 септември 2011
Мислења
133
Поени од реакции
73
Некој да не знае каде може да се најде санитарии во боја , вц шоља, лабаво, конкретно- сино плаво нешо така

благодарам
 

Пеџо

Фаличниот Ром
Член од
28 февруари 2013
Мислења
65
Поени од реакции
27
Каде можи да се најди најефтино(во Битола или Прилеп) ташна за лаптоп?

Не барам ништо посебно, да брка работа за лаптоп и уште една преграда за документи.

Гледам некако цениве не ми се реални па реков да прашам тука дали јас сум јанглаш или стварно една чанта помочана на денешно време дојде 1500ден? :)
1500 е ефтино за ранец. Је да ја мојов го земав за 600 од чаршија. Али ако е за лап-топ, за планинарење ,тнтрмнтр, не очекуј испод 2000.
--- надополнето: 11 мај 2013 во 16:17 ---
Инаку, кај ги држи полицијата запленетите ствари?
-Точаци во овој случај?
 
Член од
8 август 2012
Мислења
108
Поени од реакции
23
Имаш кај женскиот пазар на Бит пазар.Изгледа и ни како тебе не шетаме по градов па затоа незнаеме :sleep:
Си видел или?И ако може поточно од каде да одам.Значи пред се барам да биде машка перика,а не женска,ама ако веќе не најдам може да земам и женска па да ја подсечам и преправам.Како и да е те молам ако знаеш пиши ми каде поточно се наоѓа тезгата или дуќанот?
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
Каде во Ченто се увезуваните точаци од Швицарска?
 
Член од
8 август 2012
Мислења
108
Поени од реакции
23
Вака уште малку и ќе почне сезона на студирање.Сестра ми планира да се запише на Музичко во Штип!Е сега се беше во ред,додека некој нејзин другар не и кажал дека било многу опасно и имало секакви луѓе таму.Се обидов на некој начин да ја разубедам дека нема толку манијаци и опасни луѓе и дека има решение и за нив.Случајно препраувајќи деновиве по интернет наидов на Електро шок,па ме интересира дали знае некој дали има вакво нешто кај нас и по која цена истото би одело?И нормално,каде би можело да се најде?
Ова би било многу ефикасен начин за справување на студентките со потенцијалните напаѓачи.Ваши мислења за ова....
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Можеш да побараш во Микеи (Градски Ѕид, Центар) имаат спрејчиња-солзавец околу 600 денари се мислам, а за електро шоковите не знам дали имаат и колкава е цената. Освен во Микеи, вакви работи барај во продавници за оружје и ловечка опрема, за ова место знам со сигурност.
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Побарај во Шверц-Комерц на Бит-пазар, а и ефтини се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom